7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:41.644  
2 (5) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:42.061  
3 (2) 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 2:51.459  
4 (7) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 2:51.581  
5 (1) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 3:06.090  
6 (3) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 3:20.034  
- (4) 124.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:45.809  
2 (6) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:45.952  
3 (1) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:46.641  
4 (2) 58.  CECH Danielius LTU LTU 2:48.637  
5 (4) 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL 2:49.105  
6 (7) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 3:06.874  
7 (5) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 3:00.225  
2 (1) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 3:00.428  
3 (6) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 3:02.643  
4 (7) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 3:13.943  
5 (3) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 3:14.127  
6 (5) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 3:38.289   advanced
- (4) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL PEN. impeding
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:46.076  
2 (3) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 2:46.699  
3 (1) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 2:46.757  
4 (5) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:51.770  
5 (4) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:51.783  
6 (2) 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:52.194  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 3:01.673  
2 (1) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 3:13.709  
3 (4) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 3:26.885  
- (2) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL PEN. impeding
- (5) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK PEN. impeding
- (6) 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:56.920  
2 (2) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:57.031  
3 (4) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 3:01.409  
4 (3) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 3:04.766  
5 (7) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 3:05.459  
6 (5) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL NO TIME finished
- (6) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 2:51.127  
2 (4) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 2:51.405  
3 (2) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:57.787  
4 (3) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 3:00.104  
5 (1) 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 3:31.381  
- (5) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL PEN. off track
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  CECH Danielius LTU LTU 2:47.760  
2 (3) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 2:47.897  
3 (2) 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL 2:48.664  
4 (4) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:53.043  
5 (5) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:04.050  
6 (6) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 3:14.818  
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 2:45.880  
2 (1) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:47.583  
3 (2) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:53.694  
RACE: 94    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 3:07.858  
2 (2) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 3:09.846  
3 (3) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 3:11.129  
4 (4) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 3:12.455  
5 (5) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 3:13.551  
6 (6) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 3:17.392  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 49.590
2 (3) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 49.755
3 (2) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 54.443
- (1) 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL PEN. 2 false starts
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 46.701
2 (3) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 48.806
3 (1) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 49.782
4 (2) 58.  CECH Danielius LTU LTU 50.830
5 (4) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 52.465
RACE: 113    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 48.334
2 (4) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 50.042
3 (1) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 51.773
4 (2) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 52.256
RACE: 114    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 50.026
2 (2) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 51.268
3 (4) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 51.419
4 (3) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 55.919
RACE: 115    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 49.635
2 (4) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 49.755
3 (1) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 52.625
4 (3) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 56.209
RACE: 116    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 48.414
2 (5) 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 51.442
3 (4) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 51.520
4 (2) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL NO TIME finished
- (1) 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL PEN. penalty
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 210    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 48.388
2 (2) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 48.587
3 (4) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR NO TIME finished
- (3) 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 211    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 48.787
2 (1) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 49.075
3 (3) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 49.874
4 (4) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 51.621
RACE: 212    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 46.788
2 (2) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 48.266
3 (3) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 49.887
4 (4) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 50.956
RACE: 213    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.724
2 (2) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.968
3 (4) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 49.801
4 (3) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 50.115
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 46.617
2 (2) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 47.397
3 (3) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 48.410
4 (4) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.922
2 (2) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.752
3 (3) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 47.421
4 (4) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 243    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 52.706
2 (3) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 53.834
3 (2) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 54.079
4 (4) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 57.217
RACE: 244    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 52.329
2 (1) 58.  CECH Danielius LTU LTU 52.375
3 (4) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 53.564
4 (3) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:05.241  
RACE: 245    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 50.565
