Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:57.346  
Split times:   [1] 20.525 (20.525) |  [2] 36.627 (16.102) |  [3] 51.308 (14.681) |  [4] 1:03.620 (12.312) |  [5] 1:14.539 (10.919) |  [6] 1:25.421 (10.882) |  [7] 1:36.359 (10.938) |  [8] 1:46.850 (10.491) |  [9] 1:57.346 (10.496)  Official Finish Time: 1:57.346  
2 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:57.932  
Split times:   [1] 20.224 (20.224) |  [2] 36.336 (16.112) |  [3] 51.053 (14.717) |  [4] 1:03.439 (12.386) |  [5] 1:14.416 (10.977) |  [6] 1:25.350 (10.934) |  [7] 1:36.229 (10.879) |  [8] 1:47.141 (10.912) |  [9] 1:57.932 (10.791)  Official Finish Time: 1:57.932  
3 (1) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:57.947  
Split times:   [1] 20.705 (20.705) |  [2] 36.819 (16.114) |  [3] 51.465 (14.646) |  [4] 1:03.774 (12.309) |  [5] 1:14.659 (10.885) |  [6] 1:25.705 (11.046) |  [7] 1:36.568 (10.863) |  [8] 1:47.252 (10.684) |  [9] 1:57.947 (10.695)  Official Finish Time: 1:57.947  
4 (2) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 1:58.218  
Split times:   [1] 20.366 (20.366) |  [2] 36.478 (16.112) |  [3] 51.188 (14.710) |  [4] 1:03.546 (12.358) |  [5] 1:14.625 (11.079) |  [6] 1:25.540 (10.915) |  [7] 1:36.474 (10.934) |  [8] 1:47.261 (10.787) |  [9] 1:58.218 (10.957)  Official Finish Time: 1:58.218  
5 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:05.731  
Split times:   [1] 20.934 (20.934) |  [2] 37.073 (16.139) |  [3] 51.697 (14.624) |  [4] 1:04.022 (12.325) |  [5] 1:15.319 (11.297) |  [6] 1:26.779 (11.460) |  [7] 1:38.901 (12.122) |  [8] 1:51.788 (12.887) |  [9] 2:05.731 (13.943)  Official Finish Time: 2:05.731  
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:50.667  
Split times:   [1] 19.702 (19.702) |  [2] 33.306 (13.604) |  [3] 46.237 (12.931) |  [4] 58.576 (12.339) |  [5] 1:08.917 (10.341) |  [6] 1:19.026 (10.109) |  [7] 1:29.326 (10.300) |  [8] 1:39.767 (10.441) |  [9] 1:50.667 (10.900)  Official Finish Time: 1:50.667  
2 (6) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:06.761  
Split times:   [1] 20.176 (20.176) |  [2] 33.704 (13.528) |  [3] 46.633 (12.929) |  [4] 59.183 (12.550) |  [5] 1:11.575 (12.392) |  [6] 1:24.541 (12.966) |  [7] 1:37.951 (13.410) |  [8] 1:52.572 (14.621) |  [9] 2:06.761 (14.189)  Official Finish Time: 2:06.761  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:20.571   advanced
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 2:20.571 ()  Official Finish Time: 2:20.571  
4 (2) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:22.682  
Split times:   [1] 20.643 (20.643) |  [2] 35.080 (14.437) |  [3] 49.397 (14.317) |  [4] 1:03.889 (14.492) |  [5] 1:18.979 (15.090) |  [6] 1:34.541 (15.562) |  [7] 1:49.987 (15.446) |  [8] 2:05.976 (15.989) |  [9] 2:22.682 (16.706)  Official Finish Time: 2:22.682  
- (3) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE PEN. impeding
Split times:   [1] 20.146 (20.146) |  [2] 33.671 (13.525) |  [3] 46.574 (12.903) |  [4] 58.810 (12.236) |  [5] 1:09.224 (10.414) |  [6] 1:19.497 (10.273) |  [7] 1:29.843 (10.346) |  [8] 1:40.493 (10.650) |  [9] 1:51.437 (10.944)  Official Finish Time: PEN.
