ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:50.618  
2 (2) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:50.706  
3 (1) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:52.522  
4 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:54.135  
5 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 2:55.940  
6 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:56.035  
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:33.815  
2 (2) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:34.377  
3 (3) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:38.912  
4 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:40.958  
5 (6) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 2:41.930  
6 (4) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:47.228  
7 (7) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:33.960  
2 (6) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:35.534  
3 (5) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:37.963  
4 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:39.769  
5 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:47.426  
6 (7) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:47.933  
7 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 3:01.378  
RACE: 55    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:57.725  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:57.752  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:58.986  
4 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 3:00.144  
5 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 3:05.561   advanced->to A
- (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 56    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:38.323  
2 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:38.490  
3 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:40.123  
4 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:40.338  
5 (6) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:43.177  
6 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
RACE: 57    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:40.472  
2 (5) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:40.490  
3 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:40.654  
4 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:41.721  
5 (3) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 2:44.483  
6 (7) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:45.037  
7 (6) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:50.789