6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:11.563  
2 (4) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:13.725  
3 (2) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:19.228  
- (1) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS PEN. impeding
- (3) 31.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT PEN. no start
- (6) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR PEN. off track
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 58.485
2 (4) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 59.242
3 (3) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 1:02.005  
4 (5) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:12.692  
5 (6) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:15.375  
6 (2) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 1:21.005  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:05.065  
2 (3) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:10.395  
3 (5) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:12.181  
4 (2) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 1:17.220  
- (1) 149.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL PEN. 2 false starts
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:01.906  
2 (3) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 1:03.272  
3 (6) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:08.541  
4 (2) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 1:18.413  
5 (5) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 1:27.230  
RACE: 5    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 57.222
2 (3) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 58.886
3 (6) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:01.881  
4 (1) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:04.861  
5 (4) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 1:05.592  
6 (2) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS 1:34.012  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 57.135
2 (3) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 57.196
3 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 57.360
4 (5) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:02.757  
5 (4) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:10.298  
6 (6) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:23.810  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 57.967
2 (3) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 1:00.736  
3 (6) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:01.045  
4 (2) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 1:01.249  
5 (4) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:04.706  
6 (5) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:11.005  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 1:07.597  
2 (2) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:08.450  
3 (4) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 1:12.516  
- (3) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU PEN. no finish
- (5) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS PEN. no start
- (6) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:05.309  
2 (1) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:06.338  
3 (4) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:10.399  
4 (5) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 1:10.617  
5 (6) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:13.428  
6 (3) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:28.731  
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:01.116  
2 (1) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 1:02.465  
3 (3) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:04.481  
4 (5) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:12.191  
5 (2) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:16.131  
6 (6) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:17.636  
RACE: 38    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 56.427
2 (2) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 56.778
3 (3) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 56.961
4 (4) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 57.187
5 (5) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 1:01.768  
6 (6) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:03.319  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 28.064
2 (4) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 28.679
3 (2) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 31.295
4 (3) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 40.782
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 25.951
2 (3) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 27.321
3 (5) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 30.938
4 (4) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 31.329
5 (2) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 45.146
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 28.573
2 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 28.805
3 (2) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 31.135
4 (3) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 31.250
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 27.433
2 (5) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 27.706
3 (4) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 28.440
4 (3) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 29.821
5 (1) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 30.368
RACE: 130    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 26.219
2 (2) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 28.971
3 (1) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 30.559
4 (4) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 31.682
RACE: 131    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 26.693
2 (4) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 29.007
3 (1) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS 30.531
4 (5) 149.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 33.566
5 (2) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 33.835
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  222 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 26.479
2 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 28.320
3 (4) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 30.208
4 (3) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 30.563
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 26.306
2 (2) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 27.109
3 (3) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 27.448
4 (4) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 28.349
RACE: 153    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 26.917
2 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 27.011
3 (2) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 27.073
4 (4) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 28.014
RACE: 154    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 26.688
2 (2) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 28.239
3 (3) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 29.712
4 (4) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS 31.394
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 26.024
2 (3) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 27.021
3 (4) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 27.657
4 (2) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 33.998
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 25.624
2 (1) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 25.661
3 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 29.179
4 (3) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 32.349
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 175    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 149.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 28.073
2 (1) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 29.751
3 (2) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 30.035
4 (3) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 32.531
5 (6) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 32.600
6 (5) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 32.925
7 (7) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 34.605
RACE: 176    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 29.186
2 (2) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 31.702
3 (4) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 31.742
4 (3) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 32.077
RACE: 177    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 28.226
2 (1) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 28.439
3 (3) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 30.624
4 (4) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS 30.782
RACE: 178    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 26.853
2 (1) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 26.958
3 (3) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 30.374
4 (4) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 31.012
RACE: 179    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 27.049
2 (4) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 27.474
3 (1) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 27.745
4 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 28.149
RACE: 180    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 26.030
2 (3) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 26.236
3 (2) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 26.611
4 (4) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 26.728
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.927
2 (3) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 41.824
3 (5) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 42.249
5 (1) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 50.100
- (2) 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS PEN. off track
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 40.173
2 (2) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 45.525
3 (6) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 47.157
4 (5) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 49.042
5 (1) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 54.926
- (4) 149.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL PEN. no finish
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 39.653
2 (2) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 39.873
3 (4) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 42.929
4 (1) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 44.703
5 (6) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 45.953
6 (3) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 51.878
RACE: 209    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 40.460
2 (1) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 42.301
3 (5) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 46.080
4 (4) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:04.758  
5 (2) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:05.231  
RACE: 210    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 39.346
2 (2) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 42.131
3 (3) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 44.231
4 (1) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 44.701
5 (5) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 46.407
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 315    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 38.545
2 (3) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 39.709
3 (5) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 40.722
4 (6) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 41.513
5 (4) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 43.466
6 (1) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 49.772
RACE: 316    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 37.800
2 (1) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 37.909
3 (2) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 40.596
4 (4) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 41.292
5 (5) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 42.404
6 (6) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 46.837
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 324    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 42.272
2 (7) 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 48.012
3 (6) 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 49.553
4 (4) 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 49.651
5 (1) 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 58.825
6 (3) 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:09.557  
- (2) 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL PEN. no start
RACE: 325    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 41.237
2 (1) 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 44.337
3 (2) 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 45.814
4 (4) 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 47.212
5 (5) 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 48.502
6 (3) 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 52.747
RACE: 326    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 41.299
2 (6) 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 41.383
3 (3) 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 41.856
4 (1) 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 41.970
5 (4) 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 42.370
6 (5) 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 46.868
RACE: 327    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.177
2 (1) 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 38.328
3 (3) 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 38.533
4 (5) 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 39.523
5 (6) 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 39.850
6 (4) 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 59.344



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 29.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 86.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 4. 3. 2. 42 9
3. 150.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 3. 2. 8. 34 13
4. 121.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 2. 4. 6. 32 12
5. 191.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 28. 10. 3. 13 41
6. 8.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 6. 9. 4. 11 19
7. 183.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 7. 6. 5. 5 18
8. 123.  ORCIUCH Magdalena POL-UKSJB POL 5. 8. 13. 5 26
9. 168.  MESHCHARIKOWA Taja RUS-KAL RUS 8. 7. 7. 22
10. 30.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 9. 11. 14. 34
11. 9.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 13. 13. 9. 35
12. 13.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 11. 14. 10. 35
13. 43.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 14. 17. 11. 42
14. 32.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 15. 12. 18. 45
15. 12.  GINTERE Madara LAT-KSS LAT 16. 15. 16. 47
16. 167.  JEREBIEVA Taia RUS-KAL RUS 28. 5. 19. 52
17. 28.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 17. 18. 17. 52
18. 7.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 10. 23. 20. 53
19. 42.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 21. 24. 12. 57
20. 169.  VANYATKINA Taya RUS-KAL RUS 23. 22. 15. 60
21. 40.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 12. 26. 24. 62
22. 122.  MATOWICKA Oliwia POL-UKSJB POL 19. 19. 25. 63
23. 143.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 20. 20. 23. 63
24. 44.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 18. 25. 21. 64
25. 166.  GORBUNCHIKOVA Milana RUS-KAL RUS 24. 16. 28. 68
26. 41.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 22. 27. 22. 71
27. 149.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 28. 21. 28. 77