6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:37.350  
2 (2) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 2:38.598  
3 (4) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:39.213  
4 (3) 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME
- (1) 23.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL PEN. no start
- (6) 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 2:50.175  
2 (2) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 2:51.864  
3 (5) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 2:52.045  
4 (3) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:54.677  
5 (4) 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 2:56.820  
6 (1) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:57.663  
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 2:30.230  
2 (5) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:30.297  
3 (4) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 2:31.540  
4 (1) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 2:31.617  
5 (6) 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:41.064  
- (3) 18.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL PEN. no start
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:51.790  
3 (3) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 3:13.524  
- (2) 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 2:41.294  
2 (2) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 2:41.341  
3 (3) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 2:41.769  
4 (6) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 2:44.902  
5 (4) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:51.285  
6 (1) 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL 3:03.002  
RACE: 106    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 2:37.711  
2 (2) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:37.954  
3 (1) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 2:39.226  
4 (3) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:41.161  
5 (6) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 2:43.316  
6 (4) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL NO TIME
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 247    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 45.452
2 (1) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 46.275
3 (3) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.651
RACE: 248    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 45.875
2 (2) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 46.061
3 (3) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 49.885
- (1) 23.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 249    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 46.958
2 (4) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 47.923
3 (3) 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL 54.546
- (1) 18.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 250    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 45.313
2 (2) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 47.178
3 (3) 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 47.362
RACE: 251    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 47.304
2 (4) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 47.451
3 (3) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 47.776
4 (2) 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 49.148
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 262    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 46.270
2 (4) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 46.277
3 (2) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 46.425
4 (5) 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 47.024
- (1) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 263    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 45.076
2 (5) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 48.106
3 (4) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 49.302
4 (2) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:22.446   advanced
- (3) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 282    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 50.275
2 (2) 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME
RACE: 283    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 48.370
2 (2) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 48.774
3 (3) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 49.657
4 (4) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 49.769
RACE: 284    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 45.466
2 (2) 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 1:20.701  
- (3) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR PEN. impeding
RACE: 285    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 45.936
2 (1) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 46.072
3 (3) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 46.777
4 (4) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 46.923
- (5) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT PEN. 2 false starts
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 304    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 1:39.040  
2 (4) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:40.811  
3 (2) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:45.470  
- (1) 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 305    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.608  
2 (4) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:40.450  
3 (2) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:43.865  
4 (1) 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 1:46.645  
RACE: 306    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 1:47.723  
2 (1) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 1:47.854  
3 (4) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:50.975  
- (2) 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 307    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 1:47.217  
2 (4) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 1:48.613  
3 (1) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 1:48.658  
4 (2) 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL 2:03.020  
- (3) 18.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL PEN. no start
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 352    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.916  
2 (5) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 1:36.293  
3 (2) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:37.187  
4 (6) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 1:37.926  
5 (3) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:40.242  
6 (4) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:44.690  
RACE: 353    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 1:37.610  
2 (1) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 1:37.710  
3 (2) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:40.218  
4 (5) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 1:44.596  
5 (6) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:49.605  
- (4) 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 366    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 1:37.506  
2 (3) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 1:37.709  
3 (2) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:39.577  
4 (4) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:40.655  
5 (5) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:46.441  
RACE: 367    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 1:35.421  
2 (1) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.528  
3 (5) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 1:35.584  
4 (3) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:36.766  
5 (6) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:37.496  
- (2) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL PEN. penalized



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 1. 2. 1. 89 4
2. 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2. 9. 2. 42 13
3. 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 8. 1. 6. 34 15
4. 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 3. 6. 3. 26 12
5. 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 9. 3. 5. 18 17
6. 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 4. 5. 4. 16 13
7. 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 7. 4. 7. 8 18
8. 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 5. 8. 8. 5 21
9. 62.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 6. 13. 12. 3 31
10. 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 10. 10. 9. 29
11. 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 11. 12. 10. 33
12. 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 14. 14. 11. 39
13. 29.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 13. 11. 18. 42
14. 22.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL 12. 16. 14. 42
15. 26.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 18. 7. 18. 43
16. 21.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 15. 15. 13. 43
18.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL