2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:44.810  
2 (3) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:45.375  
3 (5) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:47.547  
4 (1) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 2:52.062  
5 (4) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:56.072  
6 (6) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 3:06.592  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2:57.872  
2 (5) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 2:58.832  
3 (3) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 3:00.257  
4 (4) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 3:07.500  
5 (1) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 3:18.045  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:59.600  
2 (1) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 2:59.652  
3 (2) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 3:03.940  
4 (3) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 3:21.127  
5 (4) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 3:32.092  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 2:48.498  
2 (1) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:52.735  
3 (2) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:58.070  
4 (4) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 3:10.965  
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:52.298  
2 (3) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 2:53.573  
3 (2) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 2:54.795  
4 (4) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 2:58.833  
5 (5) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 3:04.563  
6 (6) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL NO TIME finished
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:51.486  
2 (2) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:53.623  
3 (6) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 2:53.713  
4 (3) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2:53.991  
5 (4) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 3:01.306  
6 (5) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 3:13.701  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 48.878
2 (4) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 50.778
3 (3) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 52.468
4 (1) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 53.585
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 47.320
2 (2) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 49.955
3 (1) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 50.715
4 (3) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 52.315
RACE: 69    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 47.361
2 (1) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 47.493
3 (2) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 51.166
4 (3) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 51.306
RACE: 70    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 48.394
2 (1) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 48.862
3 (4) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 1:10.542  
4 (3) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:19.109  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 47.234
2 (2) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 47.504
3 (3) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 47.632
4 (4) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 49.442
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 47.810
2 (4) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 51.958
3 (3) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:04.468  
4 (2) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:04.798  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 52.600
2 (3) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 52.620
3 (1) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 52.820
4 (4) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:03.390  
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 51.468
2 (2) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 51.836
3 (3) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 52.148
4 (4) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 1:03.121  
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:26.488  
2 (1) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:26.543  
3 (3) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:26.906  
4 (2) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 1:42.806  
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 46.620
2 (3) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 46.650
3 (2) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 48.005
4 (4) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 49.237
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 141    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:51.602  
2 (3) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:51.737  
3 (2) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:56.157  
4 (1) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:59.807  
5 (4) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 2:06.914  
RACE: 142    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:47.561  
2 (1) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:48.176  
3 (5) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:51.678  
4 (2) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:51.993  
5 (4) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 1:53.926  
RACE: 143    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:49.465  
2 (6) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:50.767  
3 (3) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 1:51.250  
4 (4) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 1:54.382  
5 (2) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:54.555  
6 (5) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:16.257  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:54.978  
2 (1) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 1:56.986  
3 (3) 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 2:07.701  
4 (4) 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:14.468  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 1:46.949  
2 (5) 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:48.441  
3 (2) 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:48.479  
4 (3) 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:49.019  
5 (4) 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 1:52.466  
6 (6) 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:00.106  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:43.349  
2 (4) 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:44.227  
3 (3) 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:44.242  
4 (1) 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:47.724  
5 (5) 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 2:09.657  
6 (2) 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:10.159  



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 74.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 6. 1. 3. 50 10
3. 51.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 3. 5. 2. 39 10
4. 117.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 4. 3. 4. 29 11
5. 50.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2. 7. 6. 26 15
6. 82.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 5. 6. 5. 13 16
7. 98.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 7. 4. 8. 11 19
8. 36.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 8. 8. 7. 4 23
9. 75.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 9. 9. 9. 27
10. 20.  KOZHUCHAROV Alexander BUL-SKKHL BUL 13. 10. 10. 33
11. 17.  GEORGIEV Vasil BUL-SCIS BUL 10. 14. 11. 35
12. 83.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 14. 11. 13. 38
13. 21.  MLADENOV Denis BUL-SKKHL BUL 12. 12. 15. 39
14. 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 11. 15. 14. 40
15. 118.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 15. 13. 12. 40
16. 9.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 16. 16. 16. 48