ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 5 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:51.861 | ||
2 | (3) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 2:53.325 | ||
3 | (5) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 2:55.786 | ||
4 | (7) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 3:00.855 | ||
5 | (6) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:01.662 | ||
6 | (4) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:04.981 | ||
7 | (1) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:11.188 | ||
RACE: 6 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | NO TIME | ||
2 | (1) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | NO TIME | ||
3 | (3) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | NO TIME | ||
4 | (5) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | NO TIME | ||
5 | (6) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | NO TIME | ||
6 | (2) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | NO TIME | ||
RACE: 7 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:47.214 | ||
2 | (5) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:49.496 | ||
3 | (7) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 2:53.547 | ||
4 | (2) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:56.186 | ||
5 | (3) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 3:13.547 | ||
6 | (1) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 3:16.171 | ||
- | (4) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | - | impeding->to B | |
RACE: 8 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:52.049 | ||
2 | (5) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:55.926 | ||
3 | (2) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 2:56.251 | ||
4 | (1) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:57.017 | ||
5 | (3) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:57.062 | ||
- | (4) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | - | impeding->to B | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 18 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:58.269 | ||
2 | (1) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:58.425 | ||
3 | (2) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 3:00.158 | ||
4 | (3) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:00.189 | ||
5 | (7) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 3:00.263 | ||
6 | (6) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 3:00.573 | ||
7 | (4) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 3:07.421 | ||
RACE: 19 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 3:00.480 | ||
2 | (1) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 3:00.874 | ||
3 | (7) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 3:01.020 | ||
4 | (3) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 3:03.367 | ||
5 | (2) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 3:04.879 | ||
6 | (5) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:06.069 | ||
7 | (6) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:09.612 | ||
RACE: 20 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:52.025 | ||
2 | (3) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 2:52.626 | ||
3 | (2) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:52.740 | ||
4 | (4) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 2:56.911 | ||
5 | (6) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 3:00.140 | ||
6 | (5) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 3:01.146 | ||
RACE: 21 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3:16.816 | ||
2 | (2) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 3:16.933 | ||
3 | (6) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 3:18.134 | ||
4 | (5) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 3:18.807 | ||
5 | (3) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 3:18.957 | ||
6 | (1) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 3:19.437 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 2:55.530 | ||
2 | (2) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 2:55.939 | ||
3 | (3) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:56.955 | ||
4 | (5) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:58.303 | ||
5 | (7) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:06.238 | ||
6 | (6) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 3:11.676 | ||
7 | (4) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 3:19.072 | ||
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:49.149 | ||
2 | (7) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:49.170 | ||
3 | (5) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:52.202 | ||
4 | (3) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 2:55.378 | ||
5 | (6) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:55.436 | ||
6 | (4) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:02.009 | ||
7 | (2) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 3:15.239 | ||
RACE: 30 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:46.290 | ||
2 | (4) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 2:46.335 | ||
3 | (6) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 2:49.650 | ||
4 | (2) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 2:55.124 | ||
5 | (1) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 3:06.202 | ||
6 | (3) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 3:07.264 | ||
RACE: 31 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:59.384 | ||
2 | (2) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 3:00.950 | ||
3 | (5) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 3:01.016 | ||
4 | (6) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 3:01.629 | ||
5 | (1) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 3:01.690 | ||
6 | (3) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3:02.149 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:59.384 | ||
2. | A | 2. | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 21 | 2 | 2:52.626 | ||
3. | A | 3. | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 13 | 3 | 2:47.214 | ||
4. | A | 4. | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 8 | 4 | 3:01.629 | ||
5. | A | 5. | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 5 | 5 | 2:51.861 | ||
6. | A | 6. | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:52.049 | ||
7. | B | 1. | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2 | 7 | 2:46.290 | ||
8. | B | 2. | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 1 | 8 | 2:46.335 | ||
9. | B | 3. | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 9 | 2:49.650 | |||
10. | B | 4. | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 10 | 2:55.124 | |||
11. | B | 5. | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 11 | 2:55.786 | |||
12. | B | 6. | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 12 | 2:55.926 | |||
13. | C | 1. | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 13 | 2:49.149 | |||
14. | C | 2. | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 14 | 2:49.170 | |||
15. | C | 3. | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 15 | 2:52.202 | |||
16. | C | 4. | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 16 | 2:55.378 | |||
17. | C | 5. | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 17 | 2:55.436 | |||
18. | C | 6. | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 18 | 3:00.189 | |||
19. | C | 7. | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 19 | 2:57.017 | |||
20. | D | 1. | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 20 | 2:55.530 | |||
21. | D | 2. | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 21 | 2:55.939 | |||
22. | D | 3. | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 22 | 2:56.955 | |||
23. | D | 4. | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 23 | 2:58.303 | |||
24. | D | 5. | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 24 | 3:06.238 | |||
25. | D | 6. | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 25 | 3:07.421 | |||
26. | D | 7. | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 26 | 2:56.186 |