ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:39.396  
2 (4) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:40.001  
3 (5) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:40.104  
4 (2) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:43.933  
5 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:31.123  
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:31.760  
3 (5) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 1:32.653  
4 (4) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:42.532  
5 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:47.256  
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:38.480  
2 (5) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:38.693  
3 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:39.386  
4 (4) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:39.586  
5 (2) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:49.208  
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:32.156  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:32.459  
3 (4) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:37.179  
4 (5) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:42.153  
5 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:43.012  
RACE: 228    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:37.947  
2 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:42.015  
3 (4) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:42.960  
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:43.336  
5 (2) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 1:55.353  
RACE: 229    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:43.155  
2 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:43.849  
3 (4) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:45.012  
4 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:47.648   advanced->to A
5 (5) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:50.162  
RACE: 230    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:51.135  
2 (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:51.342  
3 (2) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:52.001  
4 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:53.102  
5 (1) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL NO TIME finished
RACE: 231    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 1:37.914  
2 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:38.121  
3 (4) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:42.176  
4 (1) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:43.360