2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 100.  JASIC Petra SRB SRB 2:52.698  
2 (1) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:53.635  
3 (3) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2:56.215  
4 (4) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:08.110  
5 (2) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:13.745  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 3:02.072  
2 (5) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 3:04.384  
3 (1) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:16.719  
4 (3) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:17.064  
5 (4) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 3:35.539  
RACE: 19    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:25.569  
2 (1) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:25.874  
3 (2) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:25.877  
4 (3) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 3:26.907  
5 (5) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 4:11.852  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:28.391  
2 (2) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 3:30.998  
3 (3) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 4:03.456  
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 3:04.603  
2 (5) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:07.783  
3 (6) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 3:09.966  
4 (2) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:16.598  
5 (3) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:19.293  
6 (4) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 3:08.911  
2 (2) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:09.439  
3 (1) 100.  JASIC Petra SRB SRB 3:09.669  
4 (5) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:10.659  
5 (4) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 3:13.099  
6 (6) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:16.199  
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 71    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  JASIC Petra SRB SRB 49.855
2 (2) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 50.195
3 (1) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 55.792
4 (3) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 1:13.405  
RACE: 72    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.175
2 (2) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 50.965
3 (3) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME finished
4 (1) 91.  LES Ina SLO SLO NO TIME finished
RACE: 73    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 49.433
2 (4) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 49.680
3 (2) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 56.100
4 (1) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57.818
RACE: 74    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 48.506
2 (4) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 50.831
3 (2) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 53.361
4 (3) 105.  MITIC Natalija SRB SRB NO TIME finished
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 48.840
2 (2) 100.  JASIC Petra SRB SRB 49.335
- (3) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN seeded
- (4) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN seeded
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 48.313
2 (3) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 48.985
3 (2) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 49.780
4 (4) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 51.495
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.253
2 (3) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 1:03.401  
3 (2) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 1:10.538  
- (4) 91.  LES Ina SLO SLO PEN. no start
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 53.218
2 (2) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 55.238
3 (4) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 55.951
4 (3) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 56.231
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 49.643
2 (1) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 50.323
3 (2) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 50.651
4 (4) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 51.983
RACE: 121    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 48.744
2 (3) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.134
3 (2) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 49.244
4 (4) 100.  JASIC Petra SRB SRB 49.452
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 1:52.867  
2 (2) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:52.907  
3 (1) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:55.562  
4 (5) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:05.419  
5 (3) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:57.521  
2 (5) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 1:58.009  
3 (2) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 2:00.454  
4 (4) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:12.101  
5 (3) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 2:21.359  
RACE: 146    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  JASIC Petra SRB SRB 1:56.310  
2 (6) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:56.447  
3 (5) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 1:59.940  
4 (4) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:05.195  
5 (3) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 2:22.380  
- (1) 91.  LES Ina SLO SLO PEN. no start
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 166    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 2:11.973  
2 (1) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 2:16.591  
3 (2) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 2:30.646  
RACE: 167    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 1:53.112  
2 (1) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:54.190  
3 (2) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 1:54.307  
4 (4) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:54.562  
5 (6) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:58.872  
6 (5) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:01.372  
RACE: 168    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 1:46.309  
2 (3) 100.  JASIC Petra SRB SRB 1:46.654  
3 (5) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.694  
4 (2) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:46.961  
5 (4) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:48.339  
6 (6) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 2:16.906  



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2. 2. 3. 55 7
3. 100.  JASIC Petra SRB SRB 3. 4. 2. 42 9
4. 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 4. 3. 5. 26 12
5. 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 5. 5. 6. 13 16
6. 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 7. 6. 4. 13 17
7. 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 6. 8. 8. 5 22
8. 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 8. 7. 7. 5 22
9. 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 9. 9. 9. 27
10. 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 10. 11. 10. 31
11. 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 11. 10. 13. 34
12. 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 12. 11. 36
13. 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 12. 13. 12. 37
14. 105.  MITIC Natalija SRB SRB 14. 14. 14. 42
15. 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 15. 15. 15. 45

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 111.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2. 2. 3. 55 7
2. (4.) 77.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 4. 3. 5. 26 12
3. (6.) 43.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 7. 6. 4. 13 17
4. (8.) 70.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 8. 7. 7. 5 22
5. (9.) 42.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 9. 9. 9. 27
6. (11.) 54.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 11. 10. 13. 34
7. (12.) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 12. 11. 36
8. (13.) 92.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 12. 13. 12. 37
9. (15.) 24.  BJELIŠ Barbara CRO-METEOR CRO 15. 15. 15. 45

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 100.  JASIC Petra SRB SRB 3. 4. 2. 42 9
2. (10.) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 10. 11. 10. 31

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 34.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. (5.) 16.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 5. 5. 6. 13 16
3. (7.) 104.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 6. 8. 8. 5 22
4. (14.) 105.  MITIC Natalija SRB SRB 14. 14. 14. 42