7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:24.803  
2 (6) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:24.966  
3 (3) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:26.704  
4 (2) 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:30.243  
5 (1) 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 1:30.542  
6 (4) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:27.333  
2 (6) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:27.540  
3 (2) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 1:30.936  
4 (3) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:38.904  
5 (5) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:40.937  
6 (4) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:49.401  
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:21.602  
2 (2) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:25.313  
3 (3) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.717  
4 (6) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:32.648  
5 (5) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:35.018  
6 (1) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:40.748  
RACE: 12    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.635  
2 (6) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:20.899  
3 (2) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:37.088  
4 (5) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:37.771  
5 (1) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 1:39.714  
6 (4) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 1:47.519  
RACE: 13    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:29.977  
2 (4) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:30.695  
3 (5) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:33.679  
4 (1) 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 1:34.871  
5 (6) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:36.162  
- (3) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR PEN. penalty
RACE: 14    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:25.794  
2 (1) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:26.023  
3 (6) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:26.243  
4 (3) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:28.160  
5 (5) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:34.256  
6 (2) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:40.214  
RACE: 15    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 1:25.182  
2 (5) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:25.695  
3 (2) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:27.031  
4 (3) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL 1:32.287  
5 (1) 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:32.444  
6 (6) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:45.410  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:22.253  
2 (1) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:23.732  
3 (3) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 1:23.777  
4 (5) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:24.015  
5 (4) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.025  
6 (6) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:27.581  
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:22.562  
2 (3) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:23.424  
3 (5) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:25.376  
4 (6) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:29.492  
5 (2) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR NO TIME advanced
- (1) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. penalty
RACE: 26    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.464  
2 (5) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:23.946  
3 (3) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:24.130  
4 (4) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.399  
5 (6) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:26.499  
6 (2) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:28.269  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:35.437  
2 (3) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 1:37.747  
3 (1) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:39.983  
4 (4) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:43.716  
5 (2) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:46.037  
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:33.505  
2 (1) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:33.822  
3 (3) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:36.124  
4 (4) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 1:39.067  
5 (6) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:41.032  
6 (5) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:43.394  
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:29.181  
2 (2) 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:34.005  
3 (4) 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 1:34.719  
4 (5) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:36.148  
5 (6) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:36.959  
- (1) 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL PEN. penalty
RACE: 39    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:27.372  
2 (1) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:30.485  
3 (3) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 1:32.753  
4 (2) 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:32.918  
5 (5) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:34.780  
- (4) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL seeded finished
RACE: 40    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.162  
2 (1) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:27.325  
3 (3) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:27.518  
4 (5) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:29.164  
5 (4) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:31.058  
RACE: 41    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 1:24.400  
2 (4) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.741  
3 (2) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.883  
4 (5) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:26.170  
5 (3) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:39.970  
RACE: 42    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:20.606  
2 (2) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.753  
3 (3) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:21.439  
4 (4) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:23.498  
5 (5) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:25.111  
6 (7) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:25.839  
7 (6) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:27.121  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 37.138
2 (4) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 37.613
3 (5) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL 38.472
- (1) 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL PEN. penalty
- (3) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR PEN. no start
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 36.473
2 (1) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 37.026
3 (4) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 37.520
4 (2) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 39.703
5 (3) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 41.824
RACE: 49    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 35.614
2 (5) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 36.793
3 (1) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 37.502
4 (3) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 40.468
5 (4) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 41.704
RACE: 50    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 37.369
2 (3) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 38.380
3 (1) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 46.547
- (2) 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL PEN. impeding
- (5) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 51    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 35.792
2 (2) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 36.165
3 (4) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 36.953
4 (1) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 40.675
5 (5) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 43.622
RACE: 52    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 35.296
2 (1) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 37.316
3 (2) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 39.307
4 (5) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 42.358
5 (6) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 55.683
- (3) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL PEN. yellow card
RACE: 53    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 34.198
2 (5) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 34.265
3 (3) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 36.915
4 (4) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 38.216
5 (1) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 40.820
RACE: 54    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.357
2 (2) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 35.619
3 (5) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 36.588
4 (3) 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 39.034
5 (6) 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 41.449
6 (4) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 42.034
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 131    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 35.456
2 (1) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 35.658
3 (3) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 36.094
4 (4) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 37.445
RACE: 132    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 35.667
2 (4) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 36.165
3 (2) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 45.694
4 (1) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 47.165
RACE: 133    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 34.147
2 (1) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 34.635
3 (4) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 39.433
- (3) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL PEN. penalty
RACE: 134    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 34.910
2 (3) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 36.927
3 (2) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 37.065
4 (4) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 37.156
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 33.813
2 (2) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 33.886
3 (3) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 35.317
4 (4) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 36.341
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR NO TIME
2 (2) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL NO TIME
3 (4) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT NO TIME
4 (3) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 41.605
2 (3) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 41.738
3 (2) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 41.804
4 (4) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 42.132
5 (5) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 45.585
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 39.980
2 (1) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 40.430
3 (4) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 41.887
- (3) 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL PEN. no start
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 37.440
2 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 37.738
3 (3) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 38.781
4 (4) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 42.471
