6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 1:29.724  
2 (2) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:36.364  
3 (3) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:41.379  
4 (5) 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:45.178  
5 (4) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:45.289  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:24.574  
2 (1) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 1:25.328  
3 (2) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:25.622  
4 (3) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 1:26.613  
5 (4) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 1:33.560  
6 (6) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:42.167  
RACE: 14    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:31.717  
2 (3) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:31.857  
3 (6) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:34.156  
4 (1) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 1:39.024  
- (2) 119.  ZALEWSKA Dominika POL-UKSJB POL PEN. no finish
- (5) 144.  JAROCKA Jagoda POL-UKSSB POL PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 1:23.848  
2 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:24.084  
3 (2) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 1:25.141  
4 (4) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 1:33.451  
5 (3) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 1:42.835  
RACE: 16    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:25.023  
2 (4) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:25.108  
3 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:29.089  
4 (5) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 1:38.217  
5 (1) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 2:14.192  
RACE: 17    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:27.749  
2 (5) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 1:29.455  
3 (1) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:29.464  
4 (2) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 1:34.210  
5 (6) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 1:39.977  
- (4) 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL PEN. impeding
RACE: 18    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.157  
2 (1) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:29.510  
3 (4) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 1:29.538  
4 (5) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:41.943  
5 (2) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 1:42.846  
6 (6) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 1:42.898  
RACE: 19    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:30.220  
2 (5) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 1:31.451  
3 (3) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 1:31.578  
4 (4) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 1:33.422  
5 (1) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 1:34.484  
RACE: 20    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS 1:27.243  
2 (3) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 1:29.936  
3 (5) 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL 1:33.291  
4 (4) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 1:42.588  
5 (2) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.862  
- (6) 62.  POLIŃSKA Weronika POL-JUV POL PEN. no start
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 30    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:22.375  
2 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:25.090  
3 (4) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 1:26.978  
4 (6) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:31.829  
5 (5) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL NO TIME
- (3) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT PEN. off track
RACE: 31    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:23.961  
2 (2) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:24.321  
3 (3) 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS 1:24.432  
4 (5) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:24.812  
5 (4) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:27.689  
6 (6) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME
RACE: 32    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 1:22.370  
2 (3) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:23.339  
3 (2) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 1:23.498  
4 (5) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 1:24.289  
5 (4) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 1:28.315  
6 (6) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:33.734  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:35.228  
2 (1) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:44.187  
3 (2) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 1:44.590  
4 (4) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 1:51.183  
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 1:33.334  
2 (1) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 1:34.024  
3 (3) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 1:35.299  
4 (4) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 1:40.777  
5 (5) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 1:41.812  
6 (6) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:41.958  
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:33.332  
2 (1) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 1:33.607  
3 (3) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 1:41.495  
4 (5) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 1:42.246  
5 (4) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:48.131  
6 (2) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 2:08.875  
RACE: 47    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:28.877  
2 (1) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 1:29.710  
3 (2) 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL 1:32.018  
4 (4) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 1:33.122  
5 (3) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 1:33.206  
6 (6) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:41.487  
RACE: 48    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 1:26.000  
2 (2) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:26.233  
3 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:26.446  
4 (4) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:27.449  
5 (5) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 1:32.619  
6 (6) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 1:43.561  
RACE: 49    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:28.424  
2 (1) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:28.786  
3 (2) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 1:32.369  
4 (3) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 1:33.843  
5 (5) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:33.936  
RACE: 50    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:26.942  
2 (1) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 1:27.134  
3 (2) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 1:29.748  
4 (6) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 1:32.495  
5 (5) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 1:38.759  
- (3) 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS PEN. no finish
RACE: 51    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:20.717  
2 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 1:21.928  
3 (3) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:22.814  
4 (5) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:28.505  
5 (6) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:43.924  
6 (4) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:52.661  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  ELIMINATION  333 m
RACE: 57    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 38.719
2 (3) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 39.126
3 (1) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 39.244
- (4) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 58    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 38.599
2 (3) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 38.800
3 (4) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 39.501
- (1) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 59    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 34.677
2 (5) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 38.150
3 (1) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 42.697
4 (3) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 42.932
5 (4) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 42.956
RACE: 60    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 36.399
2 (2) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 37.591
3 (4) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 39.243
- (3) 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 61    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 35.762
2 (5) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 37.990
3 (4) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 38.894
4 (3) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 41.554
