Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:48.495  
2 (3) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:50.072  
3 (4) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:51.674  
4 (5) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:51.694  
5 (2) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:54.232  
6 (6) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:57.204  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:56.502  
2 (4) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:57.109  
3 (6) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:59.658  
4 (3) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:09.336  
5 (2) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:13.107  
6 (5) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 2:19.107  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:50.780  
2 (3) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:50.848  
3 (4) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.458  
4 (6) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:51.914  
5 (1) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:56.576  
6 (5) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:57.473  
7 (2) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:01.072  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:51.649  
2 (7) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:53.575  
3 (1) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:54.720  
4 (2) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:54.866  
5 (4) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:55.342  
6 (5) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:03.471  
7 (6) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:09.772  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:49.759  
2 (2) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:50.390  
3 (5) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:50.681  
4 (4) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:51.551  
5 (6) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:09.325  
6 (3) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE NO TIME finished
RACE: 17    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:49.141  
2 (3) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:49.329  
3 (5) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:49.358  
4 (6) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:51.237  
5 (4) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:59.067  
6 (2) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:59.368  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.146
2 (2) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.329
3 (1) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:01.297  
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.692
2 (2) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.197
3 (4) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.229
4 (1) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 59.184
RACE: 81    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 54.332
2 (1) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 55.902
3 (2) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:02.410  
4 (4) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU NO TIME finished
RACE: 82    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 53.111
2 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.332
3 (1) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 59.132
4 (2) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 83    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 50.544
2 (3) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.516
3 (4) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 55.353
4 (1) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 55.925
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 94    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 56.831
2 (4) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 57.859
3 (2) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 59.668
4 (3) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:00.826  
RACE: 95    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 52.121
2 (2) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 53.270
3 (1) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:00.581  
RACE: 96    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.066
2 (2) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.775
3 (3) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.293
4 (4) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.389
RACE: 97    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.540
2 (3) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 51.962
3 (2) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.095
4 (4) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 56.288
RACE: 98    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.305
2 (2) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.513
3 (4) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 54.918
4 (3) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.751
2 (2) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.622
3 (4) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 53.055
- (3) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL PEN. no start
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 52.133
2 (2) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.385
3 (3) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.594
4 (4) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.637
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 108    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 58.738
2 (3) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:00.009  
3 (1) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 109    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 52.099
2 (2) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 53.646
3 (4) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 56.233
4 (3) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 56.583
RACE: 110    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.970
2 (1) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.016
3 (2) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 54.355
4 (3) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 55.251
RACE: 111    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 51.370
2 (2) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.699
3 (3) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.956
RACE: 112    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.073
2 (2) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 50.245
3 (3) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 51.206
4 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.746
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:23.883  
2 (6) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:23.977  
3 (4) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:24.196  
4 (5) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:26.781  
5 (3) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:27.997  
6 (1) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:29.506  
7 (7) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:36.122  
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.835  
2 (3) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:25.939  
3 (5) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:26.884  
4 (1) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:27.030  
5 (4) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:31.357  
6 (6) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:36.060  
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:23.814  
2 (6) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:23.934  
3 (4) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.849  
4 (3) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:26.292  
5 (1) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:28.148  
6 (2) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:36.044  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:25.602  
2 (4) 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:29.451  
3 (2) 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:30.446  
4 (3) 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:32.169  
5 (6) 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:35.311  
6 (7) 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:36.444  
- (5) 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU PEN. off track
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:21.442  
2 (4) 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:23.332  
3 (3) 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:24.109  
4 (2) 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:24.285  
5 (5) 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:24.445  
6 (6) 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:24.656  
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:20.514  
2 (4) 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:21.543  
3 (2) 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:21.938  
4 (5) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.971  
5 (6) 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.449  
- (3) 109.  GÁL Sarolta ROU ROU PEN. no finish



Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 165.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2. 1. 1. 89 4
2. 156.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1. 5. 7. 41 13
3. 136.  LESKOVA Radovona SVK SVK 5. 2. 5. 31 12
4. 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 3. 4. 4. 29 11
5. 35.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 6. 3. 3. 29 12
6. 127.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 7. 9. 2. 23 18
7. 109.  GÁL Sarolta ROU ROU 4. 13. 6. 10 23
8. 84.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 8. 6. 10. 4 24
9. 34.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 9. 7. 11. 2 27
10. 31.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 10. 8. 1 30
11. 86.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 10. 8. 12. 30
12. 126.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 14. 11. 9. 34
13. 79.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 13. 14. 13. 40
14. 36.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 16. 12. 15. 43
15. 60.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 11. 18. 17. 46
16. 62.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 15. 15. 16. 46
17. 17.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 17. 16. 14. 47
18. 61.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 18. 17. 19. 54
19. 85.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 19. 19. 18. 56