- (4) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
Split times:   [1] 20.008 (20.008) |  [2] 33.517 (13.509) |  [3] 46.440 (12.923) |  [4] 58.777 (12.337) |  [5] 1:09.158 (10.381) |  [6] 1:19.688 (10.530) |  [7] 1:30.130 (10.442) |  [8] 1:40.657 (10.527) |  [9] 2:04.331 (23.674)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 235    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.813  
Split times:   [1] 22.816 (22.816) |  [2] 37.935 (15.119) |  [3] 49.456 (11.521) |  [4] 1:00.307 (10.851) |  [5] 1:10.948 (10.641) |  [6] 1:21.468 (10.520) |  [7] 1:31.804 (10.336) |  [8] 1:42.613 (10.809) |  [9] 1:53.813 (11.200)  Official Finish Time: 1:53.813  
2 (5) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:53.827  
Split times:   [1] 22.802 (22.802) |  [2] 37.854 (15.052) |  [3] 49.347 (11.493) |  [4] 1:00.253 (10.906) |  [5] 1:10.680 (10.427) |  [6] 1:21.024 (10.344) |  [7] 1:31.650 (10.626) |  [8] 1:42.541 (10.891) |  [9] 1:53.827 (11.286)  Official Finish Time: 1:53.827  
3 (4) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:56.702  
Split times:   [1] 22.510 (22.510) |  [2] 37.686 (15.176) |  [3] 49.426 (11.740) |  [4] 1:00.322 (10.896) |  [5] 1:10.821 (10.499) |  [6] 1:21.524 (10.703) |  [7] 1:32.716 (11.192) |  [8] 1:44.484 (11.768) |  [9] 1:56.702 (12.218)  Official Finish Time: 1:56.702  
4 (3) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:59.019  
Split times:   [1] 22.487 (22.487) |  [2] 37.684 (15.197) |  [3] 49.436 (11.752) |  [4] 1:00.370 (10.934) |  [5] 1:10.963 (10.593) |  [6] 1:22.191 (11.228) |  [7] 1:33.931 (11.740) |  [8] 1:46.181 (12.250) |  [9] 1:59.019 (12.838)  Official Finish Time: 1:59.019  
5 (2) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR NO TIME finished
Split times:   [1] 22.729 (22.729) |  [2] 37.911 (15.182) |  [3] 49.691 (11.780) |  [4] 1:00.603 (10.912) |  [5] 1:23.316 (22.713) |  [6] 1:36.366 (13.050) |  [7] 1:49.942 (13.576) |  [8] 2:03.896 (13.954) |  [9] 17:45:55.468  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 236    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.711  
Split times:   [1] 15.127 (15.127) |  [2] 26.405 (11.278) |  [3] 37.839 (11.434) |  [4] 49.596 (11.757) |  [5] 1:01.076 (11.480) |  [6] 1:11.910 (10.834) |  [7] 1:22.143 (10.233) |  [8] 1:32.733 (10.590) |  [9] 1:43.711 (10.979)  Official Finish Time: 1:43.711  
2 (6) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.283  
Split times:   [1] 14.976 (14.976) |  [2] 26.270 (11.294) |  [3] 37.778 (11.508) |  [4] 49.478 (11.700) |  [5] 1:01.014 (11.536) |  [6] 1:11.992 (10.978) |  [7] 1:22.802 (10.810) |  [8] 1:33.373 (10.571) |  [9] 1:44.283 (10.911)  Official Finish Time: 1:44.283  
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:44.764  
Split times:   [1] 15.300 (15.300) |  [2] 26.535 (11.235) |  [3] 37.918 (11.383) |  [4] 49.806 (11.888) |  [5] 1:01.207 (11.401) |  [6] 1:12.106 (10.899) |  [7] 1:22.962 (10.856) |  [8] 1:33.833 (10.871) |  [9] 1:44.764 (10.932)  Official Finish Time: 1:44.764  
4 (4) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:46.300  
Split times:   [1] 14.889 (14.889) |  [2] 26.252 (11.363) |  [3] 37.678 (11.426) |  [4] 49.441 (11.763) |  [5] 1:00.925 (11.484) |  [6] 1:11.881 (10.956) |  [7] 1:22.747 (10.866) |  [8] 1:34.123 (11.376) |  [9] 1:46.300 (12.178)  Official Finish Time: 1:46.300  
5 (5) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:50.971  
Split times:   [1] 15.561 (15.561) |  [2] 26.873 (11.312) |  [3] 38.173 (11.300) |  [4] 49.907 (11.734) |  [5] 1:01.524 (11.617) |  [6] 1:13.096 (11.572) |  [7] 1:25.198 (12.102) |  [8] 1:37.829 (12.631) |  [9] 1:50.971 (13.143)  Official Finish Time: 1:50.971  
6 (3) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:05.556  
Split times:   [1] 16.116 (16.116) |  [2] 28.216 (12.100) |  [3] 40.620 (12.404) |  [4] 53.213 (12.593) |  [5] 1:06.438 (13.225) |  [6] 1:21.269 (14.831) |  [7] 1:36.839 (15.570) |  [8] 1:50.971 (14.132) |  [9] 2:05.556 (14.585)  Official Finish Time: 2:05.556  
RACE: 237    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 1:43.990  
Split times:   [1] 15.948 (15.948) |  [2] 26.987 (11.039) |  [3] 38.910 (11.923) |  [4] 50.286 (11.376) |  [5] 1:01.220 (10.934) |  [6] 1:12.032 (10.812) |  [7] 1:22.509 (10.477) |  [8] 1:33.122 (10.613) |  [9] 1:43.990 (10.869)  Official Finish Time: 1:43.990  
2 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:45.855  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:45.855 ()  Official Finish Time: 1:45.855  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.279  
Split times:   [1] 15.749 (15.749) |  [2] 26.800 (11.051) |  [3] 38.639 (11.839) |  [4] 50.006 (11.367) |  [5] 1:00.966 (10.960) |  [6] 1:11.961 (10.995) |  [7] 1:23.285 (11.324) |  [8] 1:34.665 (11.380) |  [9] 1:46.279 (11.615)  Official Finish Time: 1:46.279  
4 (1) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:52.839  
Split times:   [1] 15.586 (15.586) |  [2] 27.269 (11.683) |  [3] 39.179 (11.910) |  [4] 50.879 (11.700) |  [5] 1:02.495 (11.616) |  [6] 1:14.510 (12.015) |  [7] 1:27.727 (13.217) |  [8] 1:40.138 (12.411) |  [9] 1:52.839 (12.702)  Official Finish Time: 1:52.839  
5 (5) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:08.019  
Split times:   [1] 16.889 (16.889) |  [2] 29.581 (12.692) |  [3] 42.450 (12.869) |  [4] 55.573 (13.123) |  [5] 1:09.213 (13.640) |  [6] 1:23.578 (14.365) |  [7] 1:38.340 (14.762) |  [8] 1:53.115 (14.775) |  [9] 2:08.019 (14.905)  Official Finish Time: 2:08.019  
6 (4) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:14.077  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 2:14.077 ()  Official Finish Time: 2:14.077  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 285    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.293  
Split times:   [1] 16.797 (16.797) |  [2] 29.186 (12.389) |  [3] 40.933 (11.747) |  [4] 51.446 (10.513) |  [5] 1:01.503 (10.057) |  [6] 1:11.622 (10.119) |  [7] 1:21.902 (10.280) |  [8] 1:32.454 (10.552) |  [9] 1:43.293 (10.839)  Official Finish Time: 1:43.293  
2 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:43.658  
Split times:   [1] 17.259 (17.259) |  [2] 29.523 (12.264) |  [3] 41.164 (11.641) |  [4] 51.735 (10.571) |  [5] 1:01.580 (9.845) |  [6] 1:11.753 (10.173) |  [7] 1:22.018 (10.265) |  [8] 1:32.605 (10.587) |  [9] 1:43.658 (11.053)  Official Finish Time: 1:43.658  
