ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:59.384 | ||
2. | A | 2. | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 21 | 2 | 2:52.626 | ||
3. | A | 3. | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 13 | 3 | 2:47.214 | ||
4. | A | 4. | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 8 | 4 | 3:01.629 | ||
5. | A | 5. | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 5 | 5 | 2:51.861 | ||
6. | A | 6. | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:52.049 | ||
7. | B | 1. | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2 | 7 | 2:46.290 | ||
8. | B | 2. | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 1 | 8 | 2:46.335 | ||
9. | B | 3. | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 9 | 2:49.650 | |||
10. | B | 4. | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 10 | 2:55.124 | |||
11. | B | 5. | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 11 | 2:55.786 | |||
12. | B | 6. | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 12 | 2:55.926 | |||
13. | C | 1. | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 13 | 2:49.149 | |||
14. | C | 2. | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 14 | 2:49.170 | |||
15. | C | 3. | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 15 | 2:52.202 | |||
16. | C | 4. | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 16 | 2:55.378 | |||
17. | C | 5. | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 17 | 2:55.436 | |||
18. | C | 6. | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 18 | 3:00.189 | |||
19. | C | 7. | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 19 | 2:57.017 | |||
20. | D | 1. | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 20 | 2:55.530 | |||
21. | D | 2. | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 21 | 2:55.939 | |||
22. | D | 3. | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 22 | 2:56.955 | |||
23. | D | 4. | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 23 | 2:58.303 | |||
24. | D | 5. | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 24 | 3:06.238 | |||
25. | D | 6. | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 25 | 3:07.421 | |||
26. | D | 7. | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 26 | 2:56.186 |