Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:39.195  
2 (2) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:39.573  
3 (1) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 2:40.948  
4 (5) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:44.945  
5 (4) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:50.538  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 2:35.393  
2 (5) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:35.875  
3 (2) 116.  JASIC Petra SRB SRB 2:37.536  
4 (1) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 2:39.781  
5 (4) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:46.123  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:39.516  
2 (2) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:39.754  
3 (4) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 2:41.114  
4 (6) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:42.214  
5 (1) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:42.580  
6 (5) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 2:54.284  
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 2:51.752  
2 (5) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:52.151  
3 (3) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:55.380  
4 (1) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 2:58.820  
5 (4) 43.  TÚRI Anna HUN HUN NO TIME finished
RACE: 25    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:54.323  
2 (5) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:55.413  
3 (6) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:55.643  
4 (1) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:57.223  
5 (2) 42.  NAGY Netti HUN HUN 2:58.611  
6 (3) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:00.766  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:48.704  
2 (1) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 2:48.771  
3 (2) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:49.011  
4 (3) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 2:55.075  
5 (5) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK NO TIME finished
- (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. impeding
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:37.056  
2 (4) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:37.169  
3 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:38.091  
4 (5) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:38.882  
5 (2) 116.  JASIC Petra SRB SRB 2:42.754  
6 (6) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:47.372  
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 2:35.663  
2 (1) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 2:43.788  
3 (2) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:45.595  
4 (3) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:46.782  
5 (4) 42.  NAGY Netti HUN HUN 2:56.263  
RACE: 45    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:57.348  
2 (5) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 2:57.635  
3 (2) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 3:02.436  
4 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:03.977  
5 (1) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 46    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:45.110  
2 (1) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 2:46.581  
3 (3) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:49.639  
4 (5) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 2:53.637  
5 (4) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:55.597  
2 (1) 42.  NAGY Netti HUN HUN 2:55.648  
3 (2) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:57.700  
2 (3) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:58.132  
3 (2) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:59.974  
4 (4) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:01.047  
5 (5) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 3:01.121  
6 (6) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:06.130  
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 2:52.303  
2 (3) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:53.294  
3 (5) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:53.427  
4 (2) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 2:53.589  
5 (6) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 3:05.337  
6 (4) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 57    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:35.709  
2 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:35.847  
3 (1) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:36.009  
4 (2) 116.  JASIC Petra SRB SRB 2:36.229  
- (4) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK PEN. no start
RACE: 58    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:33.396  
2 (2) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:34.617  
3 (4) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:34.699  
4 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:36.919  
5 (6) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL NO TIME finished
- (5) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 141    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 48.186
2 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.586
3 (1) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.673
4 (4) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 49.883
RACE: 142    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.446
2 (1) 116.  JASIC Petra SRB SRB 50.553
3 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 54.140
- (4) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 143    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 48.207
2 (2) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 52.036
- (3) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 144    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.700
2 (1) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 48.674
3 (3) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.118
4 (2) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 145    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 47.501
2 (3) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.696
3 (4) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 49.719
4 (2) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.965
2 (3) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 49.744
3 (2) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 49.863
- (4) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK PEN. no start
RACE: 147    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 48.277
2 (2) 42.  NAGY Netti HUN HUN 50.437
3 (4) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 50.575
4 (1) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 51.824
2 (4) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 55.925
3 (2) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:06.795  
- (3) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 49.554
2 (4) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 50.018
3 (1) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.591
4 (2) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 54.867
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.941
2 (2) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.758
3 (4) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 48.915
- (3) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 167    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.702
2 (2) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 48.090
3 (3) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.650
4 (4) 116.  JASIC Petra SRB SRB 49.814
RACE: 168    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.172
2 (2) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.288
3 (3) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 48.386
4 (4) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 48.526
RACE: 169    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 48.018
2 (3) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 48.134
3 (2) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 48.278
- (4) 42.  NAGY Netti HUN HUN PEN. no finish
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 180    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 48.941
2 (3) 116.  JASIC Petra SRB SRB 49.045
3 (2) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 49.138
RACE: 181    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 48.963
2 (2) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.044
3 (3) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.605
RACE: 182    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 47.990
2 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.076
3 (4) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.573
4 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 49.862
RACE: 183    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.141
2 (4) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.116
3 (3) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 48.553 advanced
- (2) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR PEN. impeding
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 52.230
2 (2) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 55.487
