7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 57.070
2 (3) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 59.795
3 (5) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:00.141  
4 (4) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:00.304  
5 (2) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:06.480  
6 (6) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 1:08.157  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 1:00.562  
2 (6) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 1:01.596  
3 (3) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 1:02.902  
4 (2) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:03.231  
5 (5) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 1:03.735  
- (1) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL PEN. off track
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:02.422  
2 (2) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:02.657  
3 (1) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:03.005  
4 (5) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:09.304  
5 (6) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 1:14.213  
- (3) 220.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR PEN. removing equipment
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 56.064
2 (3) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 59.085
3 (6) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 59.417
4 (5) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 1:06.704  
5 (4) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 1:08.421  
- (2) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL PEN. off track
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 57.172
2 (5) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 1:00.668  
3 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 1:00.739  
4 (6) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 1:02.664  
5 (3) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:12.017  
- (2) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL PEN. off track
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 55.312
2 (3) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 59.804
3 (5) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:01.865  
4 (4) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:04.378  
5 (2) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:07.956  
6 (6) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT NO TIME finished
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 1:00.800  
2 (3) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 1:14.679  
3 (1) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 1:19.345  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 55.643
2 (1) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:00.615  
3 (2) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:01.909  
4 (3) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 1:02.518  
5 (5) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 1:03.547  
6 (6) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:09.048  
RACE: 31    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 59.697
2 (2) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:02.789  
3 (5) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:05.476  
4 (4) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:11.822  
5 (1) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 1:12.111  
RACE: 32    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 54.594
2 (2) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 55.792
3 (4) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 59.200
4 (3) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 59.264
5 (6) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:00.947  
6 (5) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 1:09.583  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 37.600
2 (3) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 39.012
3 (5) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 39.955
4 (6) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 40.063
5 (1) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 40.291
6 (2) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 45.120
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 39.479
2 (1) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 39.623
3 (4) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 40.138
4 (5) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 41.174
5 (6) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 41.299
6 (2) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 47.764
RACE: 125    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 37.508
2 (5) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 40.700
3 (4) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 41.104
4 (3) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 42.554
5 (2) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 48.970
6 (6) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 51.565
RACE: 126    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 38.724
2 (6) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 38.971
3 (4) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 42.208
4 (2) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 45.669
5 (3) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 48.924
- (1) 220.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 37.187
2 (2) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 38.232
3 (3) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 39.045
4 (5) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 39.584
5 (4) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 39.588
6 (6) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 41.813
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 36.900
2 (3) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 38.444
3 (4) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 38.778
4 (2) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 38.886
5 (5) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 41.006
6 (6) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 42.060
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 42.033
2 (3) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 42.784
3 (1) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 43.769
4 (2) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 44.587
5 (5) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 44.699
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 39.572
2 (4) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 40.892
3 (3) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 40.943
4 (2) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 41.194
5 (5) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 42.093
6 (6) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 46.288
RACE: 149    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 38.895
2 (3) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 39.084
3 (2) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 40.374
4 (4) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 40.693
5 (5) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 41.113
6 (6) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 42.136
RACE: 150    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 37.455
2 (3) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 38.728
3 (5) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 39.087
4 (6) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 39.162
5 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 39.934
6 (2) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 26.404
2 (4) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 26.765
3 (6) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 26.913
4 (2) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 31.929
- (1) 220.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR PEN. no start
- (5) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT PEN. penalty
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 26.463
2 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 26.622
3 (3) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 26.821
4 (1) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 28.514
5 (6) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 28.679
6 (2) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 29.775
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 25.993
2 (6) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 26.147
3 (3) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 27.686
4 (2) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 28.732
5 (4) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 31.756
6 (1) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 27.344
2 (6) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 27.479
3 (5) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 27.897
4 (1) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 32.847
5 (3) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 37.290
6 (2) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 41.280
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 189    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 26.081
2 (3) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 26.839
3 (2) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 27.282
4 (4) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 27.341
5 (6) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 27.543
6 (5) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 28.185
RACE: 190    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 25.852
2 (2) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 25.995
3 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 26.515
4 (3) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 26.668
5 (5) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 27.266
6 (6) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 27.537
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 293    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 27.781
2 (3) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 29.056
3 (1) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 29.528
4 (4) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 29.687
RACE: 294    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 28.026
2 (3) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 28.198
3 (2) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 28.752
4 (5) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 31.480
5 (6) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 33.638
6 (4) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 35.738
RACE: 295    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 26.227
2 (3) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 26.856
3 (6) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 27.983
4 (5) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 27.993
5 (4) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 28.243
6 (2) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 38.005
RACE: 296    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 25.698
2 (2) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 25.808
3 (4) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 26.016
4 (3) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 26.859
5 (5) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 27.022
6 (6) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 27.366
 
4. Distance 
JUNIOR E GIRLS  SUPER FINAL  500 m
RACE: 312    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 55.084
2 (3) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 55.130
3 (2) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 56.399
4 (4) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 57.297
5 (5) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 58.509
6 (6) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 59.078



7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1. 1. 2. 2. 110 6
2. 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 13. 6. 1. 1. 71 21
3. 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 2. 2. 8. 4. 50 16
4. 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 6. 5. 3. 3. 34 17
5. 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 3. 13. 4. 5. 26 25
6. 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 10. 3. 12. 6. 16 31
7. 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 12. 4. 6. 7. 11 29
8. 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 4. 8. 10. 7. 8 29
9. 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 14. 9. 5. 7. 5 35
10. 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 5. 15. 14. 7. 5 41
11. 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 7. 7. 7. 7. 28
12. 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 11. 10. 9. 7. 37
13. 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 16. 11. 13. 7. 47
14. 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 19. 16. 11. 7. 53
15. 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 8. 19. 20. 7. 54
16. 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 9. 20. 22. 7. 58
17. 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 15. 12. 25. 7. 59
18. 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 18. 18. 16. 7. 59
19. 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 25. 17. 15. 7. 64
20. 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 25. 14. 19. 7. 65
21. 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 20. 22. 17. 7. 66
22. 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 21. 21. 18. 7. 67
23. 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 17. 23. 21. 7. 68
220.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 230.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 6. 5. 3. 3. 34 17
2. (8.) 201.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 4. 8. 10. 7. 8 29
3. (16.) 44.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 9. 20. 22. 7. 58
4. (21.) 225.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 20. 22. 17. 7. 66
5. (22.) 224.  BUSLAIEVA Sofiia UKR-KHV UKR 21. 21. 18. 7. 67
6. (23.) 24.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 17. 23. 21. 7. 68

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 42.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1. 1. 2. 2. 110 6
2. (2.) 215.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 13. 6. 1. 1. 71 21
3. (3.) 202.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 2. 2. 8. 4. 50 16
4. (5.) 56.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 3. 13. 4. 5. 26 25
5. (6.) 41.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 10. 3. 12. 6. 16 31
6. (7.) 64.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 12. 4. 6. 7. 11 29
7. (9.) 45.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 14. 9. 5. 7. 5 35
8. (10.) 188.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 5. 15. 14. 7. 5 41
9. (11.) 223.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 7. 7. 7. 7. 28
10. (12.) 10.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 11. 10. 9. 7. 37
11. (13.) 151.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 16. 11. 13. 7. 47
12. (14.) 152.  MURSZEWSKA Julia POL-ORZEL POL 19. 16. 11. 7. 53
13. (15.) 55.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 8. 19. 20. 7. 54
14. (17.) 43.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 15. 12. 25. 7. 59
15. (18.) 172.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 18. 18. 16. 7. 59
16. (19.) 173.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 25. 17. 15. 7. 64
17. (20.) 174.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 25. 14. 19. 7. 65
- 220.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR