Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:23.216  
2 (2) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:24.479  
3 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:27.455  
4 (5) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 1:27.486  
- (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. no finish
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:22.783  
2 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:25.910  
3 (2) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:26.345  
4 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:26.841  
5 (5) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO NO TIME finished
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:23.002  
2 (5) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:23.046  
3 (4) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:26.179  
4 (3) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:31.326  
5 (6) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:33.516  
6 (2) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:38.976  
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:24.021  
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:25.005  
3 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:25.704  
4 (1) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:32.384  
5 (5) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:33.583  
RACE: 232    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:19.651  
2 (3) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:23.132  
3 (6) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:23.204  
4 (2) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.760  
5 (5) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 1:37.354  
6 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:37.705  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 283    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:17.330  
2 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:17.835  
3 (2) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:19.860  
4 (6) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:20.966  
5 (4) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:21.576  
6 (5) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:21.578  
RACE: 284    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:19.824  
2 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:20.103  
3 (2) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:20.948  
4 (6) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:24.462  
5 (3) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
- (4) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL PEN. impeding
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 305    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:35.763  
2 (1) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:36.002  
RACE: 306    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:27.142  
2 (3) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:29.142  
3 (5) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 1:29.403  
4 (4) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:31.790  
5 (2) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:36.630  
6 (6) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:40.595  
RACE: 307    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.986  
2 (2) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:25.349  
3 (6) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 1:25.993  
4 (4) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:29.175  
5 (5) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:39.763  
6 (3) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:41.529  
RACE: 308    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:22.464  
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:22.622  
3 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:22.712  
4 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:23.309  
- (5) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN PEN. off track
RACE: 309    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:18.338  
2 (2) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:18.624  
3 (3) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:18.692  
4 (6) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:18.798  
5 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:20.222  
6 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:34.018  



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 34 1 1:18.338
  2. A 2. 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 21 2 1:17.835
  3. A 3. 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 13 3 1:18.692
  4. A 4. 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 8 4 1:18.798
  5. A 5. 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 5 5 1:19.860
  6. A 6. 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 3 6 1:17.330
  7. B 1. 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 2 7 1:22.464
  8. B 2. 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1 8 1:21.576
  9. B 3. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 9 1:20.966
  10. B 4. 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 10 1:21.578
  11. B 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 11 1:23.132
SEMI-FINAL
  12. A 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 12 1:23.204
FINAL
  13. C 1. 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 13 1:23.760
  14. C 2. 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 14 1:25.349
  15. C 3. 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 15 1:25.993
  16. C 4. 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 16 1:26.841
  17. C 5. 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 17 1:27.455
  18. C 6. 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 18 1:26.345
  19. D 1. 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 19 1:27.142
  20. D 2. 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 20 1:29.142
  21. D 3. 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 21 1:29.403
  22. D 4. 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 22 1:31.790
  23. D 5. 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 23 1:32.384
  24. D 6. 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 24 1:40.595
  25. E 1. 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 25 1:35.763
  26. E 2. 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 26 1:36.002
HEATS
  A 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 28 NO TIME