3 (6) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:46.499  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:46.499 ()  Official Finish Time: 1:46.499  
4 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:46.634  
Split times:   [1] 17.045 (17.045) |  [2] 29.383 (12.338) |  [3] 41.041 (11.658) |  [4] 51.642 (10.601) |  [5] 1:01.964 (10.322) |  [6] 1:12.505 (10.541) |  [7] 1:23.477 (10.972) |  [8] 1:34.967 (11.490) |  [9] 1:46.634 (11.668)  Official Finish Time: 1:46.634  
5 (3) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.663   advanced
Split times:   [1] 17.193 (17.193) |  [2] 29.452 (12.259) |  [3] 41.368 (11.916) |  [4] 52.099 (10.731) |  [5] 1:02.536 (10.437) |  [6] 1:12.966 (10.430) |  [7] 1:23.934 (10.968) |  [8] 1:35.264 (11.330) |  [9] 1:46.663 (11.400)  Official Finish Time: 1:46.663  
- (2) 75.  TIAN Rixin HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 16.925 (16.925) |  [2] 29.306 (12.381) |  [3] 40.834 (11.528) |  [4] 51.287 (10.453) |  [5] 1:01.205 (9.918) |  [6] 1:11.030 (9.825) |  [7] 1:21.109 (10.079) |  [8] 1:31.299 (10.190) |  [9] 1:42.147 (10.848)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 286    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:44.841  
Split times:   [1] 16.227 (16.227) |  [2] 28.854 (12.627) |  [3] 40.877 (12.023) |  [4] 51.926 (11.049) |  [5] 1:02.343 (10.417) |  [6] 1:12.878 (10.535) |  [7] 1:23.090 (10.212) |  [8] 1:33.725 (10.635) |  [9] 1:44.841 (11.117)  Official Finish Time: 1:44.841  
2 (6) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:45.079  
Split times:   [1] 16.567 (16.567) |  [2] 29.166 (12.599) |  [3] 41.184 (12.018) |  [4] 52.453 (11.269) |  [5] 1:02.720 (10.267) |  [6] 1:13.244 (10.524) |  [7] 1:24.115 (10.871) |  [8] 1:34.358 (10.243) |  [9] 1:45.079 (10.722)  Official Finish Time: 1:45.079  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:47.303  
Split times:   [1] 16.238 (16.238) |  [2] 28.570 (12.332) |  [3] 40.656 (12.086) |  [4] 52.011 (11.355) |  [5] 1:02.287 (10.276) |  [6] 1:12.933 (10.646) |  [7] 1:24.101 (11.168) |  [8] 1:35.748 (11.647) |  [9] 1:47.303 (11.556)  Official Finish Time: 1:47.303  
4 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:47.478   advanced
Split times:   [1] 16.117 (16.117) |  [2] 28.696 (12.579) |  [3] 40.777 (12.081) |  [4] 52.070 (11.293) |  [5] 1:02.626 (10.556) |  [6] 1:13.552 (10.926) |  [7] 1:24.699 (11.147) |  [8] 1:35.767 (11.068) |  [9] 1:47.478 (11.711)  Official Finish Time: 1:47.478  
5 (7) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:00.094  
Split times:   [1] 16.612 (16.612) |  [2] 29.230 (12.618) |  [3] 41.279 (12.049) |  [4] 53.150 (11.871) |  [5] 1:05.147 (11.997) |  [6] 1:17.544 (12.397) |  [7] 1:30.921 (13.377) |  [8] 1:45.844 (14.923) |  [9] 2:00.094 (14.250)  Official Finish Time: 2:00.094  
6 (5) 140.  ZYCH Magdalena POL POL NO TIME finished
Split times:   [1] 16.101 (16.101) |  [2] 28.675 (12.574) |  [3] 40.767 (12.092) |  [4] 52.115 (11.348) |  [5] 1:15.039 (22.924) |  [6] 1:38.382 (23.343) |  [7] 1:54.516 (16.134) |  [8] 2:11.537 (17.021) |  [9] 11:12:08.055  Official Finish Time: NO TIME
- (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL PEN. impeding
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:44.950 ()  Official Finish Time: PEN.
