2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 137    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 78.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:55.068  
2 (3) 101.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:55.188  
3 (1) 44.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 1:56.053  
4 (5) 57.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:02.641  
5 (2) 55.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:12.706  
6 (4) 28.  LUETIĆ Sara CRO-METEOR CRO 2:20.588  
RACE: 138    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:57.783  
2 (2) 79.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:57.893  
3 (4) 27.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 2:01.320  
4 (5) 45.  LIU  Xuan Léna HUN-FTC HUN 2:01.425  
5 (6) 12.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 2:02.183  
6 (1) 26.  BILKIĆ Biljana CRO-METEOR CRO 2:21.685  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 161    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  LIU  Xuan Léna HUN-FTC HUN 1:55.387  
2 (3) 57.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:56.767  
3 (2) 12.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 1:56.799  
4 (4) 55.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:14.282  
5 (6) 26.  BILKIĆ Biljana CRO-METEOR CRO 2:17.954  
6 (5) 28.  LUETIĆ Sara CRO-METEOR CRO 2:19.062  
RACE: 162    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:43.150  
2 (4) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:43.295  
3 (2) 101.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:44.798  
4 (5) 79.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:44.935  
5 (3) 44.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 1:47.448  
6 (6) 27.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 1:49.178  



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 78.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 34 1 1:43.150
  2. A 2. 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 21 2 1:43.295
  3. A 3. 101.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 13 3 1:44.798
  4. A 4. 79.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 8 4 1:44.935
  5. A 5. 44.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 5 5 1:47.448
  6. A 6. 27.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 3 6 1:49.178
  7. B 1. 45.  LIU  Xuan Léna HUN-FTC HUN 2 7 1:55.387
  8. B 2. 57.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1 8 1:56.767
  9. B 3. 12.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 9 1:56.799
  10. B 4. 55.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 10 2:12.706
  11. B 5. 26.  BILKIĆ Biljana CRO-METEOR CRO 11 2:17.954
  12. B 6. 28.  LUETIĆ Sara CRO-METEOR CRO 12 2:19.062