ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:48.047  
2 (3) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:51.450  
3 (2) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:51.495  
4 (4) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:59.042  
5 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 2:09.043  
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.381  
2 (1) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:52.301  
3 (3) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:53.949  
4 (2) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:06.585  
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:44.487  
2 (3) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:44.758  
3 (4) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL NO TIME finished adv.->to A
- (2) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to B
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:47.352  
2 (5) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:48.496  
3 (3) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:50.175  
4 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:53.056  
5 (2) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:07.127  
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:46.672  
2 (4) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:49.750  
3 (1) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:51.174  
4 (3) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:51.235  
RACE: 175    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:54.281  
2 (2) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:55.067  
3 (4) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:56.938  
4 (1) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:58.780  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 199    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:45.341  
2 (2) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:49.752  
3 (4) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:50.711  
4 (1) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:52.467  
RACE: 200    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 1:48.780  
2 (1) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:49.001  
3 (2) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:49.110  
4 (3) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:02.853  
RACE: 201    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:47.171  
2 (4) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:48.155  
3 (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:48.278  
4 (3) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:52.453  
RACE: 202    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:58.034  
2 (2) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:58.107  
3 (3) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:58.515  
RACE: 203    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:45.367  
2 (5) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:45.582  
3 (3) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:45.730  
4 (1) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:46.733  
5 (6) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:50.745  
6 (4) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:51.442  
RACE: 204    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.910  
2 (1) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.232  
3 (4) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:45.306  
4 (3) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:46.399  
5 (5) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:49.281  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:51.079  
2 (3) 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:52.261  
3 (2) 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:52.986  
4 (5) 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:59.261  
5 (1) 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:08.441  
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:45.805  
2 (3) 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 1:47.954  
3 (4) 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:48.049  
4 (5) 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:49.141  
5 (1) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE NO TIME finished
RACE: 223    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:44.897  
2 (2) 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 1:46.138  
3 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL POL 1:46.266  
4 (3) 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:46.394  
5 (5) 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:49.198  
RACE: 224    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:46.486  
2 (3) 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 1:46.641  
3 (2) 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:47.630  
4 (4) 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:48.071  
5 (5) 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:50.817  
6 (6) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:52.356  
RACE: 225    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:42.345  
2 (5) 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:42.677  
3 (3) 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.746  
4 (4) 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.905  
5 (2) 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:43.032  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 34 1 1:42.345
  2. A 2. 129.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 21 2 1:42.677
  3. A 3. 58.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 13 3 1:42.746
  4. A 4. 137.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 8 4 1:42.905
  5. A 5. 59.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5 5 1:43.032
  6. B 1. 28.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 3 6 1:45.730
  7. B 2. 2.  LE Annie AUS-SYD AUS 2 7 1:44.758
  8. B 3. 80.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1 8 1:46.399
  9. B 4. 98.  MAJEWSKA Ada POL POL 9 1:48.071
  10. B 5. 83.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 10 1:50.745
  11. B 6. 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 11 1:51.442
  12. C 1. 111.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 12 1:44.897
  13. C 2. 97.  KRUTYSZA Julia POL POL 13 1:46.138
  14. C 3. 99.  TYLMAN Kamila POL POL 14 1:46.266
  15. C 4. 49.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 15 1:46.394
  16. C 5. 78.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 16 1:49.198
  17. D 1. 110.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 17 1:45.805
  18. D 2. 1.  LE Anna AUS-SYD AUS 18 1:47.954
  19. D 3. 81.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 19 1:48.049
  20. D 4. 79.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 20 1:49.141
  21. D 5. 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 21 1:48.278
  22. E 1. 48.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 22 1:51.079
  23. E 2. 29.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 23 1:51.174
  24. E 3. 82.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 24 1:52.453
  25. E 4. 10.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 25 1:59.042
  26. E 5. 90.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 26 1:50.711