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 310    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:52.762  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:52.762 ()  Official Finish Time: 1:52.762  
2 (7) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:53.060  
Split times:   [1] 18.496 (18.496) |  [2] 32.427 (13.931) |  [3] 45.335 (12.908) |  [4] 57.665 (12.330) |  [5] 1:08.989 (11.324) |  [6] 1:19.677 (10.688) |  [7] 1:30.366 (10.689) |  [8] 1:41.717 (11.351) |  [9] 1:53.060 (11.343)  Official Finish Time: 1:53.060  
3 (1) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:56.208  
Split times:   [1] 18.912 (18.912) |  [2] 32.883 (13.971) |  [3] 45.682 (12.799) |  [4] 58.171 (12.489) |  [5] 1:09.764 (11.593) |  [6] 1:20.843 (11.079) |  [7] 1:32.119 (11.276) |  [8] 1:43.908 (11.789) |  [9] 1:56.208 (12.300)  Official Finish Time: 1:56.208  
4 (3) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:57.581  
Split times:   [1] 18.710 (18.710) |  [2] 32.620 (13.910) |  [3] 45.434 (12.814) |  [4] 57.822 (12.388) |  [5] 1:09.180 (11.358) |  [6] 1:20.420 (11.240) |  [7] 1:32.125 (11.705) |  [8] 1:44.414 (12.289) |  [9] 1:57.581 (13.167)  Official Finish Time: 1:57.581  
5 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:03.938  
Split times:   [1] 18.816 (18.816) |  [2] 32.747 (13.931) |  [3] 45.560 (12.813) |  [4] 58.106 (12.546) |  [5] 1:10.400 (12.294) |  [6] 1:22.966 (12.566) |  [7] 1:36.153 (13.187) |  [8] 1:49.899 (13.746) |  [9] 2:03.938 (14.039)  Official Finish Time: 2:03.938  
6 (4) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.805  
Split times:   [1] 19.039 (19.039) |  [2] 33.173 (14.134) |  [3] 46.044 (12.871) |  [4] 58.783 (12.739) |  [5] 1:11.970 (13.187) |  [6] 1:25.665 (13.695) |  [7] 1:40.064 (14.399) |  [8] 1:55.187 (15.123) |  [9] 2:09.805 (14.618)  Official Finish Time: 2:09.805  
7 (6) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:15.031  
Split times:   [1] 19.509 (19.509) |  [2] 33.444 (13.935) |  [3] 46.803 (13.359) |  [4] 1:00.472 (13.669) |  [5] 1:14.316 (13.844) |  [6] 1:28.671 (14.355) |  [7] 1:44.828 (16.157) |  [8] 2:00.057 (15.229) |  [9] 2:15.031 (14.974)  Official Finish Time: 2:15.031  
RACE: 311    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:50.798  
Split times:   [1] 16.163 (16.163) |  [2] 28.921 (12.758) |  [3] 40.224 (11.303) |  [4] 50.981 (10.757) |  [5] 1:02.183 (11.202) |  [6] 1:14.015 (11.832) |  [7] 1:25.525 (11.510) |  [8] 1:37.295 (11.770) |  [9] 1:50.798 (13.503)  Official Finish Time: 1:50.798  
2 (2) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:50.831  
Split times:   [1] 15.940 (15.940) |  [2] 28.559 (12.619) |  [3] 40.382 (11.823) |  [4] 52.107 (11.725) |  [5] 1:03.454 (11.347) |  [6] 1:15.090 (11.636) |  [7] 1:26.930 (11.840) |  [8] 1:38.780 (11.850) |  [9] 1:50.831 (12.051)  Official Finish Time: 1:50.831  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:53.780  
Split times:   [1] 16.182 (16.182) |  [2] 28.686 (12.504) |  [3] 40.284 (11.598) |  [4] 51.345 (11.061) |  [5] 1:02.358 (11.013) |  [6] 1:13.948 (11.590) |  [7] 1:26.474 (12.526) |  [8] 1:40.297 (13.823) |  [9] 1:53.780 (13.483)  Official Finish Time: 1:53.780  
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:07.641  
