Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:52.402  
2 (6) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:53.273  
3 (2) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 2:55.709  
4 (1) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:00.247  
5 (5) 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:03.721  
- (3) 14.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 2:58.846  
2 (7) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:58.994  
3 (4) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2:59.000  
4 (3) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:03.133  
5 (6) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 3:05.692  
6 (5) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:11.560  
7 (1) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE NO TIME
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 2:48.488  
2 (5) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 2:49.188  
3 (4) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:49.982  
4 (3) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:58.028  
5 (6) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE NO TIME
6 (1) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE NO TIME
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 3:09.641  
2 (3) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 3:10.039  
3 (4) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:11.931  
4 (1) 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:14.561  
5 (5) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 3:20.582  
6 (2) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 3:20.705  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 3:01.276  
2 (1) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 3:04.058  
3 (3) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 3:04.796  
4 (2) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 3:05.464  
4 (6) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:05.464  
6 (5) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:07.698  
RACE: 17    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 3:07.009  
2 (6) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3:07.235  
3 (5) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 3:07.395  
4 (2) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 3:07.600  
5 (3) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 3:08.024  
6 (4) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 3:13.579  
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.301
2 (3) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 47.416
3 (1) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 48.884
4 (4) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 52.355
5 (5) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 59.992
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 47.703
2 (1) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 50.625
3 (3) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 50.811
4 (2) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 50.904
RACE: 22    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 47.134
2 (1) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.170
3 (4) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.564
4 (2) 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 54.195
5 (5) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 56.625
RACE: 23    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.670
2 (1) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 48.841
3 (2) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 51.109
4 (3) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 52.558
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.688
2 (1) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.954
3 (3) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.965
4 (4) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 47.463
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 47.120
2 (2) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.258
3 (3) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 48.186
4 (4) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 48.893
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 125    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 50.974
2 (4) 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 54.746
3 (5) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 54.864
4 (6) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 58.354
5 (2) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL NO TIME
- (1) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 126    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 48.646
2 (2) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 48.889
3 (1) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.022
4 (4) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 51.549
RACE: 127    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.766
2 (2) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.257
3 (4) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 48.919
- (3) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 128    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.641
2 (2) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.708
3 (3) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 46.761
4 (4) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 46.851
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:51.795  
2 (2) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:52.022  
3 (1) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL NO TIME
- (3) 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:51.071  
2 (2) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:51.384  
3 (4) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:01.321  
4 (3) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU NO TIME
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:55.354  
2 (5) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 1:55.544  
3 (1) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:55.731  
4 (2) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 2:12.039  
- (3) 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:46.988  
2 (2) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:47.332  
3 (3) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:49.415  
4 (1) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:49.546  
5 (4) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 2:03.434  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 243    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:46.198  
2 (2) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:46.270  
3 (1) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:46.303  
4 (4) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 1:47.833  
RACE: 244    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:48.168  
2 (3) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:49.473  
3 (4) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:52.790  
4 (2) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE NO TIME
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 258    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:45.090  
2 (1) 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:45.165  
3 (3) 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 2:00.716  
4 (4) 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE NO TIME
RACE: 259    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:46.433  
2 (2) 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:47.103  
3 (1) 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:48.836  
4 (3) 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 1:50.583  
RACE: 260    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:56.927  
2 (4) 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:57.187  
3 (2) 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 1:57.363  
- (3) 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 261    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:39.882  
2 (1) 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:40.456  
3 (4) 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:41.277  
4 (2) 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:43.218  



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1. 3. 1. 81 5
2. 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2. 2. 2. 63 6
3. 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 7. 1. 4. 42 12
4. 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 5. 4. 3. 26 12
5. 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 3. 5. 8. 13 16
6. 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 4. 8. 19. 8 31
7. 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 6. 18. 10. 3 34
8. 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 8. 6. 5. 19
9. 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 10. 9. 7. 26
10. 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 11. 11. 6. 28
11. 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 10. 11. 30
12. 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 14. 7. 13. 34
13. 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 13. 13. 9. 35
14. 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 12. 12. 12. 36
15. 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 15. 17. 14. 46
16. 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 17. 15. 15. 47
17. 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 16. 14. 19. 49
18. 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 18. 16. 16. 50