6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 53.262
2 (2) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 1:01.130  
3 (4) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 1:02.124  
4 (6) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT NO TIME
- (1) 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT PEN. 2 false starts
- (5) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 1:00.153  
2 (1) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:00.339  
3 (2) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 1:01.224  
4 (3) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 1:02.128  
5 (5) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 1:07.868  
- (6) 38.  KRŪZBERGS Roberts LAT-SPARS LAT seeded
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 58.804
2 (1) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 59.376
3 (5) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 1:00.744  
4 (3) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 1:04.634  
5 (4) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 1:26.985  
- (6) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT PEN. penalized
RACE: 9    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 56.298
2 (5) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 1:01.226  
3 (6) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 1:02.213  
- (1) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL PEN. 2 false starts
- (2) 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL PEN. no finish
- (4) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL PEN. 2 false starts
RACE: 10    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 55.475
2 (4) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 55.576
3 (2) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 1:00.386  
4 (3) 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU 1:07.020  
5 (6) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 1:10.550  
- (5) 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL PEN. no start
RACE: 11    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 57.961
2 (1) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 58.025
3 (6) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:00.758  
4 (3) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 1:00.911  
6 (5) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 1:14.109  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 55.269
2 (3) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 55.285
3 (2) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 55.573
4 (4) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 58.276
5 (5) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:00.476  
6 (6) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 1:00.561  
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS NO TIME
2 (2) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS NO TIME
3 (5) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL NO TIME
4 (6) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT NO TIME
5 (4) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT NO TIME
- (3) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL PEN. off track
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 1:06.969  
2 (1) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 1:07.490  
3 (2) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 1:17.258  
4 (4) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 1:31.414  
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 1:02.751  
2 (6) 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU 1:06.159  
3 (1) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 1:09.779  
4 (3) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 1:10.107  
5 (5) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 1:16.234  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 59.059
2 (2) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 59.186
3 (1) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 59.995
4 (5) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 1:02.756  
5 (6) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 1:02.836  
6 (4) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU NO TIME
RACE: 42    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 58.110
2 (1) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 58.382
3 (3) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 59.558
4 (4) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 59.652
5 (5) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 1:01.621  
RACE: 43    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 54.467
2 (4) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 56.403
3 (6) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 1:00.092  
4 (2) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:00.534  
5 (3) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1:01.000  
6 (5) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:11.562  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 25.395
2 (5) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 27.135
3 (3) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 28.169
4 (1) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 35.440
5 (2) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 35.467
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 25.101
2 (5) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 27.407
3 (1) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 27.843
4 (3) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 27.852
5 (4) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 30.216
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 26.128
3 (2) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 28.618
4 (3) 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU 29.162
5 (4) 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT 30.215
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 26.513
2 (2) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 26.765
3 (5) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 28.134
4 (3) 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 29.217
5 (1) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 30.274
RACE: 136    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 26.164
2 (2) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 27.641
3 (5) 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 28.569
4 (3) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 29.876
5 (4) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 30.268
RACE: 137    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 26.934
2 (4) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 27.397
3 (5) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 27.434
4 (1) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 29.267
5 (3) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 31.381
RACE: 138    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 24.916
2 (2) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 28.852
3 (1) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 32.614
4 (3) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 35.645
5 (5) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 43.266
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  222 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 25.081
2 (2) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 25.266
3 (4) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 27.919
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 25.978
2 (3) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 26.254
3 (4) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 27.705
4 (2) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 32.211
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 25.520
2 (3) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 26.846
3 (4) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 26.939
4 (2) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 27.417
RACE: 158    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 24.868
2 (2) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 26.460
3 (4) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 26.561
4 (3) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 26.972
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 169    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 24.861
2 (2) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 25.406
3 (3) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 25.556
4 (4) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 26.139
RACE: 170    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 24.329
2 (2) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.812
3 (4) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 27.448
4 (3) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 33.208
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 27.776
2 (3) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 27.918
3 (1) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 30.183
4 (4) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 32.397
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 28.199
2 (1) 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT 30.265
3 (3) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 30.336
4 (4) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 30.483