Split times:   [1] 16.414 (16.414) |  [2] 29.036 (12.622) |  [3] 40.402 (11.366) |  [4] 1:02.082 (21.680) |  [5] 1:16.570 (14.488) |  [6] 1:29.037 (12.467) |  [7] 1:41.393 (12.356) |  [8] 1:54.144 (12.751) |  [9] 2:07.641 (13.497)  Official Finish Time: 2:07.641  
5 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:11.777  
Split times:   [1] 16.023 (16.023) |  [2] 28.651 (12.628) |  [3] 40.259 (11.608) |  [4] 1:04.649 (24.390) |  [5] 1:18.208 (13.559) |  [6] 1:31.199 (12.991) |  [7] 1:44.683 (13.484) |  [8] 1:58.106 (13.423) |  [9] 2:11.777 (13.671)  Official Finish Time: 2:11.777  
- (5) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 16.202 (16.202) |  [2] 28.996 (12.794) |  [3] 40.574 (11.578) |  [4] 51.653 (11.079) |  [5] 1:02.598 (10.945) |  [6] 1:14.120 (11.522) |  [7] 1:25.851 (11.731) |  [8] 1:37.322 (11.471) |  [9] 2:06.100 (28.778)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 312    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.678  
Split times:   [1] 15.981 (15.981) |  [2] 30.449 (14.468) |  [3] 44.002 (13.553) |  [4] 56.807 (12.805) |  [5] 1:09.035 (12.228) |  [6] 1:20.728 (11.693) |  [7] 1:32.147 (11.419) |  [8] 1:43.027 (10.880) |  [9] 1:53.678 (10.652)  Official Finish Time: 1:53.678  
2 (1) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.836  
Split times:   [1] 16.238 (16.238) |  [2] 30.762 (14.524) |  [3] 44.232 (13.470) |  [4] 57.070 (12.838) |  [5] 1:09.191 (12.121) |  [6] 1:20.901 (11.710) |  [7] 1:32.334 (11.433) |  [8] 1:43.264 (10.930) |  [9] 1:53.836 (10.572)  Official Finish Time: 1:53.836  
3 (2) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:01.460  
Split times:   [1] 16.263 (16.263) |  [2] 30.809 (14.546) |  [3] 44.302 (13.493) |  [4] 57.250 (12.948) |  [5] 1:09.399 (12.149) |  [6] 1:21.751 (12.352) |  [7] 1:34.770 (13.019) |  [8] 1:48.067 (13.297) |  [9] 2:01.460 (13.394)  Official Finish Time: 2:01.460  
RACE: 313    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:43.840  
Split times:   [1] 16.096 (16.096) |  [2] 28.625 (12.529) |  [3] 40.427 (11.802) |  [4] 51.128 (10.701) |  [5] 1:01.355 (10.227) |  [6] 1:11.550 (10.195) |  [7] 1:22.131 (10.581) |  [8] 1:32.760 (10.629) |  [9] 1:43.840 (11.080)  Official Finish Time: 1:43.840  
2 (8) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.682  
Split times:   [1] 16.322 (16.322) |  [2] 28.701 (12.379) |  [3] 40.512 (11.811) |  [4] 51.434 (10.922) |  [5] 1:01.701 (10.267) |  [6] 1:11.981 (10.280) |  [7] 1:22.568 (10.587) |  [8] 1:33.495 (10.927) |  [9] 1:44.682 (11.188)  Official Finish Time: 1:44.682  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:44.709  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:44.709 ()  Official Finish Time: 1:44.709  
4 (7) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.380  
Split times:   [1] 16.215 (16.215) |  [2] 28.504 (12.289) |  [3] 40.312 (11.808) |  [4] 51.032 (10.720) |  [5] 1:01.920 (10.888) |  [6] 1:12.514 (10.594) |  [7] 1:23.362 (10.848) |  [8] 1:34.786 (11.424) |  [9] 1:46.380 (11.595)  Official Finish Time: 1:46.380  
5 (6) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:47.061  
