Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 2:56.744  
2 (1) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:57.150  
3 (5) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 2:59.363  
4 (4) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 3:31.447  
- (2) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 2:40.455  
2 (1) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:40.889  
3 (4) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:45.906  
4 (2) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:52.538  
5 (3) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 2:59.680  
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:39.395  
2 (2) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:39.664  
3 (4) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 2:42.320  
4 (5) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 2:50.528  
5 (3) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 2:53.394  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 2:55.738  
2 (2) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3:01.808  
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 2:42.614  
2 (2) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:43.132  
3 (5) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 2:46.172  
4 (1) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 2:51.740  
5 (4) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:53.301  
6 (6) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 2:47.432  
2 (4) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:47.471  
3 (5) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 2:47.597  
4 (6) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:57.203  
5 (2) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR NO TIME finished
- (1) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  500 m
RACE: 160    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 46.400
2 (1) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.455
3 (3) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 50.374
RACE: 161    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 48.290
2 (3) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 48.601
3 (2) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 48.667
4 (1) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 1:03.571  
RACE: 162    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 47.020
2 (1) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 47.150
3 (3) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:14.647  
- (4) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB PEN. impeding
RACE: 163    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 48.150
2 (2) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 48.669
3 (1) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.074
4 (4) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE NO TIME finished
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 48.375
2 (2) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 48.604
3 (1) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU 48.667
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.195
2 (3) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.623
3 (2) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 1:03.598  
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 46.853
2 (2) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 46.966
3 (4) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.110
4 (3) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.187
RACE: 193    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 46.302
2 (2) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 47.031
3 (3) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.621
4 (4) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 47.931
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  500 m
RACE: 209    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.193
2 (2) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 1:01.994  
RACE: 210    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.060
2 (2) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 47.485
3 (3) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 47.645
4 (4) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 49.882
RACE: 211    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 46.893
2 (2) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.001
3 (3) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.189
4 (4) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 47.282
RACE: 212    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 45.962
2 (2) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 46.032
3 (4) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 46.204
4 (3) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 47.777
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 243    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:39.673  
2 (1) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:40.508  
3 (3) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 2:07.550  
RACE: 244    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:42.259  
2 (1) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 1:42.497  
3 (3) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 1:42.577  
4 (2) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 2:12.595  
RACE: 245    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:40.861  
2 (3) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:47.347  
3 (4) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:48.767   advanced
- (2) 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN PEN. impeding
RACE: 246    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.581  
2 (4) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:41.683  
3 (1) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 1:41.888  
4 (2) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:48.370  
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 279    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:43.151  
2 (1) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:43.685  
3 (2) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:46.068  
- (4) 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL PEN. impeding
RACE: 280    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:44.414  
2 (1) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:44.484  
3 (4) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:48.130  
4 (3) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:50.102  
5 (5) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU NO TIME finished
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 1:49.745  
2 (1) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 1:49.988  
3 (3) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:52.144  
4 (5) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 2:14.422  
- (4) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL PEN. no start
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:39.380  
2 (3) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:40.030  
3 (2) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:44.365  
- (4) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
RACE: 296    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:40.561  
2 (1) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:40.638  
3 (2) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:40.787  
4 (4) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.315  



Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 3. 2. 1. 68 6
2. 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1. 1. 14. 68 16
3. 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2. 5. 2. 47 9
4. 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 6. 10. 3. 15 19
5. 92.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL 7. 3. 9. 15 19
6. 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 4. 7. 6. 13 17
7. 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 5. 9. 4. 13 18
8. 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 8. 6. 5. 9 19
9. 41.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN HUN 10. 4. 16. 8 30
10. 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 11. 12. 7. 2 30
11. 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 13. 8. 11. 1 32
12. 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 9. 11. 10. 30
13. 106.  ALBERT Júlia ROU ROU 16. 13. 8. 37
14. 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 12. 14. 13. 39
15. 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 14. 16. 12. 42