Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 8    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:45.899  
2 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:46.321  
3 (3) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:46.750  
4 (4) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:49.565  
5 (1) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK NO TIME finished
RACE: 9    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 2:48.130  
2 (3) 112.  VOLMER Sebastian ROU ROU 2:48.186  
3 (1) 64.  CECH Danielius LTU LTU 2:54.298  
4 (2) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:56.963  
5 (5) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 3:01.639  
2 (1) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:01.835  
3 (2) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:05.460  
4 (3) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 3:13.717  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:54.725  
2 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:55.183  
3 (5) 112.  VOLMER Sebastian ROU ROU 2:55.506  
4 (3) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:55.616  
5 (6) 64.  CECH Danielius LTU LTU 3:00.803  
6 (4) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 86    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 48.484
2 (2) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 48.922
3 (3) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 50.394
RACE: 87    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 49.803
2 (3) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 52.356
3 (1) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 1:01.734  
- (4) 112.  VOLMER Sebastian ROU ROU PEN. no finish
RACE: 88    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 49.747
2 (3) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 50.274
3 (1) 64.  CECH Danielius LTU LTU 51.923
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 100    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 49.528
2 (4) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 49.638
3 (3) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 49.854
4 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 49.918
RACE: 101    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.724
2 (2) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 49.666
3 (3) 64.  CECH Danielius LTU LTU 51.343
4 (4) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 51.985
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 56.647
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 48.772
2 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 49.098
3 (3) 64.  CECH Danielius LTU LTU 51.668
4 (4) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 52.120
RACE: 118    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.259
2 (2) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 49.452
3 (4) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 50.232
4 (3) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:12.798  
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:58.362  
2 (5) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:58.547  
3 (3) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:58.578  
4 (4) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:02.685  
5 (2) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 2:07.581  
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:56.448  
2 (4) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:56.548  
3 (2) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:57.092  
4 (3) 64.  CECH Danielius LTU LTU 2:01.231  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 241    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  CECH Danielius LTU LTU 1:51.150  
2 (2) 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:56.550  
3 (3) 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 1:58.750  
RACE: 242    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:45.026  
2 (2) 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:45.247  
3 (1) 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:45.855  
4 (5) 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:46.608  
5 (3) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:49.978  
- (6) 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL PEN. impeding



Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 88.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 37.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2. 6. 2. 45 10
3. 128.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 7. 2. 3. 36 12
4. 121.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 6. 3. 4. 24 13
5. 66.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 4. 5. 6. 15 15
6. 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 8. 4. 5. 14 17
7. 112.  VOLMER Sebastian ROU ROU 3. 11. 10. 13 24
8. 64.  CECH Danielius LTU LTU 5. 7. 7. 9 19
9. 54.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 9. 8. 8. 2 25
10. 90.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 10. 9. 9. 28