Split times:   [1] 16.552 (16.552) |  [2] 29.196 (12.644) |  [3] 40.909 (11.713) |  [4] 51.906 (10.997) |  [5] 1:02.511 (10.605) |  [6] 1:13.042 (10.531) |  [7] 1:24.028 (10.986) |  [8] 1:35.342 (11.314) |  [9] 1:47.061 (11.720)  Official Finish Time: 1:47.061  
- (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS PEN. kicking out
Split times:   [1] 15.927 (15.927) |  [2] 28.301 (12.374) |  [3] 40.169 (11.868) |  [4] 50.888 (10.719) |  [5] 1:01.192 (10.304) |  [6] 1:11.528 (10.336) |  [7] 1:22.118 (10.590) |  [8] 1:32.880 (10.762) |  [9] 1:44.125 (11.245)  Official Finish Time: PEN.
- (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK PEN. yellow card
Split times:   [1] 16.064 (16.064) |  [2] 28.617 (12.553) |  [3] 40.426 (11.809) |  [4] 51.095 (10.669) |  [5] 1:01.210 (10.115) |  [6] 1:11.490 (10.280) |  [7] 1:22.046 (10.556) |  [8] 1:32.818 (10.772) |  [9] 1:43.706 (10.888)  Official Finish Time: PEN.
- (4) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. kicking out
Split times:   [1] 16.424 (16.424) |  [2] 29.001 (12.577) |  [3] 40.788 (11.787) |  [4] 51.551 (10.763) |  [5] 1:01.914 (10.363) |  [6] 1:12.142 (10.228) |  [7] 1:22.513 (10.371) |  [8] 1:33.060 (10.547) |  [9] 1:44.096 (11.036)  Official Finish Time: PEN.



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 34 1 1:43.840
  2. A 2. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 21 2 1:44.283
  3. A 3. 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 13 3 1:44.709
  4. A 4. 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 8 4 1:46.279
  5. A 5. 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 5 5 1:44.764
  6. A 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 6 1:43.293
  7. A 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 7 1:45.079
  8. B 1. 140.  ZYCH Magdalena POL POL 8 1:53.678
  9. B 2. 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 9 1:46.634
  10. B 3. 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 10 2:00.094
SEMI-FINAL
  11. A 75.  TIAN Rixin HUN HUN 11 1:43.990
  12. A 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 12 1:45.855
FINAL
  13. C 1. 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 13 1:46.300
  14. C 2. 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 14 1:50.831
  15. C 3. 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 15 1:53.780
  16. C 4. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 16 1:57.947
  17. C 5. 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 17 1:56.702
  18. C 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 18 1:58.218
  19. D 1. 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 19 1:52.762
  20. D 2. 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 20 1:53.060
  21. D 3. 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 21 1:50.971
  22. D 4. 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 22 1:57.581
  23. D 5. 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 23 2:03.938
  24. D 6. 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 24 2:08.019
  25. D 7. 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 25 2:15.031
HEATS
  A 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 29 NO TIME
  A 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 29 NO TIME
  A 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 29 NO TIME