Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 49.287
2 (2) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 49.941
3 (3) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 49.954
4 (1) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 58.938
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 49.140
2 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 49.998
3 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 51.167
4 (4) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 53.957
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 49.020
2 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.422
3 (3) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:06.369   advanced
- (1) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. impeding
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 49.081
2 (1) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.085
3 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.687
4 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 58.337
RACE: 86    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 47.634
2 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.986
3 (4) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 51.892
4 (2) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:02.636  
RACE: 87    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.074
2 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 50.229
3 (1) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 50.329
4 (3) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 53.041
RACE: 88    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 49.646
2 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.746
3 (3) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 49.904
4 (1) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:05.336  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 158    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 47.998
2 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.216
3 (4) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 49.628
4 (3) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 49.921
RACE: 159    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 49.483
2 (3) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.531
3 (2) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.698
4 (1) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN NO TIME finished
RACE: 160    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.297
2 (1) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.556
3 (3) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.053
4 (4) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.619
RACE: 161    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 49.541
2 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 50.489
3 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.288
- (1) 75.  TIAN Rixin HUN HUN PEN. 2 false starts
- (2) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE PEN. 2 false starts
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 177    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 47.910
2 (3) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.118
3 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.153
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 48.346
RACE: 178    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.198
2 (2) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.276
3 (3) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.294
4 (4) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 49.674
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 202    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:00.831  
2 (2) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:02.517  
RACE: 203    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 53.203
2 (3) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 57.097
3 (4) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 57.536
- (2) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR PEN. impeding
RACE: 204    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.645
2 (3) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 50.747
3 (4) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 50.982
4 (1) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.821
RACE: 205    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.115
2 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 50.335
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:03.039  
RACE: 206    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.471
2 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.963
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:03.261  
- (1) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 207    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.660
2 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.941
3 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 49.188
4 (4) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.054
RACE: 208    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 48.128
2 (3) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.270
3 (2) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.535
4 (4) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.689



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 140.  ZYCH Magdalena POL POL 34 1 0:47.910
  2. A 2. 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 21 2 0:48.198
  3. A 3. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 13 3 0:48.118
  4. A 4. 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 8 4 0:48.276
  5. B 1. 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 5 5 0:48.153
  6. B 2. 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3 6 0:48.294
  7. B 3. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2 7 0:48.346
  8. B 4. 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1 8 0:49.674
  9. C 1. 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 9 0:49.904
  10. C 2. 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 10 0:53.963
  11. C 3. 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 11 0:49.986
  12. C 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 12 0:49.628
  13. D 1. 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 13 0:49.115
  14. D 2. 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 14 0:49.921
  15. D 3. 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 15 0:50.085
QUARTER-FINAL
  16. A 75.  TIAN Rixin HUN HUN 16 0:47.634
  17. A 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 17 0:49.646
FINAL
  18. E 1. 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 18 0:50.645
  19. E 2. 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 19 0:50.747
  20. E 3. 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 20 0:50.982
  21. E 4. 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 21 0:50.329
  22. F 1. 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 22 0:53.041
  23. F 2. 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 23 0:57.097
  24. F 3. 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 24 0:57.536
  25. F 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 25 0:53.957
  26. G 1. 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 26 1:00.831
  27. G 2. 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 27 1:02.517
HEATS
  A 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 29 NO TIME