ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2:36.493  
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:36.607  
3 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 2:36.949  
4 (5) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:42.468  
5 (3) 118.  LES Ina SLO SLO 2:49.165  
6 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE NO TIME finished
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 2:55.902  
2 (3) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 2:56.420  
3 (7) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:57.450  
4 (5) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:57.468  
5 (6) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3:01.172  
6 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK NO TIME finished
- (1) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no start
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:49.085  
2 (3) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:52.142  
3 (1) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:53.079  
4 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:53.424  
5 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 3:01.967  
- (5) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE NO TIME
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE NO TIME
3 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK NO TIME
4 (5) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE NO TIME
5 (6) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO NO TIME
6 (3) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE NO TIME
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 47.001
2 (2) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.299
3 (4) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 48.402
4 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.720
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:03.287  
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 47.094
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.279
3 (3) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.450
4 (1) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.394
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 47.023
2 (4) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.138
3 (1) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 47.483
4 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 52.213
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 47.586
2 (2) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 50.075
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.107
4 (4) 118.  LES Ina SLO SLO 51.535
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:02.679  
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 46.806
2 (2) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.923
3 (3) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.210
4 (4) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.285
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.071
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.240
3 (3) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.448
4 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 50.623
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 140    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 48.316
2 (2) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.424
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 48.588
4 (4) 118.  LES Ina SLO SLO 52.233
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:04.117  
RACE: 141    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.443
2 (2) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.531
3 (3) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.598
4 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 47.827
RACE: 142    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.072
2 (1) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.149
3 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.211
4 (3) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 46.252
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:40.411  
2 (2) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:40.449  
3 (1) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:40.527  
4 (3) 118.  LES Ina SLO SLO 1:49.702  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.608  
2 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:38.936  
3 (1) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:39.304  
4 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:39.823  
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:36.896  
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:37.509  
3 (4) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:37.598  
4 (5) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:40.988  
5 (1) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:17.590  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:48.076  
2 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 1:51.137  
3 (3) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:41.801  
2 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:41.926  
3 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:42.507  
4 (5) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:44.706  
5 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:46.666  
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:46.898  
2 (1) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:47.056  
3 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.533  
4 (5) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:48.443  
5 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:51.364  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:54.117  
2 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 1:56.396  
- (3) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no finish
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:49.024  
2 (4) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.109  
3 (1) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:49.246  
4 (5) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:49.469  
5 (2) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.483  
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:37.098  
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:37.235  
3 (3) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:37.330  
4 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.449  
5 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:38.704  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2. 1. 2. 76 5
2. 36.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1. 4. 1. 76 6
3. 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 7. 2. 4. 31 13
4. 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 4. 3. 5. 26 12
5. 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3. 5. 6. 21 14
6. 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 12. 9. 3. 13 24
7. 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 5. 7. 7. 9 19
8. 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 6. 8. 8. 5 22
9. 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 10. 6. 9. 3 25
10. 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 8. 10. 11. 1 29
11. 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 9. 11. 10. 30
12. 118.  LES Ina SLO SLO 11. 12. 12. 35
13. 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 13. 13. 13. 39