ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.176
2 (4) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 58.017
3 (1) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.064
4 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.340  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 57.087
2 (1) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 59.316
3 (4) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 59.375
4 (5) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.742
5 (3) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:00.557  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.094
2 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.600  
3 (2) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:01.712  
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.896
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 56.749
3 (5) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 58.840
4 (6) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 58.892
5 (4) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.080
6 (3) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 1:12.662  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.876
2 (4) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 27.035
3 (2) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 27.224
4 (3) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 31.088
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.348
2 (3) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 28.021
3 (1) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 28.154
4 (5) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 28.237
5 (4) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 28.460
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 26.690
2 (1) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 27.758
3 (2) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 28.150
4 (3) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 28.219
5 (4) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 28.393
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.198
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.811
3 (3) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 26.463
4 (4) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 26.579
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34.721
2 (4) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 39.704
3 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 41.388
4 (2) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 41.563
- (1) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS PEN. no start
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 38.282
2 (1) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 39.287
3 (3) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 39.361
4 (2) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 39.700
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 189    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 41.210
2 (2) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 42.895
3 (3) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 43.049
RACE: 190    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 35.360
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 38.416
3 (3) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 39.475
4 (4) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 39.607
5 (5) 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 43.032



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 2. 2. 2. 63 6
3. 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 3. 3. 6. 29 12
4. 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 5. 8. 3. 19 16
5. 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 4. 4. 9. 16 17
6. 126.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 6. 5. 5. 13 16
7. 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 7. 6. 4. 13 17
8. 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 8. 7. 7. 5 22
9. 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 9. 9. 8. 1 26