ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:51.861  
2 (3) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2:53.325  
3 (5) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 2:55.786  
4 (7) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 3:00.855  
5 (6) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:01.662  
6 (4) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:04.981  
7 (1) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 3:11.188  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT NO TIME
2 (1) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK NO TIME
3 (3) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL NO TIME
4 (5) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL NO TIME
5 (6) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS NO TIME
6 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL NO TIME
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:47.214  
2 (5) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:49.496  
3 (7) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 2:53.547  
4 (2) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:56.186  
5 (3) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 3:13.547  
6 (1) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 3:16.171  
- (4) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL PEN. impeding->to B
RACE: 8    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:52.049  
2 (5) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:55.926  
3 (2) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 2:56.251  
4 (1) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:57.017  
5 (3) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:57.062  
- (4) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to B
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:58.269  
2 (1) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:58.425  
3 (2) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 3:00.158  
4 (3) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:00.189  
5 (7) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 3:00.263  
6 (6) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 3:00.573  
7 (4) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 3:07.421  
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 3:00.480  
2 (1) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 3:00.874  
3 (7) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3:01.020  
4 (3) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 3:03.367  
5 (2) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 3:04.879  
6 (5) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:06.069  
7 (6) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 3:09.612  
RACE: 20    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:52.025  
2 (3) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2:52.626  
3 (2) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:52.740  
4 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 2:56.911  
5 (6) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 3:00.140  
6 (5) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 3:01.146  
RACE: 21    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:16.816  
2 (2) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3:16.933  
3 (6) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:18.134  
4 (5) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 3:18.807  
5 (3) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 3:18.957  
6 (1) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 3:19.437  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 2:55.530  
2 (2) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 2:55.939  
3 (3) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:56.955  
4 (5) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:58.303  
5 (7) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 3:06.238  
6 (6) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 3:11.676  
7 (4) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 3:19.072  
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:49.149  
2 (7) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:49.170  
3 (5) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:52.202  
4 (3) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 2:55.378  
5 (6) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:55.436  
6 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:02.009  
7 (2) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 3:15.239  
RACE: 30    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:46.290  
2 (4) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 2:46.335  
3 (6) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 2:49.650  
4 (2) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 2:55.124  
5 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 3:06.202  
6 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 3:07.264  
RACE: 31    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:59.384  
2 (2) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 3:00.950  
3 (5) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3:01.016  
4 (6) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:01.629  
5 (1) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 3:01.690  
6 (3) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 3:02.149  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.662
2 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 51.060
3 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 53.612
4 (5) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 53.839
5 (1) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 59.127
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 49.350
2 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 51.123
3 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 52.314
4 (2) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.863
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.325
2 (2) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 52.020
3 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE NO TIME finished
- (1) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL PEN. false start->to C
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 51.156
2 (3) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 52.235
3 (4) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 53.229
4 (5) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:06.881  
5 (2) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS NO TIME finished
RACE: 59    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.547
2 (2) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.993
3 (4) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 51.374
4 (1) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 51.694
RACE: 60    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.816
2 (3) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 52.959
3 (2) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 53.106
4 (4) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 53.271
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.464
2 (2) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.579
3 (3) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.977
4 (4) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 51.237
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.972
2 (2) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.811
3 (3) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 51.578
4 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 51.721
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.637
2 (2) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.401
3 (3) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 51.552
4 (4) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 51.982
RACE: 77    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 49.747
2 (4) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 54.420
3 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:08.670  
4 (3) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 1:20.215  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 83    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 52.023
2 (1) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 52.436
3 (5) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 53.080
4 (2) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.046
5 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.778
RACE: 84    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.099
2 (1) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.573
3 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 52.858
4 (5) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 52.907
5 (4) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 57.796
RACE: 85    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 50.224
2 (1) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 50.350
3 (3) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 50.843
4 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:05.905  
RACE: 86    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 51.050
2 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 51.144
3 (3) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 51.244
4 (2) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 51.338
