Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:57.346  
2 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:57.932  
3 (1) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:57.947  
4 (2) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 1:58.218  
5 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:05.731  
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:50.667  
2 (6) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:06.761  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:20.571   advanced
4 (2) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:22.682  
- (3) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE PEN. impeding
- (4) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 235    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.813  
2 (5) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:53.827  
3 (4) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:56.702  
4 (3) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:59.019  
5 (2) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR NO TIME finished
RACE: 236    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.711  
2 (6) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.283  
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:44.764  
4 (4) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:46.300  
5 (5) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:50.971  
6 (3) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:05.556  
RACE: 237    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 1:43.990  
2 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:45.855  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.279  
4 (1) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:52.839  
5 (5) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:08.019  
6 (4) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:14.077  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 285    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.293  
2 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:43.658  
3 (6) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:46.499  
4 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:46.634  
5 (3) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.663   advanced
- (2) 75.  TIAN Rixin HUN HUN PEN. impeding
RACE: 286    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:44.841  
2 (6) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:45.079  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:47.303  
4 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:47.478   advanced
5 (7) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:00.094  
6 (5) 140.  ZYCH Magdalena POL POL NO TIME finished
- (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 310    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:52.762  
2 (7) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:53.060  
3 (1) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:56.208  
4 (3) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:57.581  
5 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:03.938  
6 (4) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.805  
7 (6) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:15.031  
RACE: 311    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:50.798  
2 (2) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:50.831  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:53.780  
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:07.641  
5 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:11.777  
- (5) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN PEN. impeding
RACE: 312    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.678  
2 (1) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.836  
3 (2) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:01.460  
RACE: 313    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:43.840  
2 (8) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.682  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:44.709  
4 (7) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.380  
5 (6) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:47.061  
- (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS PEN. kicking out
- (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK PEN. yellow card
- (4) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. kicking out



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 34 1 1:43.840
  2. A 2. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 21 2 1:44.283
  3. A 3. 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 13 3 1:44.709
  4. A 4. 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 8 4 1:46.279
  5. A 5. 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 5 5 1:44.764
  6. A 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 6 1:43.293
  7. A 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 7 1:45.079
  8. B 1. 140.  ZYCH Magdalena POL POL 8 1:53.678
  9. B 2. 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 9 1:46.634
  10. B 3. 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 10 2:00.094
SEMI-FINAL
  11. A 75.  TIAN Rixin HUN HUN 11 1:43.990
  12. A 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 12 1:45.855
FINAL
  13. C 1. 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 13 1:46.300
  14. C 2. 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 14 1:50.831
  15. C 3. 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 15 1:53.780
  16. C 4. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 16 1:57.947
  17. C 5. 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 17 1:56.702
  18. C 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 18 1:58.218
  19. D 1. 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 19 1:52.762
  20. D 2. 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 20 1:53.060
  21. D 3. 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 21 1:50.971
  22. D 4. 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 22 1:57.581
  23. D 5. 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 23 2:03.938
  24. D 6. 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 24 2:08.019
  25. D 7. 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 25 2:15.031
HEATS
  A 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 29 NO TIME
  A 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 29 NO TIME
  A 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 29 NO TIME