ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.341
2 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 46.760
3 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.873
4 (3) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 50.349
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.993
2 (3) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.079
3 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.418
4 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 140    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.229
2 (1) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 47.282
3 (5) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.654
4 (3) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.731
5 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 141    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.984
2 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.258
3 (3) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.638
4 (5) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.758
5 (4) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 50.598
RACE: 142    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 44.756
2 (5) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.037
3 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 48.186
4 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 48.647
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 52.384
RACE: 143    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.606
2 (2) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.130
3 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN PEN. impeding->to B
RACE: 144    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.679
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 44.023
3 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.254
4 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ NO TIME finished
RACE: 145    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 43.951
2 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 44.159
3 (4) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:00.828  
4 (2) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.509
2 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 43.750
3 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 43.927
4 (4) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 43.946