RACE: 87    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.739
2 (1) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.131
3 (3) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.853
4 (4) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.275
RACE: 88    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.430
2 (1) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.325
3 (3) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.456
4 (4) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 51.800
2 (3) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 53.779
3 (2) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 54.047
4 (5) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 57.896
5 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:12.840  
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 51.403
2 (2) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.819
3 (5) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 55.400
4 (3) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL NO TIME finished
- (4) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE PEN. impeding
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 51.347
2 (1) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 51.549
3 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 51.680
4 (3) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 104    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 50.323
2 (2) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 50.750
3 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 50.853
4 (3) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 51.172
RACE: 105    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.670
2 (2) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.737
3 (3) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 49.978
4 (4) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 53.920
RACE: 106    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.375
2 (3) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 48.876
3 (2) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.966
4 (4) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.128
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:48.047  
2 (3) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:51.450  
3 (2) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:51.495  
4 (4) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:59.042  
5 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 2:09.043  
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.381  
2 (1) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:52.301  
3 (3) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:53.949  
4 (2) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:06.585  
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:44.487  
2 (3) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:44.758  
3 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL PEN. finished adv.->to A
- (2) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to B
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:47.352  
2 (5) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:48.496  
3 (3) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:50.175  
4 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:53.056  
5 (2) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:07.127  
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:46.672  
2 (4) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:49.750  
3 (1) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:51.174  
4 (3) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:51.235  
RACE: 175    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:54.281  
2 (2) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:55.067  
3 (4) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:56.938  
4 (1) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:58.780  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 199    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:45.341  
2 (2) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:49.752  
3 (4) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:50.711  
4 (1) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:52.467  
RACE: 200    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 1:48.780  
2 (1) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:49.001  
3 (2) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:49.110  
4 (3) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:02.853  
RACE: 201    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:47.171  
2 (4) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:48.155  
3 (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:48.278  
4 (3) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:52.453  
RACE: 202    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:58.034  
2 (2) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:58.107  
3 (3) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:58.515  
RACE: 203    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:45.367  
2 (5) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:45.582  
3 (3) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:45.730  
4 (1) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:46.733  
5 (6) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:50.745  
6 (4) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:51.442  
RACE: 204    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.910  
2 (1) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.232  
3 (4) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:45.306  
4 (3) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:46.399  
5 (5) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:49.281  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:51.079  
2 (3) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:52.261  
3 (2) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:52.986  
4 (5) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:59.261  
5 (1) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:08.441  
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:45.805  
2 (3) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:47.954  
3 (4) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:48.049  
4 (5) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:49.141  
5 (1) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE NO TIME finished
RACE: 223    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:44.897  
2 (2) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:46.138  
3 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 1:46.266  
4 (3) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:46.394  
5 (5) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:49.198  
RACE: 224    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:46.486  
2 (3) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:46.641  
3 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:47.630  
4 (4) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:48.071  
5 (5) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:50.817  
6 (6) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:52.356  
RACE: 225    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:42.345  
2 (5) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:42.677  
3 (3) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.746  
4 (4) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.905  
5 (2) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:43.032  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 3. 1. 81 5
2. 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2. 1. 6. 58 9
3. 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 4. 2. 2. 50 8
4. 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3. 4. 12. 21 19
5. 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 5. 5. 4. 18 14
6. 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 7. 7. 3. 17 17
7. 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 6. 6. 5. 11 17
8. 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 8. 9. 7. 3 24
9. 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 13. 13. 8. 1 34
10. 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 25. 8. 23. 1 56
11. 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 9. 10. 13. 32
12. 99.  TYLMAN Kamila POL POL 11. 11. 14. 36
13. 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 15. 12. 17. 44
14. 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 20. 17. 9. 46
15. 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 21. 15. 10. 46
16. 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 19. 18. 11. 48
17. 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 16. 14. 19. 49
18. 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 17. 16. 16. 49
19. 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 10. 22. 18. 50
20. 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 14. 21. 15. 50
21. 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 12. 19. 21. 52
22. 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 22. 20. 20. 62
23. 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 18. 26. 22. 66
24. 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 23. 24. 24. 71
25. 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 24. 25. 25. 74
26. 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 26. 23. 26. 75