2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:49.872  
2 (1) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:50.035  
3 (2) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:52.822  
4 (4) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:57.356  
5 (5) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 2:05.180  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:46.783  
2 (5) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:48.693  
3 (3) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:50.373  
4 (4) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 2:03.500  
5 (2) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK NO TIME finished
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 108.  JASIC Luka SRB SRB 1:50.951  
2 (4) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 1:52.211  
3 (1) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:52.516  
4 (2) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:58.996  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 2:12.384  
2 (1) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 2:27.162  
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:51.642  
2 (2) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:51.905  
3 (1) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:52.210  
4 (4) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:56.782  
5 (5) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:58.320  
6 (6) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 1:58.342  
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 108.  JASIC Luka SRB SRB 1:47.468  
2 (1) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:48.385  
3 (3) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:48.545  
4 (4) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:51.198  
5 (2) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:51.433  
6 (6) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 1:51.600  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 57    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 52.333
2 (4) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 54.318
3 (3) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 56.081
4 (1) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:00.663  
RACE: 58    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 52.864
2 (3) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 53.829
3 (2) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 53.999
4 (1) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO NO TIME finished
RACE: 59    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 52.460
2 (3) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 52.943
3 (1) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 55.893
RACE: 60    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 108.  JASIC Luka SRB SRB 51.844
2 (1) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.209
3 (2) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 53.922
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 85    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 50.787
2 (1) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 50.930
3 (3) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 52.865
4 (4) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 53.860
RACE: 86    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  JASIC Luka SRB SRB 50.490
2 (2) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 50.580
3 (4) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 52.360
4 (3) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 53.738
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 107    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:01.404  
2 (2) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 1:05.212  
RACE: 108    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 53.767
2 (2) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 55.434
3 (3) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 56.659
4 (4) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 57.329
RACE: 109    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 53.336
2 (2) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.963
3 (4) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 54.133
4 (3) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 54.281
RACE: 110    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  JASIC Luka SRB SRB 50.012
2 (2) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 50.205
3 (4) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 50.222
4 (3) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 51.722
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 134    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:22.157  
2 (1) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:23.542  
3 (4) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:25.020  
4 (2) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:36.015  
5 (5) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 1:48.895  
RACE: 135    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  JASIC Luka SRB SRB 1:25.209  
2 (5) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:27.044  
3 (1) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 1:28.787  
4 (3) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 1:32.667  
5 (4) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:38.334  
RACE: 136    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:25.379  
2 (1) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:25.684  
3 (2) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:28.234  
4 (3) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:41.544  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 158    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:41.693  
2 (2) 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 1:46.260  
RACE: 159    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 1:23.368  
2 (1) 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:23.473  
3 (2) 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:23.808  
4 (6) 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:24.323  
5 (5) 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 1:34.188  
6 (4) 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 1:49.865  
RACE: 160    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:22.227  
2 (5) 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:22.364  
3 (2) 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:23.204  
4 (6) 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:25.347  
5 (1) 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:43.314  
- (3) 108.  JASIC Luka SRB SRB PEN. impeding



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 108.  JASIC Luka SRB SRB 1. 1. 6. 70 8
2. 121.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 3. 4. 1. 55 8
3. 18.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2. 2. 5. 47 9
4. 84.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 4. 3. 2. 42 9
5. 53.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 5. 5. 3. 23 13
6. 85.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 8. 6. 4. 12 18
7. 38.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 6. 8. 7. 6 21
8. 119.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 7. 7. 8. 5 22
9. 39.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 9. 9. 9. 27
10. 52.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 10. 10. 10. 30
11. 23.  STANIMIROV Alexander BUL-SKKHL BUL 11. 11. 11. 33
12. 22.  MLADENOV Boris BUL-SKKHL BUL 12. 12. 12. 36
13. 120.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13. 13. 13. 39
14. 37.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 14. 14. 14. 42