Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3:02.274  
2 (2) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 3:03.485  
3 (1) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:11.076  
4 (5) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 3:13.566  
5 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 3:18.103   advanced
- (6) 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE PEN. impeding
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 2:36.337  
2 (2) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 2:36.424  
3 (5) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:40.623  
4 (6) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:43.066  
5 (1) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:48.395  
- (3) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN PEN. off track
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:56.426  
2 (4) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:57.093  
3 (3) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:59.911  
4 (1) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 3:02.972  
5 (5) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 3:05.029  
6 (6) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 3:10.939  
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:45.963  
2 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:47.138  
3 (2) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:47.511  
4 (3) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 3:10.035  
5 (1) 156.  LES Ina SLO SLO 3:10.242  
RACE: 36    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:58.659  
2 (3) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:03.230  
3 (4) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:12.651  
4 (1) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 3:17.304  
5 (5) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 3:20.640  
- (2) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR PEN. off track
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 2:54.983  
2 (2) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:56.817  
3 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:56.905  
4 (6) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 3:04.793  
5 (5) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL NO TIME advanced
- (3) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK PEN. impeding
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 2:44.453  
2 (7) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:45.460  
3 (2) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:45.679  
4 (5) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:47.683  
5 (3) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:48.699  
6 (6) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO NO TIME
- (4) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK PEN. off track
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL NO TIME
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:43.596  
2 (4) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 2:43.923  
3 (5) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 2:47.856  
4 (3) 156.  LES Ina SLO SLO 3:07.068  
5 (2) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT NO TIME
- (6) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:54.309  
2 (6) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:54.482  
3 (2) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:58.418  
4 (3) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 3:00.450  
5 (4) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 3:11.346  
6 (5) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:01.431  
2 (1) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3:01.704  
3 (4) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 3:03.897  
4 (3) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:04.957  
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 2:42.833  
2 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 2:44.720  
3 (3) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:46.190  
4 (2) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:46.749  
5 (5) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:47.445  
6 (7) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:47.497  
7 (6) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:49.910  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 50.849
2 (2) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 51.990
3 (4) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 52.212
4 (1) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 53.893
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 48.898
2 (3) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.524
3 (2) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 51.228
4 (4) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.274
5 (5) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 51.376
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 50.777
2 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 51.240
3 (1) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 51.580
4 (3) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 52.810
RACE: 77    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 49.863
2 (1) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.950
3 (4) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 51.494
4 (3) 156.  LES Ina SLO SLO 58.557
RACE: 78    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.964
2 (4) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 49.977
3 (1) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 51.604
4 (2) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:41.926  
RACE: 79    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 48.943
2 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.109
3 (3) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:01.666  
4 (4) 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 1:02.524  
RACE: 80    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.730
2 (4) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.766
3 (1) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 51.921
4 (3) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL NO TIME
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.703
2 (2) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.991
3 (4) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.474
4 (3) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.811
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.262
2 (1) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.406
3 (3) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.784
4 (4) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 51.141
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 48.636
2 (2) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 48.762
3 (3) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 50.947
4 (4) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR NO TIME
RACE: 151    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.104
2 (2) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 48.197
3 (3) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 51.085
4 (4) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 51.581
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 160    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.881
2 (3) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.979
3 (4) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.450
4 (2) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS NO TIME
RACE: 161    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 47.745
2 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.473
3 (3) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 48.615
4 (4) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.685
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 174    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 51.773
2 (5) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 52.297
3 (3) 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 1:00.152  
4 (4) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:00.414  
5 (2) 156.  LES Ina SLO SLO 1:06.732  
RACE: 175    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.787
2 (4) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 52.027
3 (3) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 55.578
4 (2) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 1:01.301  
RACE: 176    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 50.868
2 (2) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 50.999
3 (3) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 51.604
4 (4) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 53.756
