ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:46.719  
2 (5) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:49.392  
3 (6) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 2:49.708  
4 (4) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:49.914  
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:50.763  
- (3) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL PEN. impeding
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:36.100  
2 (6) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:38.057  
3 (3) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:38.309  
4 (7) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:40.596  
5 (2) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:42.529  
6 (5) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:48.771  
7 (4) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 2:50.864  
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:42.701  
2 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:43.234  
3 (4) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:43.907  
4 (5) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:48.578  
5 (6) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:51.385  
6 (7) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:53.477  
- (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR PEN. impeding
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:30.547  
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:33.367  
3 (2) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 2:33.614  
4 (6) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:34.877  
5 (3) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:35.915  
6 (4) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:46.107  
RACE: 67    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:36.082  
2 (1) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:36.195  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:36.331  
4 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:36.508  
5 (4) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:38.023  
6 (2) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:43.500  
RACE: 68    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:37.726  
2 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:37.821  
3 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:38.711  
4 (7) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:39.276  
5 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:44.577  
- (5) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. impeding
- (6) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding