7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 1:25.032  
2 (2) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:25.560  
3 (7) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 1:25.801  
4 (4) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 1:26.484  
5 (6) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 1:32.034  
6 (1) 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL 1:37.191  
- (3) 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS PEN. 2 false starts
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 1:27.588  
2 (6) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 1:29.842  
3 (3) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 1:33.779  
4 (2) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 1:48.889  
- (1) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR PEN. off track
- (4) 162.  KOWALSKI Kacper POL-STOCZ POL PEN. no start
RACE: 18    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:26.860  
2 (5) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 1:28.025  
3 (2) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:30.605  
4 (6) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:34.596  
5 (1) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 1:35.368  
6 (3) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 1:49.013  
RACE: 19    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:25.210  
2 (6) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 1:26.025  
3 (3) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:28.796  
4 (4) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 1:29.016  
5 (1) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 1:33.873  
6 (2) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 1:35.365  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:22.858  
2 (2) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 1:23.191  
3 (3) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:23.208  
4 (4) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 1:26.858  
5 (6) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:27.187  
6 (5) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:28.484  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 1:23.490  
2 (2) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:24.064  
3 (3) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 1:24.428  
4 (4) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 1:24.877  
5 (6) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 1:32.641  
- (5) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR PEN. no start
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL 1:36.847  
2 (1) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 1:36.931  
3 (2) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 1:37.861  
4 (4) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 1:44.325  
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 1:28.239  
2 (1) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 1:29.051  
3 (3) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 1:30.540  
4 (4) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 1:31.069  
5 (5) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:38.231  
6 (2) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 1:43.867  
RACE: 45    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 1:26.643  
2 (2) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 1:26.868  
3 (3) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:27.013  
4 (4) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:28.775  
5 (5) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 1:30.222  
RACE: 46    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:22.570  
2 (4) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 1:22.741  
3 (3) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:23.158  
4 (2) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 1:23.420  
5 (5) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:23.507  
6 (6) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 1:25.451  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  333 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 34.489
2 (1) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 38.099
3 (2) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 38.908
4 (5) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 42.574
- (3) 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL PEN. penalty
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 37.062
2 (5) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 39.704
3 (1) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 42.209
4 (4) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 46.709
- (3) 162.  KOWALSKI Kacper POL-STOCZ POL PEN. no start
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 36.072
2 (3) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 36.851
3 (2) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 38.387
4 (1) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 41.460
5 (5) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 37.011
2 (5) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 37.204
3 (3) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 37.527
4 (4) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 37.588
5 (2) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 38.134
RACE: 59    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 35.431
2 (2) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 36.494
3 (1) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 38.698
4 (4) 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 41.575
5 (5) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 35.715
2 (2) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 36.657
3 (4) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 39.871
4 (3) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 36.198
2 (2) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 36.497
3 (4) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 51.593
- (3) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL PEN. penalty
RACE: 137    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR NO TIME
2 (2) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR NO TIME
3 (3) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL NO TIME
- (4) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL PEN. no start
RACE: 138    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 37.458
2 (4) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 38.938
3 (2) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 42.892
- (1) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL PEN. impeding
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 145    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 35.188
2 (3) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 35.390
3 (2) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 35.415
4 (4) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 36.932
RACE: 146    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 35.158
2 (2) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 35.906
3 (3) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 36.064
4 (4) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 38.756
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  333 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 36.801
2 (3) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 37.617
3 (2) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 38.073
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 37.215
2 (4) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 49.900
3 (2) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 55.091
- (3) 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS PEN. penalty
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 40.037
RACE: 167    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 37.349
2 (4) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 47.186
3 (1) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 53.888
- (2) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL PEN. penalty
RACE: 168    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 35.927
2 (2) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 37.123
3 (3) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 37.281
4 (4) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 38.746
RACE: 169    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 34.266
2 (2) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 34.586
3 (4) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 35.193
4 (3) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 46.691
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 53.496
2 (3) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 53.858
3 (5) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 56.532
4 (2) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 56.549
5 (6) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 1:06.157  
6 (1) 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL 1:19.549  
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 51.671
2 (2) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 52.922
3 (5) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 57.019
4 (6) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 59.142
5 (7) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 1:00.388  
6 (4) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:05.338  
- (3) 162.  KOWALSKI Kacper POL-STOCZ POL PEN. no start
RACE: 187    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 52.402
2 (3) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 55.036
3 (4) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 57.346
4 (5) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 57.684
5 (1) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 1:05.946  
6 (6) 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:09.357  
RACE: 188    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 54.062
2 (3) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 54.298
3 (6) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 54.404
4 (5) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 57.102
5 (2) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 58.692
6 (4) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 1:09.161  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 52.568
2 (2) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 53.062
3 (3) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 53.390
4 (4) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 56.875
5 (6) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 57.315
- (5) 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 52.174
2 (5) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 53.535
3 (2) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 53.651
4 (4) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 53.807
5 (3) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 54.475
6 (6) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 55.513
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 308    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 54.339
2 (5) 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 55.234
3 (1) 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 56.444
4 (6) 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL 1:00.453  
- (2) 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL PEN. no finish
- (4) 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL PEN. no start
RACE: 309    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 56.109
2 (3) 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 57.736
3 (5) 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 57.974
4 (2) 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 57.996
5 (4) 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 59.801
6 (6) 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 59.846
RACE: 310    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 54.489
2 (1) 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 54.983
3 (3) 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 55.081
4 (5) 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 55.223
- (2) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 311    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 51.243
2 (2) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 51.281
3 (3) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 52.125
4 (5) 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 52.243
5 (6) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 52.823
6 (4) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 1:04.653  
 
4. Distance 
JUNIOR D BOYS  SUPER FINAL  1000 m
RACE: 315    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 1:46.344  
2 (2) 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:46.471  
3 (4) 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 1:46.861  
4 (3) 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:46.920  
- (1) 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL PEN. off track
- (5) 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL PEN. no start



7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  KISLITSYN Ivan BLR-BLRORS BLR 2. 1. 1. 1. 123 5
2. 137.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1. 14. 2. 2. 76 19
3. 178.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 4. 2. 6. 3. 45 15
4. 163.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 3. 5. 5. 4. 26 17
5. 180.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 5. 21. 3. 7. 18 36
6. 138.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 7. 3. 11. 7. 13 28
7. 21.  YASHYNSKI Aliaksei BLR BLR 6. 6. 4. 7. 11 23
8. 67.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 18. 4. 7. 7. 8 36
9. 20.  YASHKOV Ivan BLR BLR 9. 7. 9. 7. 32
10. 176.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 8. 11. 10. 7. 36
11. 136.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-JUV POL 15. 12. 12. 7. 46
12. 221.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 12. 9. 19. 7. 47
13. 182.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 11. 13. 16. 7. 47
14. 59.  MISKINIS Justas LTU LTU 20. 8. 15. 7. 50
15. 68.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 17. 10. 17. 7. 51
16. 190.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 16. 16. 14. 7. 53
17. 191.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 14. 22. 13. 7. 56
18. 19.  AMELIN Matvei BLR BLR 26. 17. 8. 7. 58
19. 179.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 13. 15. 23. 7. 58
20. 175.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 10. 23. 21. 7. 61
21. 177.  FALKOWSKI Kacper POL-UKSJB POL 21. 19. 18. 7. 65
22. 189.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 22. 18. 24. 7. 71
23. 205.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 26. 20. 20. 7. 73
24. 181.  POPŁAWSKI Oskar POL-UKSJB POL 19. 26. 22. 7. 74
162.  KOWALSKI Kacper POL-STOCZ POL