Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 2:38.995  
2 (3) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:40.716  
3 (6) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:40.791  
4 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:40.887  
5 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:53.616  
6 (4) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:56.164  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:26.364  
2 (1) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:26.491  
3 (5) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:31.826  
4 (3) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:34.488  
5 (6) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:35.610  
6 (2) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:30.342  
2 (2) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 2:30.627  
3 (3) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:30.838  
4 (4) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:33.510  
5 (5) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:44.165  
6 (1) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 2:50.652  
RACE: 29    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:32.263  
2 (3) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:34.347  
3 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:36.661  
4 (6) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:38.788  
5 (1) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:40.157  
6 (2) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:48.885  
RACE: 30    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 2:28.997  
2 (5) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:29.330  
3 (2) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:33.706  
4 (6) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:43.952  
5 (1) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR NO TIME finished
5 (3) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:33.826  
2 (4) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:33.932  
3 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:36.977  
4 (3) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:40.606  
5 (5) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:41.226  
6 (6) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:25.213  
2 (5) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:31.609  
3 (2) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:34.612  
4 (1) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:36.077  
5 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:49.579  
6 (4) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
RACE: 49    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:33.356  
2 (1) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:33.512  
3 (4) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:34.102  
4 (6) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 2:36.198  
5 (2) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:39.293  
6 (5) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 50    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:34.719  
2 (2) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 2:35.835  
3 (6) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:40.424  
4 (1) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
4 (3) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU NO TIME finished
- (5) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL PEN. yellow card
RACE: 51    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:32.957  
2 (6) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 2:33.007  
3 (1) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:33.117  
4 (2) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 2:33.310  
5 (5) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:37.590  
6 (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:38.520  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:45.447  
2 (5) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 2:50.218  
3 (6) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:50.375  
4 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:50.426  
5 (2) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:50.521  
6 (4) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 2:54.031  
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:35.717  
2 (2) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:36.554  
3 (4) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 2:36.721  
4 (3) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:38.067  
5 (5) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:38.149  
6 (6) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:45.566  
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:23.840  
2 (2) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:24.570  
3 (3) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:25.343  
4 (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:25.977  
5 (4) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:26.589  
6 (6) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:26.872  
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:37.712  
2 (5) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:37.886  
3 (2) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:38.838  
4 (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:41.567  
- (1) 147.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. kicking out
RACE: 63    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:37.845  
2 (4) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:37.924  
3 (5) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 2:38.011  
4 (2) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 2:38.101  
5 (3) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:38.488  
6 (6) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:42.305  
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.280
2 (4) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.308
3 (3) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.748
4 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.526
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 44.833
2 (3) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.734
3 (2) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 46.819
4 (4) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 49.017
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.751
2 (3) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.049
3 (4) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.046
4 (2) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 50.083
RACE: 151    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 47.906
2 (3) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 48.030
3 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 48.166
4 (1) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 50.310
RACE: 152    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.494
2 (4) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 45.615
3 (3) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 45.853
4 (2) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 48.849
RACE: 153    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 44.885
2 (2) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 45.235
3 (1) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 46.069
4 (4) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.126
5 (5) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 48.995
RACE: 154    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.484
2 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.863
3 (3) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 50.682
4 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 51.774
5 (5) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.433
2 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 45.458
3 (3) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.450
4 (4) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 49.559
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 46.733
2 (2) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.117
3 (3) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 49.493
4 (4) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 50.226
5 (5) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 51.014
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 46.694
2 (5) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.905
3 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.450
4 (4) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 49.945
5 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO NO TIME finished
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.769
2 (4) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 45.790
3 (3) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 46.800
4 (1) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN NO TIME finished
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 44.534
2 (2) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.837
3 (3) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 44.865
4 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.424
RACE: 175    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.444
2 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 46.306
3 (3) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 46.460
4 (2) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN NO TIME finished
RACE: 176    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.260
2 (1) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.346
3 (3) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 45.251
4 (4) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.362
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 184    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.383
2 (2) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 46.402
3 (3) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.504
4 (4) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.879
RACE: 185    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 45.940
2 (2) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.610
3 (4) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:02.883  
4 (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 186    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.490
2 (3) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.585
3 (4) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 48.843
- (2) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB PEN. no start
RACE: 187    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.965
2 (3) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 45.730
3 (4) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.753
4 (2) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 46.793
RACE: 188    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.129
2 (2) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 44.319
3 (3) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 46.323
4 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 47.435
RACE: 189    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.257
2 (3) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.429
3 (2) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.621
4 (4) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.744
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 202    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 48.749
2 (4) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 48.847
