ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 34 | 1 | 0:48.375 | ||
2. | A | 2. | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 21 | 2 | 0:48.876 | ||
3. | A | 3. | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 13 | 3 | 0:48.739 | ||
4. | A | 4. | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 8 | 4 | 0:49.128 | ||
5. | B | 1. | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:49.456 | ||
6. | B | 2. | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 0:49.737 | ||
7. | B | 3. | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2 | 7 | 0:49.978 | ||
8. | B | 4. | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1 | 8 | 0:53.229 | ||
9. | C | 1. | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 9 | 0:50.224 | |||
10. | C | 2. | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 10 | 0:50.350 | |||
11. | C | 3. | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 11 | 0:50.853 | |||
12. | C | 4. | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 12 | 0:49.977 | |||
13. | D | 1. | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 13 | 0:51.060 | |||
14. | D | 2. | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 14 | 0:50.843 | |||
15. | D | 3. | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 15 | 0:51.680 | |||
16. | D | 4. | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 16 | 0:51.338 | |||
17. | E | 1. | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 17 | 0:51.403 | |||
18. | E | 2. | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 18 | 0:52.099 | |||
19. | E | 3. | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 19 | 0:52.858 | |||
20. | E | 4. | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 20 | 0:51.694 | |||
21. | E | - | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 21 | 0:52.573 | |||
22. | F | 1. | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 22 | 0:51.800 | |||
23. | F | 2. | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 23 | 0:53.779 | |||
24. | F | 3. | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 24 | 0:53.080 | |||
25. | F | 4. | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 25 | 0:57.796 | |||
26. | F | 5. | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 26 | 0:54.778 |