6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
SENIOR & JUN A MEN  HEATS  1500 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 2:35.621  
2 (2) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 2:36.747  
3 (4) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 2:37.670  
4 (5) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 2:43.864  
5 (3) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 2:46.817  
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 2:26.012  
2 (5) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 2:26.208  
3 (6) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 2:27.016  
4 (3) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 2:29.949  
5 (1) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 2:30.433  
6 (4) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 2:32.826  
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 2:33.493  
2 (3) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 2:33.626  
3 (5) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 2:40.858  
4 (1) 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL 2:44.949  
5 (2) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL NO TIME
6 (4) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL NO TIME
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 2:33.848  
2 (3) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 2:33.941  
3 (6) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 2:37.523  
4 (4) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 2:38.432  
5 (1) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 2:38.869  
6 (2) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 2:39.340  
 
SENIOR & JUN A MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 92    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 2:45.671  
2 (4) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 2:46.122  
3 (1) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 2:46.757  
4 (2) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 2:48.273  
5 (6) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 2:48.533  
6 (5) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 3:06.745  
RACE: 93    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 2:29.214  
2 (5) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 2:30.081  
3 (1) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 2:31.748  
4 (2) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 2:33.115  
5 (3) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 2:33.886  
6 (6) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 2:42.319  
 
SENIOR & JUN A MEN  FINAL  1500 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 2:56.509  
2 (3) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 2:57.809  
3 (1) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 2:57.963  
4 (2) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL 3:05.879  
5 (5) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL 3:18.992  
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 2:44.280  
2 (5) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 2:44.583  
3 (4) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 2:45.600  
4 (3) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 2:45.657  
5 (2) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 2:45.961  
6 (6) 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL 2:51.685  
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 2:25.769  
2 (4) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 2:25.910  
3 (2) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 2:27.751  
4 (6) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 2:31.048  
5 (3) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 2:35.970  
6 (5) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 2:40.060  
RACE: 112    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 2:27.962  
2 (5) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 2:28.039  
3 (1) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 2:29.580  
4 (6) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 2:30.806  
5 (2) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 2:30.911  
6 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 3:13.239  
 
2. Distance 
SENIOR & JUN A MEN  HEATS  500 m
RACE: 120    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 43.968
2 (1) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 44.585
3 (3) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 46.177
4 (4) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 46.207
RACE: 121    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 45.048
2 (2) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 45.173
3 (4) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 47.623
- (1) 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. no contest
RACE: 122    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 43.321
2 (4) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 43.420
3 (3) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 43.524
4 (2) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 46.318
RACE: 123    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.759
2 (3) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 45.563
3 (1) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.759
RACE: 124    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 43.363
2 (1) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 46.216
3 (2) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 54.715
4 (4) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL NO TIME
RACE: 125    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 42.763
2 (1) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.708
3 (2) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 47.030
4 (4) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 47.423
 
SENIOR & JUN A MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 252    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 43.710
2 (2) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 43.829
3 (3) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 44.381
4 (4) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 44.547
RACE: 253    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 42.336
2 (2) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 44.586
3 (3) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.391
4 (4) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 49.585
RACE: 254    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 43.530
2 (2) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 43.905
3 (3) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 45.037
- (4) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. penalized
RACE: 255    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 41.827
2 (3) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 45.121
3 (4) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 46.040
4 (2) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL NO TIME
 
SENIOR & JUN A MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 266    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 42.471
2 (2) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 42.793
3 (4) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 43.616
4 (3) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:02.294  
RACE: 267    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.280
2 (3) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 43.716
3 (2) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 43.836
4 (4) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 44.700
 
SENIOR & JUN A MEN  FINAL  500 m
RACE: 288    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 47.600
2 (2) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL NO TIME
RACE: 289    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 44.396
2 (4) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 45.475
3 (1) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 45.875
4 (3) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 46.874
RACE: 290    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 47.828
2 (2) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR NO TIME
- (1) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 291    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 45.563
2 (3) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.641
3 (4) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 45.759
- (1) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR PEN. 2 false starts
RACE: 292    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 44.180
2 (2) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 44.330
3 (4) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 44.412
4 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 45.678
RACE: 293    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.910
2 (2) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 42.957
3 (3) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 43.123
- (4) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL PEN. 2 false starts
 