RACE: 158    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 37.972
2 (4) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 39.941
3 (3) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 40.011
4 (2) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL 54.806
RACE: 159    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 35.773
2 (2) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 36.083
3 (3) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 36.285
4 (4) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 36.511
RACE: 160    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 46.674
2 (2) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 46.764
- (1) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK PEN. penalty
RACE: 161    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 37.193
2 (3) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 37.588
3 (2) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 37.876
4 (4) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 45.793
RACE: 162    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 35.452
2 (2) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 36.285
3 (3) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 36.918
4 (4) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 37.078
RACE: 163    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 33.751
2 (2) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 33.949
3 (4) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 34.607
4 (3) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 49.293
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 178    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.415
2 (3) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 53.386
3 (6) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.827
4 (4) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 1:02.009  
- (1) 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL PEN. no start
- (2) 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 179    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.503
2 (1) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 53.587
3 (6) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 55.233
4 (4) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 55.246
5 (5) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:03.090  
6 (2) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:03.485  
RACE: 180    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 52.292
2 (2) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 53.118
3 (6) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.776
4 (3) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:03.002  
5 (1) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:03.025  
6 (5) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 1:30.842  
RACE: 181    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 51.767
2 (1) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 55.408
3 (5) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 55.541
4 (3) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 58.380
5 (6) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:08.277  
6 (2) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 182    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 53.294
2 (2) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 53.323
3 (4) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:00.629  
4 (5) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 1:01.449  
5 (1) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:02.493  
6 (6) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:20.097  
RACE: 183    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 55.521
2 (3) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 55.681
3 (1) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 58.240
4 (6) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 59.143
6 (5) 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 1:15.417  
- (4) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. off track
RACE: 184    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 54.254
2 (1) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 54.597
3 (2) 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 57.814
4 (5) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 58.445
5 (3) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:14.726  
6 (4) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR NO TIME advanced
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.633
2 (2) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 52.003
3 (4) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 52.101
4 (3) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.877
5 (6) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 56.284
6 (5) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:07.504  
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 52.672
2 (1) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.798
3 (3) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 52.952
4 (6) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 54.314
5 (5) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 54.978
6 (2) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.179
2 (4) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.683
3 (2) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 53.794
4 (3) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 53.811
5 (5) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.903
6 (6) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 54.032
7 (7) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 54.139
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 301    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 54.664
2 (4) 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 54.838
3 (8) 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL 57.226
4 (7) 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 58.327
5 (5) 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 58.494
6 (2) 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 59.339
7 (1) 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:00.089  
8 (3) 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:07.286  
RACE: 302    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 58.836
2 (1) 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 59.750
3 (3) 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 1:00.899  
4 (4) 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:01.530  
5 (6) 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:11.819  
6 (5) 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:14.769  
RACE: 303    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 56.518
2 (2) 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 57.314
3 (4) 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 57.832
4 (6) 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 58.675
5 (5) 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 58.956
6 (3) 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:13.017  
RACE: 304    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 53.974
RACE: 305    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 53.677
2 (5) 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 55.231
3 (3) 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 55.484
4 (4) 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 55.691
5 (1) 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:01.919  
6 (2) 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:03.118  
RACE: 306    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 52.251
2 (2) 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 53.020
3 (6) 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.066
4 (3) 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 53.173
5 (4) 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 53.318
6 (5) 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 53.993
RACE: 307    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.604
2 (2) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.726
3 (5) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 51.280
4 (3) 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 51.425
5 (4) 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 54.728
6 (6) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.956
 
4. Distance 
JUNIOR D GIRLS  SUPER FINAL  1000 m
RACE: 314    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:44.596  
2 (3) 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:45.897  
3 (6) 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:46.002  
4 (2) 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:46.302  
5 (1) 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:46.702  
6 (4) 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:53.025  



7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 2. 2. 1. 97 7
2. 228.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 18. 1. 1. 2. 89 22
3. 222.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1. 4. 3. 3. 68 11
4. 37.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 3. 5. 43. 4. 21 55
5. 101.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 19. 3. 7. 5. 18 34
6. 150.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 5. 8. 6. 6. 11 25
7. 22.  AVCHYNNIKOVA Ekaterina BLR-BLRORS BLR 8. 43. 4. 7. 8 62
8. 103.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 4. 43. 13. 7. 8 67
9. 185.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 11. 16. 5. 7. 5 39
10. 165.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 6. 9. 10. 7. 3 32
11. 198.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 7. 17. 8. 7. 2 39
12. 39.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 9. 11. 9. 7. 36
13. 36.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 13. 7. 14. 7. 41
14. 148.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 10. 13. 18. 7. 48
15. 187.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 15. 18. 11. 7. 51
16. 96.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 14. 6. 25. 7. 52
17. 200.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 12. 19. 15. 7. 53
18. 63.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 16. 14. 16. 7. 53
19. 229.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 20. 21. 12. 7. 60
20. 54.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 23. 22. 24. 7. 76
21. 100.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 25. 26. 20. 7. 78
22. 214.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 40. 15. 17. 7. 79
23. 23.  BUHLAYEVA Palina BLR-BLRORS BLR 43. 12. 19. 7. 81
24. 99.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 21. 20. 35. 7. 83
25. 38.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 32. 23. 23. 7. 85
26. 143.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 37. 10. 32. 7. 86
27. 167.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 31. 27. 22. 7. 87
28. 98.  JAROCKA Jagoda POL-JUV POL 24. 24. 34. 7. 89
29. 184.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 29. 30. 27. 7. 93
30. 169.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 26. 43. 21. 7. 97
31. 102.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 22. 25. 43. 7. 97
32. 97.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 17. 43. 33. 7. 100
33. 166.  DAKOWICZ Adrianna POL-UKSJB POL 38. 29. 26. 7. 100
34. 149.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 28. 28. 37. 7. 100
35. 186.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 33. 31. 30. 7. 101
36. 199.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 34. 35. 28. 7. 104
37. 52.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 35. 33. 31. 7. 106
38. 170.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 27. 32. 43. 7. 109
39. 53.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 39. 34. 29. 7. 109
40. 164.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 30. 43. 36. 7. 116
41. 168.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 36. 36. 38. 7. 117
42. 171.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 41. 37. 39. 7. 124