7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 42. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:36.900 | ||
2. | A | 2. | 202. | ZEREBIOVA Taja | RUS-KAL | 21 | 2 | 0:38.232 | ||
3. | A | 3. | 41. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 13 | 3 | 0:38.778 | ||
4. | A | 4. | 64. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 8 | 4 | 0:39.045 | ||
5. | A | 5. | 230. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 5 | 5 | 0:38.444 | ||
6. | A | 6. | 215. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 3 | 6 | 0:37.187 | ||
7. | B | 1. | 223. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 7 | 0:38.886 | |||
8. | B | 2. | 201. | PIJANOVA Varia | RUS-KAL | 8 | 0:39.084 | |||
9. | B | 3. | 45. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 9 | 0:39.584 | |||
10. | B | 4. | 10. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 10 | 0:40.693 | |||
11. | B | 5. | 151. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 11 | 0:41.104 | |||
12. | B | 6. | 43. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 12 | 0:42.060 | |||
13. | C | 1. | 56. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 13 | 0:39.572 | |||
14. | C | 2. | 174. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 14 | 0:40.892 | |||
15. | C | 3. | 188. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-UKSSB | 15 | 0:40.943 | |||
16. | C | 4. | 152. | MURSZEWSKA Julia | POL-ORZEL | 16 | 0:40.291 | |||
17. | C | 5. | 173. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 17 | 0:42.093 | |||
18. | C | 6. | 172. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | 18 | 0:45.669 | |||
19. | D | 1. | 55. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 19 | 0:42.033 | |||
20. | D | 2. | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 20 | 0:42.784 | |||
21. | D | 3. | 224. | BUSLAIEVA Sofiia | UKR-KHV | 21 | 0:43.769 | |||
22. | D | 4. | 225. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 22 | 0:44.587 | |||
23. | D | 5. | 24. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 23 | 0:44.699 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 220. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 25 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 230. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 5 | 5 | 0:38.444 | ||
2. (8.) | B | 2. | 201. | PIJANOVA Varia | RUS-KAL | 8 | 0:39.084 | |||
3. (20.) | D | 2. | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 20 | 0:42.784 | |||
4. (21.) | D | 3. | 224. | BUSLAIEVA Sofiia | UKR-KHV | 21 | 0:43.769 | |||
5. (22.) | D | 4. | 225. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 22 | 0:44.587 | |||
6. (23.) | D | 5. | 24. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 23 | 0:44.699 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 42. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:36.900 | ||
2. (2.) | A | 2. | 202. | ZEREBIOVA Taja | RUS-KAL | 21 | 2 | 0:38.232 | ||
3. (3.) | A | 3. | 41. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 13 | 3 | 0:38.778 | ||
4. (4.) | A | 4. | 64. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 8 | 4 | 0:39.045 | ||
5. (6.) | A | 6. | 215. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 3 | 6 | 0:37.187 | ||
6. (7.) | B | 1. | 223. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 7 | 0:38.886 | |||
7. (9.) | B | 3. | 45. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 9 | 0:39.584 | |||
8. (10.) | B | 4. | 10. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 10 | 0:40.693 | |||
9. (11.) | B | 5. | 151. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 11 | 0:41.104 | |||
10. (12.) | B | 6. | 43. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 12 | 0:42.060 | |||
11. (13.) | C | 1. | 56. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 13 | 0:39.572 | |||
12. (14.) | C | 2. | 174. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 14 | 0:40.892 | |||
13. (15.) | C | 3. | 188. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-UKSSB | 15 | 0:40.943 | |||
14. (16.) | C | 4. | 152. | MURSZEWSKA Julia | POL-ORZEL | 16 | 0:40.291 | |||
15. (17.) | C | 5. | 173. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 17 | 0:42.093 | |||
16. (18.) | C | 6. | 172. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | 18 | 0:45.669 | |||
17. (19.) | D | 1. | 55. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 19 | 0:42.033 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 220. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 25 | NO TIME |