3. Distance 
SENIOR & JUN A MEN  HEATS  1000 m
RACE: 308    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 1:35.568  
2 (5) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:36.323  
3 (3) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 1:36.829  
4 (2) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 1:39.826  
- (1) 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 309    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 1:42.931  
2 (5) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 1:43.089  
3 (4) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 1:45.453  
4 (3) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:48.223  
5 (1) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:50.398  
RACE: 310    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:34.398  
2 (4) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 1:34.702  
3 (1) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:38.850  
4 (2) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL 1:39.585  
5 (5) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 1:41.660  
RACE: 311    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:39.092  
2 (4) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 1:39.693  
3 (1) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 1:40.544   advanced
- (2) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR PEN. impeding
 
SENIOR & JUN A MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 356    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 1:40.593  
2 (4) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 1:40.777  
3 (1) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:43.254   advanced
- (2) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR PEN. impeding
RACE: 357    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 1:35.600  
2 (1) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:36.754  
3 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 1:37.657  
4 (4) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 1:37.689  
- (2) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL PEN. impeding
 
SENIOR & JUN A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 370    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 1:38.422  
2 (6) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 1:38.689  
3 (2) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:39.154  
4 (4) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 1:40.662  
- (3) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL PEN. no start
- (5) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR PEN. no start
- (7) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL PEN. no finish
- (8) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 371    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 1:52.088  
RACE: 372    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 1:29.551  
2 (6) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:29.909  
3 (4) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 1:30.206  
4 (5) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 1:30.251  
5 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 1:47.558  
6 (2) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:54.283  



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


SENIOR & JUN A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 2. 3. 1. 68 6
2. 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 1. 1. 20. 68 22
3. 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 3. 2. 20. 34 25
4. 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 4. 12. 3. 21 19
5. 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 13. 5. 2. 21 20
6. 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 6. 8. 5. 8 19
7. 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 8. 17. 4. 8 29
8. 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 5. 6. 9. 5 20
9. 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 10. 18. 6. 3 34
10. 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 7. 7. 8. 22
11. 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 12. 9. 10. 31
12. 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 9. 19. 7. 35
13. 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 14. 4. 20. 38
14. 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 15. 10. 15. 40
15. 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 11. 13. 16. 40
16. 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 21. 11. 12. 44
17. 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 16. 14. 20. 50
18. 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 20. 20. 11. 51
19. 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 17. 21. 13. 51
20. 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 19. 15. 20. 54
21. 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL 22. 16. 17. 55
22. 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL 23. 22. 14. 59
23. 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL 18. 24. 20. 62

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 13. 5. 2. 21 20
2. (7.) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 8. 17. 4. 8 29
3. (10.) 37.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 7. 7. 8. 22
4. (12.) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 9. 19. 7. 35
5. (13.) 42.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 14. 4. 20. 38
6. (14.) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 15. 10. 15. 40
7. (15.) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 11. 13. 16. 40
8. (16.) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 21. 11. 12. 44
9. (17.) 35.  MIKHAILAU Uladzislau BLR-MINSK BLR 16. 14. 20. 50
10. (18.) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 20. 20. 11. 51
11. (19.) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 17. 21. 13. 51
12. (21.) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL 22. 16. 17. 55
13. (22.) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL 23. 22. 14. 59

 


Splitted Overall Classification


SENIOR & JUN A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 2. 3. 1. 68 6
2. (2.) 41.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 1. 1. 20. 68 22
3. (3.) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 3. 2. 20. 34 25
4. (4.) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 4. 12. 3. 21 19
5. (6.) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 6. 8. 5. 8 19
6. (8.) 30.  ARLOU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 5. 6. 9. 5 20
7. (9.) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 10. 18. 6. 3 34
8. (11.) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 12. 9. 10. 31
9. (20.) 46.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 19. 15. 20. 54
10. (23.) 40.  BOROWSKI Jakub POL-JUV POL 18. 24. 20. 62