Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 53.208
2 (3) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 53.624
3 (2) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 55.051
4 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 59.754
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 51.069
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 54.431
3 (4) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 55.128
4 (3) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 57.676
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 52.720
2 (2) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 55.348
3 (4) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 56.671
4 (3) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:04.244  
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 53.148
2 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.527
3 (4) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 56.948
4 (2) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 59.197
RACE: 79    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 51.177
2 (3) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 52.275
3 (2) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 52.789
4 (1) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 59.307
RACE: 80    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 49.068
2 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 55.533
3 (2) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 55.649
RACE: 81    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 53.241
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 53.377
3 (2) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.032
4 (4) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 57.265
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 51.031
2 (2) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 51.119
3 (3) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 52.035
4 (4) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 56.674
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 49.321
2 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.864
3 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 58.869
- (2) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE PEN. impr. racing suit
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 50.327
2 (2) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 50.641
3 (3) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 51.752
4 (4) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.929
RACE: 157    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.330
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.733
3 (4) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 52.358
4 (2) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 52.397
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 175    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 50.138
2 (2) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 50.228
3 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.841
4 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 52.126
RACE: 176    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.381
2 (2) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 48.509
3 (3) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 51.637
4 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 52.502
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 195    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 58.517
2 (2) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 58.526
- (3) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK PEN. impeding
RACE: 196    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 57.912
2 (4) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 58.304
3 (3) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:09.027  
- (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. off track
RACE: 197    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 54.305
2 (2) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 55.724
3 (1) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:01.412  
4 (4) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:39.248  
RACE: 198    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 53.846
2 (2) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.263
3 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 56.146
RACE: 199    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 54.754
2 (2) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:09.909  
- (1) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL PEN. impeding
- (3) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE PEN. impeding
RACE: 200    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 51.933
2 (1) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 52.009
3 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 52.263
4 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 52.720
RACE: 201    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.248
2 (2) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 48.350
3 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.464
4 (4) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.972



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 34 1 0:48.248
  2. A 2. 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 21 2 0:48.350
  3. A 3. 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 13 3 0:49.464
  4. A 4. 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 8 4 0:49.972
  5. B 1. 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 5 5 0:51.119
  6. B 2. 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 3 6 0:50.641
  7. B 3. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2 7 0:51.733
  8. B 4. 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1 8 0:52.126
  9. C 1. 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 9 0:54.754
  10. C 2. 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 10 0:52.035
  11. C 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 11 0:51.752
  12. C 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 12 0:52.358
  13. D 1. 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 13 0:52.397
  14. D 2. 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 14 0:54.032
  15. D 3. 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 15 0:55.533
QUARTER-FINAL
  16. A 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 16 0:53.624
FINAL
  17. E 1. 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 17 0:54.305
  18. E 2. 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 18 0:55.128
  19. E 3. 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 19 0:55.051
  20. E 4. 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 20 0:56.671
  21. F 1. 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 21 0:57.265
  22. F 2. 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 22 0:58.304
  23. F 3. 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 23 0:57.676
  24. F 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 24 0:56.948
  25. G 1. 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 25 0:58.517
  26. G 2. 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 26 0:58.526
  27. G 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 27 1:04.244