Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 130 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:58.362 | ||
2 | (5) | 121. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:58.547 | ||
3 | (3) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:58.578 | ||
4 | (4) | 54. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:02.685 | ||
5 | (2) | 90. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 2:07.581 | ||
RACE: 131 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:56.448 | ||
2 | (4) | 37. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:56.548 | ||
3 | (2) | 89. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:57.092 | ||
4 | (3) | 64. | CECH Danielius | LTU | 2:01.231 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 241 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | CECH Danielius | LTU | 1:51.150 | ||
2 | (2) | 54. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 1:56.550 | ||
3 | (3) | 90. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 1:58.750 | ||
RACE: 242 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 88. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:45.026 | ||
2 | (2) | 37. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:45.247 | ||
3 | (1) | 128. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:45.855 | ||
4 | (5) | 121. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:46.608 | ||
5 | (3) | 89. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:49.978 | ||
- | (6) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | - | impeding |
Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 88. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 34 | 1 | 1:45.026 | ||
2. | A | 2. | 37. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 21 | 2 | 1:45.247 | ||
3. | A | 3. | 128. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 13 | 3 | 1:45.855 | ||
4. | A | 4. | 121. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 8 | 4 | 1:46.608 | ||
5. | A | 5. | 89. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 5 | 5 | 1:49.978 | ||
6. | A | - | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2 | 6 | 1:58.578 | ||
7. | B | 1. | 64. | CECH Danielius | LTU | 2 | 7 | 1:51.150 | ||
8. | B | 2. | 54. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:56.550 | ||
9. | B | 3. | 90. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 9 | 1:58.750 |