ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 42.581
2 (2) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 46.840
3 (4) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 48.240
4 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 52.951
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 42.674
2 (3) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 46.457
3 (2) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 51.191
4 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:01.837  
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 53.953
2 (2) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:07.769  
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 37.816
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 40.995
3 (4) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 45.054
4 (3) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 45.631
5 (5) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 46.556
6 (6) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 49.403
 
2. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  111,12 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 15.158
2 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 17.098
3 (2) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 18.427
4 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 18.806
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 16.061
2 (1) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 16.536
3 (2) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 17.678
4 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 20.784
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  111,12 m
RACE: 145    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 18.025
2 (2) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 18.392
3 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 19.982
4 (3) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 20.006
RACE: 146    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 15.349
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 16.269
3 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 17.055
4 (3) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 24.904
 
3. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 29.329
2 (4) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.181
3 (2) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 31.069
4 (1) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 32.627
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 28.823
2 (1) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 32.578
3 (3) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 35.026
4 (2) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 39.422
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 184    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 34.011
2 (2) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 34.981
3 (3) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 44.850
RACE: 185    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 27.774
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 29.369
3 (3) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.039
4 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 32.522
5 (5) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 32.984



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 4. 3. 4. 29 11
4. 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 6. 4. 3. 24 13
5. 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 3. 5. 5. 23 13
6. 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 5. 6. 6. 11 17
7. 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 7. 8. 7. 5 22
8. 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 8. 7. 8. 4 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (8.) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 8. 7. 8. 4 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 4. 3. 4. 29 11
4. (4.) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 6. 4. 3. 24 13
5. (5.) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 3. 5. 5. 23 13
6. (6.) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 5. 6. 6. 11 17
7. (7.) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 7. 8. 7. 5 22