5 (2) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS NO TIME
RACE: 183    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 28.998
2 (5) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 29.048
3 (1) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 29.689
4 (3) 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 33.667
5 (2) 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU 43.397
RACE: 184    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 27.394
2 (1) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 28.852
3 (2) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 29.459
4 (3) 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 30.529
- (4) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL PEN. impeding
RACE: 185    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 26.845
- (1) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 186    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 27.051
2 (2) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 28.157
3 (4) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 28.362
4 (5) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 28.917
5 (1) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 50.294
RACE: 187    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 26.909
2 (1) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 27.228
3 (3) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 33.572
RACE: 188    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.555
2 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 24.606
3 (3) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 25.080
4 (4) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 25.245
5 (5) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 25.374
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 35.968
2 (4) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 39.569
3 (1) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 39.953
4 (2) 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT 46.126
5 (6) 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 48.479
- (5) 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU PEN. no start
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 38.440
2 (4) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 41.522
3 (3) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 41.869
4 (1) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 52.592
5 (5) 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 53.072
- (2) 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 37.023
2 (4) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 39.293
3 (3) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 40.034
4 (2) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 42.052
5 (5) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 44.908
- (6) 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL PEN. impeding
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 39.840
2 (6) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 40.632
3 (4) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 40.894
4 (1) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 41.016
5 (5) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 50.054
6 (3) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 1:10.639  
RACE: 215    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 37.596
2 (4) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 39.510
3 (2) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 40.327
4 (1) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 41.681
5 (3) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 49.110
RACE: 216    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 37.911
2 (3) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 38.048
4 (4) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 42.616
5 (1) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 44.644
6 (6) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 44.739
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 317    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 37.247
2 (2) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 37.476
3 (3) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 37.650
4 (5) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 38.434
5 (6) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 40.197
6 (4) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 48.026
RACE: 318    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 36.097
2 (2) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 36.737
3 (3) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 36.959
4 (5) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 40.432
5 (4) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 47.938
6 (6) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 49.509
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 328    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 39.642
2 (1) 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 44.389
RACE: 329    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 40.928
2 (1) 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 43.917
3 (6) 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 44.076
4 (2) 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 45.700
5 (4) 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 48.353
6 (5) 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 50.416
RACE: 330    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 39.499
2 (1) 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 40.366
3 (3) 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 41.639
4 (4) 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 43.265
5 (5) 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT 45.974
6 (6) 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS NO TIME
RACE: 331    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (3) 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 40.125
3 (5) 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 41.184
4 (2) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 41.544
5 (6) 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 42.029
- (4) 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS PEN. off track
RACE: 332    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 39.435
2 (2) 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 39.496
3 (5) 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 39.752
4 (3) 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 41.265
5 (6) 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 41.626
6 (4) 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 46.869
RACE: 333    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 36.448
2 (1) 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 36.488
3 (2) 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 36.649
4 (5) 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 38.523
5 (6) 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 38.663
6 (3) 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 44.268



6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 178.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1. 2. 2. 76 5
2. 37.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 5. 1. 1. 73 7
3. 34.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 4. 3. 3. 34 10
4. 188.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 2. 4. 5. 34 11
5. 158.  WASZKIEWICZ Karol POL-UKSSB POL 3. 14. 31. 13 48
6. 177.  SUMARUKOV Maksim RUS-KAL RUS 6. 8. 4. 11 18
7. 193.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 36. 5. 6. 8 47
8. 173.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 8. 9. 7. 24
9. 20.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-KSS LAT 15. 11. 10. 36
10. 174.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 13. 10. 18. 41
11. 17.  BERZINS Ralfs LAT-KSS LAT 19. 12. 11. 42
12. 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 9. 21. 16. 46
13. 52.  FLIGIEL Daniel POL-GIZ POL 14. 27. 8. 49
14. 18.  BERZINS Roberts LAT-KSS LAT 11. 19. 19. 49
16. 134.  KARWOWSKI Kornel POL-UKSJB POL 10. 24. 20. 54
17. 100.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 12. 7. 36. 55
18. 11.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 36. 6. 14. 56
19. 176.  PLOCKIY Leonid RUS-KAL RUS 17. 18. 21. 56
20. 133.  GRODZKI Wojciech POL-UKSJB POL 36. 13. 9. 58
21. 35.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 7. 16. 36. 59
22. 90.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 16. 23. 22. 61
23. 4.  ZHARABTSOU Arseni BLR-BLRORS BLR 22. 22. 17. 61
24. 136.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 36. 17. 12. 65
25. 19.  MURASKO Roberts LAT-KSS LAT 21. 32. 15. 68
26. 175.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 23. 31. 24. 78
27. 47.  CECH Ernestas LTU-VMSC LTU 18. 33. 29. 80
28. 157.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 36. 20. 25. 81
29. 48.  MONTRIMAS Hubertas LTU-VMSC LTU 20. 26. 36. 82
30. 3.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 27. 29. 26. 82
31. 36.  RIJNIEKS  Daniels LAT-SPARS LAT 36. 28. 23. 87
32. 137.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 25. 30. 32. 87
33. 135.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 36. 25. 27. 88
34. 21.  STERNMANIS Rudolfs LAT-KSS LAT 26. 34. 28. 88
35. 46.  BUDRYS Liutauras LTU-VMSC LTU 28. 35. 30. 93