RACE: 177    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.063
2 (2) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 50.199
3 (3) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 53.397
4 (4) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 178    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.665
2 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.764
3 (2) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.867
4 (3) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 50.576
RACE: 179    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 48.214
2 (1) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 48.434
3 (3) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.447
4 (4) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 48.561
RACE: 180    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.996
2 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 48.150
3 (4) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.379
4 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.517
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:50.375  
2 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:50.501  
3 (2) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:51.481  
4 (1) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:53.297  
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 1:46.658  
2 (1) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 1:49.206  
3 (2) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:50.312  
4 (4) 156.  LES Ina SLO SLO 2:01.331  
RACE: 190    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:44.399  
2 (1) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 1:46.572  
3 (4) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 1:46.727  
4 (3) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN NO TIME
RACE: 191    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:47.468  
2 (3) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:47.659  
3 (1) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:50.412  
4 (2) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:07.967  
RACE: 192    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:46.796  
2 (4) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:47.616  
3 (1) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:48.373  
4 (2) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 1:58.091  
RACE: 193    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:49.335  
2 (2) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:49.467  
3 (1) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 1:52.340  
4 (3) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 1:53.913  
RACE: 194    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1:56.275  
2 (3) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:58.877  
3 (5) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:00.072  
4 (2) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:00.265  
5 (4) 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 2:08.542  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:48.122  
2 (2) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:48.237  
3 (1) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 1:49.489  
4 (3) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 1:53.260  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 1:49.023  
2 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:50.214  
3 (2) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:50.980  
4 (4) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:55.296  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:48.077  
2 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:48.165  
3 (3) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:49.356  
4 (4) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:49.543  
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1:47.173  
2 (3) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:48.907  
3 (2) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:49.671  
4 (1) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 1:52.549  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 1:37.815  
2 (2) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.905  
3 (1) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.510  
4 (4) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:52.571  
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1:41.609  
2 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:42.820  
3 (3) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.564  
4 (2) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:45.669  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 265    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:48.889  
2 (1) 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:55.857  
3 (2) 156.  LES Ina SLO SLO 2:01.939  
4 (4) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:17.960  
5 (5) 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 2:19.129  
RACE: 266    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:48.530  
2 (2) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 1:48.903  
3 (4) 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:49.036  
4 (3) 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 1:57.898  
RACE: 267    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:49.351  
2 (4) 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 1:50.156  
3 (1) 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:04.204  
4 (3) 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 268    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 1:46.580  
2 (2) 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 1:47.232  
3 (1) 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:48.165  
4 (4) 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:48.175  
RACE: 269    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:48.113  
2 (1) 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:48.745  
3 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:49.286  
4 (2) 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 1:53.680  
RACE: 270    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:54.237  
2 (4) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:54.298  
- (2) 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN PEN. no finish
- (3) 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL PEN. impeding
RACE: 271    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 1:51.275  
2 (2) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:51.361  
3 (3) 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1:51.533  
4 (4) 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:55.328  



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1. 2. 3. 68 6
2. 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 2. 5. 1. 55 8
3. 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 12. 1. 2. 55 15
4. 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 8. 3. 7. 13 18
5. 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3. 8. 8. 13 19
6. 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 6. 11. 4. 11 21
7. 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 4. 9. 6. 8 19
8. 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 13. 4. 5. 8 22
9. 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 5. 7. 9. 5 21
10. 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 7. 6. 10. 2 23
11. 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 9. 10. 11. 30
12. 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 10. 12. 13. 35
13. 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 22. 14. 12. 48
14. 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 14. 13. 25. 52
15. 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 21. 15. 16. 52
16. 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 11. 20. 23. 54
17. 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 20. 17. 17. 54
18. 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 17. 19. 18. 54
19. 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 15. 21. 19. 55
20. 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 25. 18. 15. 58
21. 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 16. 22. 21. 59
22. 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 18. 23. 24. 65
23. 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 30. 16. 20. 66
24. 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KIEV UKR 30. 25. 14. 69
25. 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 24. 24. 22. 70
26. 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 19. 28. 28. 75
27. 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 26. 26. 26. 78
28. 156.  LES Ina SLO SLO 23. 29. 27. 79
29. 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 30. 27. 29. 86