ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 85    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.436
2 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.646
3 (2) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 44.798
4 (1) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 50.660
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 53.398
RACE: 86    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.763
2 (5) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.926
3 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.824
4 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 47.013
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.535
RACE: 87    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.317
2 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.414
3 (2) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.836
4 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47.159
5 (3) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 51.447
RACE: 88    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 45.459
2 (4) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 45.583
3 (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.438
4 (5) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.220
5 (3) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 51.133
RACE: 89    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 45.428
2 (5) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 46.527
3 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.338
4 (3) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 48.830
5 (2) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 90    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.099
2 (1) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.530
3 (4) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.753
4 (5) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 48.131
5 (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 53.658
RACE: 91    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 45.009
2 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.532
3 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 46.425
4 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR NO TIME finished
RACE: 92    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 44.194
2 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.280
3 (5) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 49.198
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 49.541
5 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL NO TIME finished