6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:41.671  
2 (3) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 2:44.622  
3 (1) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR 2:47.150  
4 (5) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:53.357  
5 (4) 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 3:02.164  
6 (2) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:16.809  
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:54.237  
2 (2) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 2:54.382  
3 (7) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:54.550  
4 (6) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:54.946  
5 (3) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 2:57.121  
6 (5) 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 3:08.916  
- (4) 194.  POPŁAWSKI Dawid POL POL PEN. impr. racing suit
RACE: 75    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:51.072  
2 (4) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:55.412  
3 (3) 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL 3:04.192  
4 (1) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 3:25.616   advanced
- (2) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR PEN. impeding
- (6) 64.  BIELECKI Krystian POL-JUV POL PEN. no finish
- (7) 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR PEN. yellow card
RACE: 76    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:51.197  
2 (1) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:52.179  
3 (3) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:52.644  
4 (4) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL 2:54.059  
5 (6) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:54.671  
6 (5) 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL 3:08.840  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 83    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:54.644  
2 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:54.680  
3 (5) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 2:56.030  
4 (6) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:57.686  
5 (4) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:57.880  
6 (3) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 3:01.391  
RACE: 84    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:56.415  
2 (1) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:56.529  
3 (3) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR 2:59.826  
4 (7) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 3:05.222  
5 (6) 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL 3:09.950  
6 (5) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 3:14.871  
7 (2) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 3:21.688  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 3:02.198  
2 (3) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:02.602  
3 (1) 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL 3:05.769  
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:47.150  
2 (5) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 2:50.073  
3 (3) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:50.558  
4 (1) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:52.364  
5 (6) 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 3:00.706  
- (2) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL PEN. impeding
RACE: 100    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:56.909  
2 (6) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:58.146  
3 (3) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:58.212  
4 (2) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:59.756  
5 (7) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 3:00.333  
6 (4) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 3:01.443  
7 (5) 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL 3:02.252  
RACE: 101    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 3:03.665  
2 (5) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 3:03.788  
3 (2) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 3:03.971  
4 (3) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 3:04.266  
5 (6) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR 3:10.310  
6 (1) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 3:31.572  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 47.887
2 (5) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 48.236
3 (2) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 48.478
4 (1) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL 51.513
5 (4) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 58.016
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 46.222
2 (5) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 49.932
3 (3) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 50.699
4 (1) 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 57.712
5 (2) 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL 58.102
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 46.159
2 (3) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 52.082
3 (5) 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR 52.499
4 (4) 194.  POPŁAWSKI Dawid POL POL 53.678
5 (6) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR NO TIME
6 (1) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL NO TIME
RACE: 238    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL NO TIME
2 (2) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR NO TIME
3 (3) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL NO TIME
4 (4) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL NO TIME
5 (5) 64.  BIELECKI Krystian POL-JUV POL NO TIME
RACE: 239    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.904
2 (5) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR 50.532
3 (4) 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL NO TIME
- (2) 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL PEN. 2 false starts
- (3) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 256    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.195
2 (3) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.343
3 (2) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 46.411
4 (4) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 47.073
5 (5) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR 49.593
RACE: 257    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 46.478
2 (2) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.601
3 (3) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 47.895
4 (5) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 52.321
5 (4) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 1:00.665  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 268    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 51.906
2 (4) 64.  BIELECKI Krystian POL-JUV POL 53.277
3 (1) 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL NO TIME
- (3) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 269    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL 51.672
2 (3) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 52.018
3 (4) 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 56.770
4 (5) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 57.037
- (2) 194.  POPŁAWSKI Dawid POL POL PEN. no start
RACE: 270    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 48.222
2 (2) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.796
3 (4) 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR 50.805
4 (3) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 50.874
5 (5) 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL NO TIME
RACE: 271    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 48.094
2 (5) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 48.512
3 (2) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 49.120
4 (3) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR 49.670
5 (4) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:00.133  
RACE: 272    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.063
2 (5) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.689
3 (3) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 46.797
4 (4) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL NO TIME
- (2) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. 2 false starts
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 299    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:02.913  
2 (3) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL 2:03.093  
3 (2) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 2:03.152  
4 (5) 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:11.601  
- (1) 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 300    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:46.180  
2 (1) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:49.047  
3 (4) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:50.111  
4 (3) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR 1:51.749  
5 (2) 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL 2:01.173  
RACE: 301    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:48.101  
2 (4) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:48.123  
3 (5) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:51.039  
4 (3) 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL 1:52.290  
5 (1) 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:59.434  
RACE: 302    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:44.685  
2 (1) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:46.268  
3 (2) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:46.631  
4 (4) 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR 1:47.305  
5 (3) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 1:47.455  
RACE: 303    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:42.434  
2 (3) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 1:43.877  
3 (4) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:45.165  
4 (2) 64.  BIELECKI Krystian POL-JUV POL 1:57.060  
5 (5) 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:59.016  
- (6) 194.  POPŁAWSKI Dawid POL POL PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 348    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:53.501  
2 (2) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:54.450  
3 (1) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 1:55.706  
4 (4) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:55.731  
5 (3) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:56.558  
- (6) 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL PEN. impeding
RACE: 349    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:52.259  
2 (1) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:52.357  
3 (6) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:52.485  
4 (4) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:52.622  
5 (3) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:55.063  
- (5) 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 361    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 1:45.998  
2 (6) 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 1:55.413  
3 (1) 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR 2:01.236  
- (3) 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL PEN. no start
- (4) 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS PEN. impeding
- (5) 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 362    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:41.747  
2 (4) 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:42.411  
3 (2) 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:44.764  
- (3) 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL PEN. off track
RACE: 363    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:43.048  
2 (4) 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:56.596  
3 (2) 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:58.917  
- (1) 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT PEN. impeding
- (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
- (6) 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR PEN. impeding



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 66.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2. 1. 2. 76 5
2. 33.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1. 2. 4. 55 7
3. 63.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 7. 3. 1. 47 11
4. 68.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 6. 4. 3. 24 13
5. 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 3. 5. 5. 13 13
6. 185.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 4. 7. 6. 8 17
7. 184.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR 5. 24. 27. 5 56
8. 71.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 10. 6. 7. 23
9. 87.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 9. 8. 11. 28
10. 70.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 11. 11. 10. 32
11. 83.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 14. 12. 8. 34
12. 72.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 12. 14. 16. 42
13. 170.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 16. 10. 17. 43
14. 88.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 8. 27. 9. 44
15. 124.  SIEKIERKO Adrian POL-UKSJB POL 19. 16. 12. 47
16. 67.  ŁAJEWSKI Kacper POL-JUV POL 17. 17. 14. 48
17. 65.  DĘBSKI Paweł POL-JUV POL 15. 21. 13. 49
18. 186.  VOROZHEIKIN Kyryl UKR-KHV UKR 27. 9. 18. 54
19. 5.  YMELYANENKA Daniil BLR-MINSK BLR 27. 13. 15. 55
20. 69.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 20. 15. 22. 57
21. 151.  NAZARUK Tomasz POL-UKSSB POL 13. 27. 19. 59
22. 98.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 18. 18. 23. 59
23. 89.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 21. 19. 21. 61
24. 64.  BIELECKI Krystian POL-JUV POL 27. 22. 20. 69
25. 53.  CABAN Jakub POL-JUV POL 22. 23. 24. 69
26. 194.  POPŁAWSKI Dawid POL POL 27. 20. 27. 74