7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:40.965  
2 (4) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 2:42.570  
3 (3) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 2:46.834  
4 (2) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 2:57.223  
5 (1) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 3:05.679   advanced
- (5) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL PEN. penalty
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:51.176  
2 (2) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:52.262  
3 (6) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:52.656  
4 (3) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:58.109  
5 (4) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 3:00.948   advanced
- (1) 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL PEN. penalty
RACE: 71    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:39.592  
2 (4) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 2:41.164  
3 (6) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:42.566  
4 (5) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL NO TIME advanced
5 (3) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL NO TIME finished
- (2) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL PEN. penalty
RACE: 72    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:55.395  
2 (2) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:55.704  
3 (5) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:55.805  
4 (3) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:58.161  
5 (6) 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:58.534  
6 (4) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 3:06.317  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:36.311  
2 (4) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:36.815  
3 (2) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 2:38.208  
4 (5) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:49.342  
5 (3) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 2:49.886  
6 (6) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 3:05.792  
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:36.900  
2 (2) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:37.005  
3 (7) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:37.050  
4 (6) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:37.388  
5 (3) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 2:39.196  
6 (4) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:47.085  
7 (1) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:47.883  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:37.196  
2 (2) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:38.549  
3 (3) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:38.558  
4 (6) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:42.145  
5 (4) 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:53.104  
6 (7) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:53.290  
7 (8) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 3:00.305  
8 (1) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 3:20.634  
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:36.218  
2 (2) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 2:37.314  
3 (3) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:41.364  
4 (4) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:45.875  
5 (5) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:45.959  
6 (7) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:49.336  
7 (6) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 3:00.042  
RACE: 100    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:45.553  
2 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:46.406  
3 (5) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:46.639  
4 (2) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:51.807  
5 (6) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 2:53.717  
6 (3) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 4:20.168  
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 47.101
2 (1) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 47.403
3 (3) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 48.270
4 (2) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 49.376
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 46.757
2 (4) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.944
3 (1) 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 48.994
4 (3) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.945
2 (1) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 46.339
3 (2) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 48.034
4 (3) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.572
RACE: 120    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 47.276
2 (4) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 53.116
3 (1) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL NO TIME finished
- (2) 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 121    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.001
2 (2) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 47.338
3 (3) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.717
4 (1) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 52.575
RACE: 122    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 46.526
2 (1) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 46.639
3 (4) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 47.192
4 (3) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 49.666
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 218    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.695
2 (2) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 46.807
3 (4) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 46.809
4 (3) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR NO TIME finished
RACE: 219    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 45.229
2 (1) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 46.719
3 (3) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.857
4 (2) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 52.131
RACE: 220    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.756
2 (3) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 44.846
3 (2) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.287
4 (4) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 47.628
RACE: 221    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 46.423
2 (2) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 46.621
3 (3) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 46.664
4 (4) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 47.701
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 231    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.070
2 (3) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.213
3 (4) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.843
4 (2) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 232    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 45.702
2 (2) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 45.873
3 (3) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 46.326
4 (4) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 46.609
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 253    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 48.108
2 (1) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 48.975
3 (2) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 50.551
RACE: 254    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 49.344
2 (3) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 49.356
3 (4) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 49.707
4 (1) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:17.417  
RACE: 255    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.505
2 (1) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 46.967
3 (2) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 47.053
- (3) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 256    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 47.144
2 (4) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.208
3 (3) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 47.481
4 (1) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 47.601
RACE: 257    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 45.819
2 (1) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.973
3 (2) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 46.017
- (3) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 258    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.428
2 (2) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 44.538
3 (3) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 44.762
4 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.764
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:44.034  
2 (2) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:44.784  
3 (1) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:48.916  
4 (4) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:50.087  
5 (3) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:34.834   advanced
6 (5) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 2:45.851  
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1:45.766  
2 (2) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:46.270  
3 (3) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:46.906  
4 (1) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:47.399  
5 (5) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 1:51.382  
6 (4) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:53.796  
RACE: 275    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:45.359  
2 (1) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 1:45.520  
3 (4) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:45.611  
4 (2) 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:48.429  
5 (5) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:48.810  
6 (6) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:49.571  
RACE: 276    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:35.751  
2 (1) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:36.577  
3 (6) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 1:36.784  
4 (3) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 1:37.033  
5 (5) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:37.661  
6 (2) 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:40.750  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 284    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1:38.762  
2 (2) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:39.021  
3 (1) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:39.097  
4 (3) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 1:41.598  
5 (6) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:44.122  
6 (4) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:44.238  
RACE: 285    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:45.239  
2 (5) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:45.383  
3 (4) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:46.241  
4 (1) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:46.662  
5 (6) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:48.130  
6 (7) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:55.693  
7 (2) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 328    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 1:39.540  
2 (2) 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:40.897  
3 (5) 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:41.049  
4 (8) 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:44.173  
5 (9) 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 1:44.674  
6 (10) 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:45.393  
7 (7) 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:46.024  
8 (4) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:53.745  
9 (3) 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:00.853  
10 (6) 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:04.469  
- (11) 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 329    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 1:45.825  
RACE: 330    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:43.240  
2 (1) 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 1:43.279  
3 (3) 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:44.401  
4 (2) 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:44.686  
5 (5) 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:50.963  
6 (6) 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:56.218  
RACE: 331    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:38.277  
2 (2) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:38.423  
3 (3) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:39.117  
4 (5) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:39.631  
5 (6) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:42.836  
6 (1) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:34.708  
 
4. Distance 
JUNIOR B MEN  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 339    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:32.207  
2 (4) 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:32.289  
3 (5) 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:32.551  
4 (1) 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:33.928  
5 (3) 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:35.159  
6 (2) 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:43.171  



7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 57.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 6. 1. 1. 1. 105 9
2. 34.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1. 7. 6. 3. 50 17
3. 113.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2. 4. 3. 5. 47 14
4. 114.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 7. 3. 4. 2. 42 16
5. 46.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 3. 16. 2. 4. 42 25
6. 120.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 4. 2. 5. 6. 37 17
7. 33.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 5. 11. 8. 7. 5 31
8. 109.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 11. 5. 10. 7. 33
9. 32.  KHVAN Anton KAZ KAZ 14. 6. 7. 7. 34
10. 25.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 8. 9. 14. 7. 38
11. 117.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 10. 12. 11. 7. 40
12. 111.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 16. 10. 9. 7. 42
13. 110.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 25. 8. 13. 7. 53
14. 119.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 12. 22. 12. 7. 53
15. 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 15. 13. 21. 7. 56
16. 116.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 13. 21. 15. 7. 56
17. 145.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 9. 20. 23. 7. 59
18. 118.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 20. 14. 18. 7. 59
19. 227.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 17. 18. 17. 7. 59
20. 153.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 25. 17. 16. 7. 65
21. 115.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 19. 19. 20. 7. 65
22. 144.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 21. 23. 19. 7. 70
23. 112.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 25. 15. 24. 7. 71
24. 226.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 18. 25. 22. 7. 72