5 (2) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL NO TIME
RACE: 62    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 37.719
2 (4) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 38.895
3 (1) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 39.568
4 (2) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 44.029
RACE: 63    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 37.290
2 (3) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 39.275
3 (2) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 42.272
4 (4) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 42.678
RACE: 64    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 37.299
2 (1) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 40.335
3 (4) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 41.236
- (2) 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 65    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 36.830
2 (4) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 37.100
3 (1) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 37.203
4 (2) 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL 40.382
5 (3) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 41.138
RACE: 66    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 36.355
2 (3) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 36.420
3 (1) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 36.448
4 (2) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 43.127
RACE: 67    HEAT: 11    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 36.707
2 (2) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 36.927
3 (3) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 41.184
4 (4) 119.  ZALEWSKA Dominika POL-UKSJB POL 41.850
- (5) 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL PEN. no finish
 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 37.004
2 (1) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 37.209
3 (3) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 37.944
4 (4) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 38.327
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 35.697
2 (3) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 36.101
3 (2) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 36.679
4 (4) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 37.281
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 36.365
2 (2) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 36.663
3 (4) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 39.729
- (1) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL PEN. no start
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 36.349
2 (2) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 36.546
3 (3) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 42.845
- (4) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL PEN. impeding
RACE: 143    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 35.862
2 (3) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 36.173
3 (2) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 36.536
4 (4) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 37.732
RACE: 144    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 34.526
2 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 36.835
3 (2) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 37.167
4 (4) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 40.395
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 35.582
2 (4) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 37.116
3 (2) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 37.555
4 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 37.588
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 35.397
2 (1) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 36.049
3 (4) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 36.583
4 (3) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 36.751
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 36.334
2 (2) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 36.511
3 (4) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 36.669
4 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 44.029
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 34.929
2 (2) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 35.369
3 (4) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 35.831
4 (3) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 36.981
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 34.645
2 (1) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 35.214
3 (2) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 35.295
4 (4) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 35.833
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 34.579
2 (2) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 35.110
3 (4) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 36.704
4 (3) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 37.188
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 189    HEAT: 1    GROUP: K    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 41.629
2 (3) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 44.549
3 (2) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 45.841
RACE: 190    HEAT: 2    GROUP: J    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 38.340
2 (3) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 41.755
3 (4) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 43.190
4 (1) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 45.077
RACE: 191    HEAT: 3    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL 40.549
2 (2) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 41.289
3 (4) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 43.067
4 (3) 119.  ZALEWSKA Dominika POL-UKSJB POL NO TIME
RACE: 192    HEAT: 4    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 39.362
2 (3) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 42.044
3 (4) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 44.670
4 (2) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 50.030
RACE: 193    HEAT: 5    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 38.443
2 (3) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 39.870
3 (1) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 44.894
4 (4) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 58.227
RACE: 194    HEAT: 6    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 39.164
2 (2) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL NO TIME
RACE: 195    HEAT: 7    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 38.531
2 (2) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 38.610
3 (4) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 38.807
4 (3) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 39.998
RACE: 196    HEAT: 8    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 36.547
2 (2) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 36.799
3 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 37.583
4 (1) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 37.747
RACE: 197    HEAT: 9    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 36.671
2 (4) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 37.062
3 (3) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 37.110
4 (2) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 37.369
RACE: 198    HEAT: 10    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 37.279
2 (1) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 37.360
3 (4) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 37.844
4 (2) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 51.474
RACE: 199    HEAT: 11    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 34.980
2 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 35.045
3 (4) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 44.879
- (3) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 55.281
2 (4) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 1:01.288  
3 (3) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 1:05.069  
- (1) 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL PEN. impeding
- (2) 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 55.642
2 (3) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 59.655
3 (4) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 1:03.720  
4 (6) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:05.211  
- (1) 119.  ZALEWSKA Dominika POL-UKSJB POL PEN. no start
- (5) 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL PEN. no start
RACE: 219    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 53.335
2 (2) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 54.249
3 (5) 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL 59.880
4 (4) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:04.440  
5 (3) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME
RACE: 220    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 55.229
2 (3) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 56.106
3 (5) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 56.305
4 (4) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 58.620
5 (1) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 1:04.341  
6 (6) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 1:08.085  