3 (1) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 48.986
4 (3) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 49.119
5 (6) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 51.791
6 (5) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:00.502  
RACE: 203    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 47.593
2 (1) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.974
3 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.441
4 (4) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 56.277
RACE: 204    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 45.491
2 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.756
3 (3) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 45.853
4 (4) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 55.380
RACE: 205    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 46.374
2 (2) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 47.616
3 (3) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 47.983
RACE: 206    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 45.180
2 (3) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 45.592
3 (1) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 45.599
4 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.845
RACE: 207    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.125
2 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.303
3 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 45.853
4 (3) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 46.040
RACE: 208    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.210
2 (2) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.224
3 (3) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 45.165
- (4) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:30.520  
2 (4) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:30.763  
3 (3) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:31.102  
4 (2) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:37.487  
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 1:43.820  
2 (1) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:46.086  
3 (3) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL NO TIME advanced
- (2) 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE PEN. impeding
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:34.647  
2 (4) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:35.098  
3 (1) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:49.798  
- (3) 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB PEN. impeding
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:33.964  
2 (1) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:35.207  
3 (2) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:35.701  
4 (4) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:43.593  
5 (3) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:47.706  
RACE: 228    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 1:43.017  
2 (4) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:43.428  
3 (1) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:44.044  
4 (2) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:47.067  
RACE: 229    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:43.758  
2 (2) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:45.098  
3 (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:45.232  
4 (5) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:49.594  
5 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:49.675  
RACE: 230    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:37.105  
2 (3) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 1:37.324  
3 (1) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:38.456  
4 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:41.973  
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 258    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:54.615  
2 (1) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:54.842  
3 (4) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:55.434  
4 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:57.091  
RACE: 259    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:35.584  
2 (1) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:39.795  
3 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:44.992  
4 (3) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:48.937  
RACE: 260    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:39.550  
2 (3) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:39.820  
3 (2) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:40.804  
RACE: 261    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:34.874  
2 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:35.012  
3 (3) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:40.841  
4 (1) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN NO TIME finished
RACE: 262    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 1:31.116  
2 (2) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 1:31.347  
3 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:33.053  
4 (4) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:33.147  
RACE: 263    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:33.154  
2 (1) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:33.490  
3 (2) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:34.410  
4 (4) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:35.630  
RACE: 264    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:31.713  
2 (5) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 1:32.525  
3 (3) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:32.786  
4 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:32.790  
5 (2) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:36.075  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:34.835  
2 (1) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:36.542  
3 (4) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:38.442  
4 (2) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:42.235  
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:35.424  
2 (2) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:38.503  
3 (3) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:38.851  
4 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:44.580  
RACE: 275    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:30.957  
2 (4) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:31.101  
3 (2) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:31.228  
4 (3) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:39.992  
RACE: 276    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:35.522  
2 (1) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:36.895  
3 (2) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:36.962  
4 (3) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:37.190  
5 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:38.626  
RACE: 277    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 1:39.851  
2 (3) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:40.257  
3 (4) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:40.362  
4 (2) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 1:40.978  
RACE: 278    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:35.500  
2 (1) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 1:35.575  
3 (3) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:35.633  
4 (4) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:37.762  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 287    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:49.520  
2 (2) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:49.703  
3 (1) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:54.271  
RACE: 288    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:42.673  
2 (2) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:42.721  
3 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:45.123  
4 (3) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
RACE: 289    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:44.518  
2 (2) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:44.825  
3 (4) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:49.872  
- (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 290    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:34.086  
2 (2) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:34.731  
3 (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:35.852  
4 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:36.527  
5 (3) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:36.688  
RACE: 291    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:31.358  
2 (1) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:31.648  
3 (2) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:35.905  
4 (4) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:38.127  
RACE: 292    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:40.124  
2 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 1:40.230  
3 (3) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:40.517  
4 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:40.711  
RACE: 293    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:35.829  
2 (3) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 1:35.888  
3 (4) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:36.035  
4 (2) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 1:36.138  



Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1. 2. 1. 89 4
2. 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 8. 1. 3. 48 12
3. 146.  AKAR Furkan TUR TUR 3. 3. 2. 47 8
4. 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2. 9. 9. 21 20
5. 51.  TALABOS Attila HUN HUN 4. 8. 4. 17 16
6. 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 5. 5. 5. 15 15
7. 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 7. 4. 7. 9 18
8. 147.  ATAN Metehan TUR TUR 11. 7. 6. 5 24
9. 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 14. 6. 13. 3 33
10. 33.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 6. 10. 31. 3 47
11. 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 18. 17. 8. 1 43
12. 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 12. 13. 11. 36
13. 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 13. 14. 12. 39
14. 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 19. 12. 16. 47
15. 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 15. 18. 15. 48
16. 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 16. 21. 14. 51
17. 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 31. 11. 10. 52
18. 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 20. 15. 19. 54
19. 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 17. 19. 18. 54
20. 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 10. 24. 21. 55
21. 118.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 9. 16. 31. 56
22. 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 24. 20. 17. 61
23. 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 22. 23. 20. 65
24. 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 21. 22. 22. 65
25. 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 23. 27. 23. 73
26. 24.  SUMAN Stribor CRO CRO 26. 26. 25. 77
27. 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 29. 25. 27. 81
28. 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 25. 28. 28. 81
29. 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 28. 30. 24. 82
30. 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 27. 29. 26. 82