2 (3) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 51.164
3 (2) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:04.351  
RACE: 246    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 50.475
2 (3) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 50.556
3 (1) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 59.909
- (2) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 247    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 48.123
- (2) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR PEN. impeding
- (3) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL PEN. no finish
- (4) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL PEN. no finish
RACE: 248    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 47.069
2 (2) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 48.805
3 (3) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 49.012
4 (4) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 50.945
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 269    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:44.371  
2 (3) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:46.266  
3 (6) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:46.388  
4 (1) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:46.691  
5 (4) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:51.993  
6 (2) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 1:55.413  
RACE: 270    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 1:51.777  
2 (1) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 1:51.784  
3 (5) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 1:53.762  
4 (6) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 1:54.084  
5 (3) 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL 1:54.509  
6 (2) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 2:01.304  
7 (7) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 2:11.789  
RACE: 271    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:58.447  
2 (3) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:58.708  
3 (2) 58.  CECH Danielius LTU LTU 2:00.357  
4 (7) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:00.752  
5 (1) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:01.154  
6 (4) 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:04.574  
- (6) 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 272    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:05.513  
2 (2) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:07.930  
3 (1) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 2:08.632  
4 (6) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:09.395  
5 (3) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 2:10.536  
6 (5) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:10.903  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 279    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:48.824  
2 (5) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 1:51.733  
3 (3) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 1:52.146  
4 (2) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 2:06.363   advanced
5 (1) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 2:20.554  
- (6) 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK PEN. impeding
RACE: 280    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:00.439  
2 (4) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:01.663  
3 (5) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:02.170  
4 (3) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 2:02.262  
5 (2) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:03.761  
6 (6) 58.  CECH Danielius LTU LTU 2:06.581  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 321    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:55.931  
2 (6) 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:56.033  
3 (5) 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 1:56.165  
4 (1) 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 1:56.172  
5 (3) 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 1:56.472  
6 (7) 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 2:12.315  
7 (4) 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:38.875  
RACE: 322    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:46.912  
2 (3) 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 1:47.543  
3 (6) 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:50.334  
4 (2) 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:51.586  
5 (4) 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL 2:07.267  
6 (1) 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 2:27.898  
RACE: 323    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 1:42.848  
2 (1) 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:43.344  
3 (2) 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:45.160  
4 (3) 58.  CECH Danielius LTU LTU 1:45.164  
RACE: 324    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:29.559  
2 (7) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 2:31.118  
3 (6) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:31.335  
4 (1) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:31.402  
5 (5) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:31.418  
6 (2) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:34.592  
7 (3) 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 2:35.268  
 
4. Distance 
JUNIOR C BOYS  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 337    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:50.571  
2 (2) 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:51.050  
3 (6) 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 2:51.749  
4 (4) 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:51.757  
5 (1) 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:52.162  
6 (5) 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:56.985  



7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 121.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1. 1. 1. 1. 136 4
2. 35.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2. 2. 4. 2. 71 10
3. 26.  DZMITRYIENKA Ilya BLR-BLRORS BLR 3. 6. 2. 3. 47 14
4. 154.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 27. 3. 3. 5. 31 38
5. 131.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 4. 5. 5. 4. 21 18
6. 129.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 5. 7. 6. 6. 11 24
7. 135.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 7. 4. 8. 7. 8 26
8. 133.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 6. 8. 9. 7. 3 30
9. 18.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 13. 9. 7. 7. 2 36
10. 204.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 8. 11. 10. 7. 36
11. 126.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 9. 10. 15. 7. 41
12. 211.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 11. 13. 12. 7. 43
13. 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 10. 14. 13. 7. 44
14. 58.  CECH Danielius LTU LTU 14. 18. 11. 7. 50
15. 130.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 20. 12. 14. 7. 53
16. 203.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 15. 15. 18. 7. 55
17. 132.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 12. 16. 27. 7. 62
18. 161.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 17. 23. 16. 7. 63
19. 155.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 18. 20. 20. 7. 65
20. 134.  SMALAK Michał POL-JUV POL 16. 27. 17. 7. 67
21. 122.  CABAN Jakub POL-JUV POL 21. 17. 23. 7. 68
22. 123.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 22. 21. 19. 7. 69
23. 127.  JABŁOŃSKI Wiktor POL-JUV POL 23. 19. 21. 7. 70
24. 128.  KODA Mateusz POL-JUV POL 19. 22. 22. 7. 70
25. 156.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 25. 24. 24. 7. 80
26. 125.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 24. 27. 25. 7. 83