RACE: 221    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 53.698
2 (5) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 57.233
3 (2) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 57.818
4 (1) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 1:00.208  
- (3) 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL PEN. no start
RACE: 222    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 52.934
2 (3) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 56.720
3 (5) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 56.722
4 (2) 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL 56.965
5 (1) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL NO TIME
RACE: 223    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 54.234
2 (1) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 54.367
3 (5) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 58.896
4 (2) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 59.065
5 (6) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 1:00.802  
6 (4) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 1:01.126  
RACE: 224    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 53.556
2 (1) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 56.016
3 (4) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 56.113
4 (3) 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 56.223
5 (5) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 56.397
RACE: 225    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 54.142
2 (3) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 54.253
3 (1) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 58.304
4 (2) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 59.805
5 (4) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:01.080  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 319    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 52.934
2 (3) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 53.166
3 (1) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 53.268
4 (4) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.794
5 (5) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 58.591
6 (6) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 1:00.526  
RACE: 320    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 53.281
2 (2) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 53.328
3 (3) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 55.279
4 (5) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 56.139
5 (6) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 57.139
6 (4) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:05.601  
RACE: 321    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 52.258
2 (3) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 52.692
3 (2) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 53.481
4 (5) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 57.165
5 (4) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 1:08.721  
6 (6) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:09.540  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 334    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 58.585
2 (3) 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:01.241  
3 (4) 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 1:01.752  
4 (5) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 1:04.431  
5 (6) 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 1:10.305  
6 (1) 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 1:11.916  
7 (2) 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:12.785  
RACE: 335    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 55.810
2 (2) 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 58.708
3 (3) 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 59.602
4 (4) 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 1:01.586  
5 (5) 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:04.189  
6 (6) 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:04.480  
RACE: 336    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 57.615
2 (4) 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL 1:00.558  
3 (3) 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 1:05.309  
4 (2) 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL 1:09.508  
- (5) 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL PEN. penalized
- (6) 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL PEN. no start
RACE: 337    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 56.690
2 (2) 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 56.829
3 (5) 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 58.125
4 (6) 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 58.471
5 (4) 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 59.944
6 (3) 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL NO TIME
RACE: 338    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 55.112
2 (5) 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 55.385
3 (6) 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 56.638
4 (1) 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 56.772
5 (2) 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 58.649
6 (3) 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 1:00.567  
RACE: 339    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.949
2 (2) 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 54.035
3 (4) 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 55.670
4 (3) 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 56.737
5 (6) 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 57.885
- (5) 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL PEN. off track
RACE: 340    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 52.191
2 (1) 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 52.376
3 (5) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 52.387
4 (6) 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 53.030
5 (4) 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 53.368
6 (2) 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 54.397



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 25.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 2. 2. 76 5
2. 1.  KAZLOVA Arina BLR-BLRORS BLR 2. 13. 1. 55 16
3. 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 5. 1. 3. 52 9
4. 97.  ROUGIER Marta POL-STOCZ POL 19. 3. 4. 21 26
5. 182.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 3. 6. 7. 13 16
6. 102.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 4. 23. 49. 8 76
7. 163.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 6. 49. 6. 6 61
8. 147.  TYLMAN Kamila POL-UKSSB POL 8. 8. 5. 5 21
9. 95.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 7. 5. 9. 21
10. 111.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-UKSJB POL 11. 4. 8. 23
11. 27.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 18. 7. 10. 35
12. 23.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 20. 10. 13. 43
13. 120.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 14. 16. 20. 50
14. 96.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 21. 15. 15. 51
15. 114.  MAJEWSKA Ada POL-UKSJB POL 16. 17. 19. 52
16. 116.  PARCZEWSKA Karolina POL-UKSJB POL 15. 24. 14. 53
17. 107.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 17. 21. 16. 54
18. 118.  SZPUDA Maja POL-UKSJB POL 26. 11. 24. 61
19. 140.  CZABAN Aleksandra POL-UKSSB POL 9. 9. 49. 67
20. 80.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 13. 18. 37. 68
21. 85.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 25. 14. 31. 70
22. 117.  SAGANEK Kamila POL-UKSJB POL 33. 20. 18. 71
23. 148.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-UKSSB POL 23. 37. 12. 72
24. 22.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 43. 19. 11. 73
25. 139.  CHILIMONIUK Kinga POL-UKSSB POL 28. 28. 17. 73
26. 26.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 24. 27. 27. 78
27. 165.  ZOTYCH Kristina RUS-KAL RUS 10. 49. 21. 80
28. 82.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 22. 12. 49. 83
29. 49.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 38. 25. 22. 85
30. 142.  DRUMSKA Dominika POL-UKSSB POL 32. 22. 32. 86
31. 145.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-UKSSB POL 37. 26. 23. 86
32. 103.  STEĆ Amelia POL-UKSGM POL 29. 29. 33. 91
33. 115.  NOWAK Oliwia POL-UKSJB POL 34. 32. 29. 95
34. 24.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 30. 31. 35. 96
35. 81.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 35. 30. 38. 103
36. 141.  DĄBROWSKA Maja POL-UKSSB POL 27. 49. 28. 104
37. 162.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 31. 49. 25. 105
38. 146.  SZUMSKA Sara POL-UKSSB POL 49. 33. 26. 108
39. 164.  MUCHAMEDZIANOVA Evelina RUS-KAL RUS 12. 49. 49. 110
40. 108.  GERESZ Julia POL-UKSJB POL 41. 40. 30. 111
41. 106.  BIESIADA Oliwia POL-UKSJB POL 36. 41. 34. 111
42. 110.  KOT Aleksandra POL-UKSJB POL 39. 34. 42. 115
43. 79.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 42. 39. 36. 117
44. 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 45. 35. 40. 120
45. 113.  MACIEJEWSKA Martyna POL-UKSJB POL 40. 42. 39. 121
46. 112.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 44. 38. 43. 125
47. 109.  KORECKA Maria POL-UKSJB POL 46. 43. 41. 130
48. 119.  ZALEWSKA Dominika POL-UKSJB POL 49. 36. 49. 134