ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.429
2 (2) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.537
3 (4) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 50.254
4 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 47.949
2 (3) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 49.652
3 (4) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:00.896  
4 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:02.959  
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.534
2 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.504
3 (2) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.651
4 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 51.855
5 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 51.924
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.880
2 (2) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.012
3 (5) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.731
4 (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.172
5 (3) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 171    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 44.987
2 (5) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.113
3 (4) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.232
4 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:18.748   advanced->to E
5 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 172    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 43.096 addTo.->to B
2 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.927
3 (2) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.163
4 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.799
RACE: 173    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.291
2 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 44.471
3 (3) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 44.693
4 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 44.758
RACE: 174    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.012
2 (2) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.248
3 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 44.392
- (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 175    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.557
2 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 43.706
3 (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 44.816
4 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 44.837