ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:48.497  
2 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:48.574  
3 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.792  
4 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:52.630  
5 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 2:01.474  
6 (6) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO NO TIME finished
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:53.650  
2 (1) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.528  
3 (6) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:56.315  
4 (5) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.763  
5 (4) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:02.421  
6 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:02.611  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:51.923  
2 (5) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:52.385  
3 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:54.982  
4 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:56.696  
5 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:56.841  
6 (1) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:56.908  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.551  
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:47.649  
3 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:48.311  
4 (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:50.209  
5 (6) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:51.550  
6 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.291  
2 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:51.805  
3 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:51.993  
4 (4) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:59.794  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:08.684  
- (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:54.755  
2 (3) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:54.939  
3 (4) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:55.054  
4 (5) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:05.516  
5 (6) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:12.180  
- (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:48.346  
2 (1) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:48.371  
3 (5) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:48.702  
4 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:48.818  
5 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.247  
6 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:53.380  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.294  
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:47.447  
3 (4) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:47.788  
4 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:49.538  
5 (6) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:51.590  
6 (5) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:51.792  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 22    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 2:02.434  
2 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:04.699  
3 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:04.820  
4 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:25.926  
RACE: 23    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.837  
2 (2) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:54.862  
3 (6) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.684  
4 (3) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 2:03.029  
5 (5) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:15.195  
6 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU NO TIME finished
RACE: 24    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:49.759  
2 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:50.506  
3 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:53.441  
4 (2) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:53.601  
5 (4) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:54.002  
6 (5) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.143  
RACE: 25    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:46.509  
2 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:46.560  
3 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:46.687  
4 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:46.980  
5 (3) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:53.559  
6 (6) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2:03.240  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.090
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 52.724
3 (4) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 56.961
4 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 59.273
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 59.361
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.146
2 (2) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.339
3 (3) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.477
4 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:02.587  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 52.412
2 (1) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:03.130  
3 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:12.155  
4 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:38.427   advanced->to A
5 (2) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:48.682  
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.836
2 (5) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.646
3 (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.918
4 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.093
5 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU NO TIME finished
RACE: 54    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.293
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.568
3 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 54.963
4 (1) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:07.603  
5 (5) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:08.712  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 54.201
2 (4) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 54.318
3 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 54.419
4 (3) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:02.124  
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 55.987
2 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 56.110
3 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 58.812
4 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 58.830
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 53.317
2 (3) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.437
3 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.389
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.612
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 51.671
3 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.774
4 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 54.862
RACE: 72    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 50.925
2 (3) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 51.247
3 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 55.133 addTo.->to B
4 (2) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK NO TIME finished
RACE: 73    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.663
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.775
3 (2) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.197
4 (5) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.484
5 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 55.518
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.985
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 52.064
3 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE NO TIME finished
- (1) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK PEN. impeding->to C
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.515
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.669
3 (3) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 50.784
4 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 50.891
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 56.576
2 (4) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 58.369
3 (3) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 59.323
4 (5) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:01.289  
5 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:12.512  
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 53.706
2 (3) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.823
3 (6) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 54.270
4 (4) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 54.535
5 (5) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 54.780
6 (2) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME finished
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 52.284
2 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 52.313
3 (1) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.815
4 (3) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 54.820
5 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.376
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.294
2 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.613
3 (1) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.720
4 (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO NO TIME finished
RACE: 97    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.831
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.930
3 (3) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.391
4 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:13.537  
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:23.768  
2 (1) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.054  
3 (3) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:24.714  
4 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.848  
5 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:37.014  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.747  
2 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:26.540  
3 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:34.429  
4 (5) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:41.953  
- (2) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. no start
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:25.209  
2 (3) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:25.327  
3 (2) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:28.711  
4 (4) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:35.492  
5 (1) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:51.019  
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.021  
2 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:22.418  
3 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:25.256  
4 (2) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:25.682  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:38.331  
RACE: 166    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:23.806  
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:25.330  
3 (4) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:27.118  
4 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.709  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:25.477  
2 (4) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:25.589  
3 (2) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.705  
4 (3) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:25.730  
2 (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:25.917  
3 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:28.363  
4 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:37.992  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:25.636  
2 (5) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:27.966  
3 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:33.779  
4 (4) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:36.302  
5 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:45.438   advanced->to C
RACE: 194    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.583  
2 (3) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.700  
3 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:21.821  
4 (4) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.826  
5 (5) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:28.069  
RACE: 195    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.855  
2 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.932  
3 (3) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.711  
4 (1) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.295  
5 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:23.525  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 213    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:34.390  
2 (1) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:35.796  
RACE: 214    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:28.483  
2 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:28.657  
3 (2) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:30.178  
4 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.225  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:35.777  
RACE: 215    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:24.820  
2 (5) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:24.982  
3 (6) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:27.176  
4 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:27.457  
5 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:28.535  
6 (3) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO NO TIME finished
RACE: 216    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:23.323  
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:27.168  
3 (5) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:27.403  
4 (2) 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:36.667  
5 (4) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:44.270  
RACE: 217    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.977  
2 (3) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.140  
3 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.325  
4 (5) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.528  
5 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.707  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1. 3. 1. 81 5
2. 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 8. 1. 4. 43 13
3. 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 2. 10. 2. 42 14
4. 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 4. 2. 6. 32 12
5. 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 3. 5. 5. 23 13
6. 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 7. 6. 3. 18 16
7. 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 10. 4. 7. 10 21
8. 132.  LESKOVA Radovona SVK SVK 5. 8. 9. 5 22
9. 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 6. 7. 10. 5 23
10. 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 24. 9. 8. 2 41
11. 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9. 11. 15. 35
12. 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 14. 15. 13. 42
13. 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 16. 14. 14. 44
14. 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 12. 17. 16. 45
15. 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 23. 12. 12. 47
16. 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 13. 24. 11. 48
17. 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 11. 18. 19. 48
18. 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 18. 16. 17. 51
19. 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 19. 13. 20. 52
20. 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 15. 20. 18. 53
21. 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 17. 19. 24. 60
22. 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 21. 21. 21. 63
23. 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 20. 22. 22. 64
24. 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 22. 23. 23. 68