- (1) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 49.886
2 (4) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 50.451
3 (3) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 50.466
4 (2) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 198    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 58.935
2 (1) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:01.106  
RACE: 199    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 48.659
2 (1) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 49.189
3 (3) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.321
4 (4) 116.  JASIC Petra SRB SRB 50.699
RACE: 200    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.814
2 (2) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.946
RACE: 201    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.144
2 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 47.451
3 (5) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 48.871
4 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 54.080
5 (4) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:30.730  
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 1:56.040  
2 (1) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:56.690  
3 (2) 42.  NAGY Netti HUN HUN 1:57.170  
4 (3) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:57.213  
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 1:47.413  
2 (4) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:47.860  
3 (3) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:49.595  
4 (1) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:55.508  
RACE: 219    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:55.895  
2 (4) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:56.241  
3 (3) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:57.178  
4 (2) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:57.243  
RACE: 220    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:50.361  
2 (2) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.667  
- (1) 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 221    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:51.395  
2 (3) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:51.573  
3 (1) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:51.765  
4 (2) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 222    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 1:43.967  
2 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.101  
3 (4) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:46.271  
4 (2) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:46.292  
RACE: 223    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:45.818  
2 (3) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:45.990  
3 (1) 116.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.500  
- (4) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK PEN. no start
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 252    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:43.206  
2 (1) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:43.695  
3 (2) 42.  NAGY Netti HUN HUN 1:47.634  
4 (4) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:56.305  
RACE: 253    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:45.271  
2 (5) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:45.664  
3 (1) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:48.247  
4 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:54.529  
5 (4) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 254    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 1:37.465  
2 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:40.177  
3 (4) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:42.990  
4 (3) 116.  JASIC Petra SRB SRB 1:43.169  
RACE: 255    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR NO TIME
2 (1) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL NO TIME
3 (2) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR NO TIME
4 (3) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO NO TIME
RACE: 256    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 1:40.317  
2 (3) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:40.696  
3 (2) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:01.248   advanced
- (4) 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 257    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:46.834  
2 (3) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:49.248  
3 (4) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:51.559  
4 (1) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:53.064  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 269    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:47.175  
2 (2) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:47.922  
3 (3) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:50.434  
RACE: 270    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:58.971  
2 (2) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:59.087  
3 (1) 116.  JASIC Petra SRB SRB 1:59.248  
RACE: 271    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:45.836  
2 (2) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:45.962  
3 (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 1:46.515  
4 (3) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:47.302  
RACE: 272    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:38.818  
2 (1) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 1:39.266  
3 (3) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 1:40.477  
4 (2) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:40.710  
5 (5) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:45.054  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 281    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:47.307  
2 (1) 42.  NAGY Netti HUN HUN 1:47.415  
3 (5) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:47.560  
4 (4) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:52.252  
5 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:55.441  
RACE: 282    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:44.085  
2 (3) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:44.223  
3 (4) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:45.645  
4 (2) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR NO TIME finished
RACE: 283    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 116.  JASIC Petra SRB SRB 1:48.075  
- (1) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL PEN. no start
RACE: 284    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:49.202  
2 (1) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:49.324  
3 (2) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:49.704  
4 (4) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.274  
RACE: 285    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 1:45.851  
2 (2) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:45.960  
3 (5) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:46.043  
4 (3) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:50.697  
- (1) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR PEN. impeding
RACE: 286    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:41.707  
2 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 1:42.153  
3 (3) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:42.224  
4 (4) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:42.270  



Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 7. 1. 1. 70 9
2. 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1. 9. 3. 47 13
3. 43.  TÚRI Anna HUN HUN 13. 2. 2. 42 17
4. 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 2. 5. 4. 34 11
5. 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 4. 4. 6. 19 14
6. 139.  CIRTI Sema TUR TUR 12. 3. 5. 18 20
7. 70.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 3. 17. 16. 13 36
8. 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 5. 6. 7. 10 18
9. 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 8. 7. 10. 3 25
10. 10.  TESELKIA Maria BLR BLR 6. 8. 9. 2 23
11. 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 19. 28. 8. 1 55
12. 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 9. 10. 12. 31
13. 116.  JASIC Petra SRB SRB 10. 12. 14. 36
14. 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 14. 11. 11. 36
15. 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 20. 13. 13. 46
16. 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 22. 18. 15. 55
17. 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 18. 19. 18. 55
18. 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 25. 14. 20. 59
19. 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 15. 28. 17. 60
20. 68.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 16. 16. 28. 60
21. 42.  NAGY Netti HUN HUN 26. 15. 22. 63
22. 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 17. 24. 23. 64
23. 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 21. 23. 21. 65
24. 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 27. 20. 19. 66
25. 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 11. 28. 28. 67
26. 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 23. 21. 24. 68
27. 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 24. 22. 25. 71