Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME
2 (2) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL NO TIME
3 (1) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT NO TIME
4 (4) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT NO TIME
5 (5) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE NO TIME
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 57.414
2 (3) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 57.737
3 (2) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 58.774
4 (5) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:00.744  
5 (1) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:08.039  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.775
2 (3) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 55.313
3 (2) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 58.564
4 (4) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 1:02.050  
5 (5) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:06.554  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:02.598  
2 (2) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:03.674  
3 (4) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:05.846  
4 (1) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:06.348  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 58.579
2 (2) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 58.597
3 (3) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:00.467  
4 (5) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 1:01.639  
5 (4) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:12.764  
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.617
2 (2) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 54.785
3 (3) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.800
4 (6) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 56.562
5 (5) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 57.151
6 (4) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 58.620
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 25.279
2 (3) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 27.795
3 (1) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 28.058
4 (4) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 30.964
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 27.385
2 (2) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 27.493
3 (1) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 28.753
4 (4) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 30.643
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 26.191
2 (1) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 27.737
3 (2) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 28.244
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 26.364
2 (3) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 27.210
3 (2) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 28.763
4 (4) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 28.860
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 25.323
2 (2) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 25.996
3 (4) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 27.644
4 (3) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 36.501
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 28.032
2 (3) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 29.962
3 (1) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 35.233 advanced
4 (2) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 35.616
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 119    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 26.837
2 (1) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 28.207
3 (3) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 29.459
RACE: 120    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 27.858
2 (2) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 27.961
3 (4) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 29.354
4 (3) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 29.388
RACE: 121    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 27.859
2 (3) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 27.954
3 (2) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 28.172
RACE: 122    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 25.424
2 (1) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 25.480
3 (5) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 25.654
4 (3) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 27.217
5 (4) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 27.577
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.508
2 (3) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 40.414
3 (1) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 40.667
4 (2) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.582
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 40.764
2 (2) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 40.963
3 (1) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 43.074
4 (3) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 43.373
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 37.277
2 (2) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.282
3 (4) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 40.869
4 (3) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 40.988
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 37.483
2 (1) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 38.928
3 (3) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 41.207
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 231    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 37.091
2 (3) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 37.844
3 (4) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 38.692
4 (2) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 48.384
RACE: 232    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 37.428
2 (2) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 39.559
3 (4) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 40.007
4 (3) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 48.771
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 252    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 41.718
2 (3) 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 42.140
3 (1) 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 42.294
RACE: 253    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 40.178
2 (2) 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 40.576
3 (3) 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 40.768
4 (4) 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 41.803
RACE: 254    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 39.242
2 (4) 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 39.588
3 (2) 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 39.670
4 (1) 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 39.678
RACE: 255    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 36.879
2 (3) 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 37.101
3 (2) 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 37.152
4 (4) 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 39.150



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 2. 2. 1. 76 5
2. 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 3. 1. 2. 68 6
3. 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1. 3. 3. 60 7
4. 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 4. 5. 7. 13 16
5. 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 6. 4. 6. 11 16
6. 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 6. 4. 8 18
7. 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 5. 13. 5. 5 23
8. 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 7. 7. 8. 22
9. 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 12. 8. 9. 29
10. 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 10. 9. 10. 29
11. 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 9. 10. 11. 30
12. 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 14. 11. 12. 37
13. 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 11. 14. 13. 38
14. 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 13. 12. 15. 40
15. 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 15. 15. 14. 44