2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:27.604  
2 (1) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:36.591  
3 (5) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:42.419  
4 (4) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 2:02.304  
5 (3) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 2:19.784  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:34.011  
2 (3) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:47.386  
3 (4) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO NO TIME finished adv.
4 (2) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT NO TIME finished
- (5) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 2:36.253  
2 (2) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 2:39.056  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:26.877  
2 (2) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:31.337  
3 (4) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:33.557  
4 (7) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 1:41.847  
5 (5) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:45.344  
6 (6) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:58.877  
7 (3) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 36.590
2 (2) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 44.045
3 (1) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:14.027  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 38.263
2 (3) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 39.800
3 (1) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 58.685
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 38.349
2 (3) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 38.699
3 (2) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.971
4 (4) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 1:05.051  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 81    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.554
2 (2) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 37.661
3 (3) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 39.271
4 (4) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 43.434
RACE: 82    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 35.624
2 (2) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 38.239
3 (3) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 39.104
4 (4) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:00.859  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 1:09.203  
2 (2) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:10.416  
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 38.738
2 (2) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.841
3 (3) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 42.568
4 (4) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:02.416  
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 35.869
2 (2) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.699
3 (3) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.714
4 (4) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 37.154
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 56.679
2 (5) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 57.619
3 (2) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.756
4 (3) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:10.319  
5 (1) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 1:33.994  
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 54.486
2 (2) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.368
3 (4) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 57.421
4 (3) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:20.651  
5 (5) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:59.653  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:06.804  
2 (2) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:22.084  
3 (3) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 2:00.957  
4 (4) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT NO TIME finished
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 54.110
2 (2) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.115
3 (5) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 56.363
4 (6) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 56.480
5 (3) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 58.003
6 (4) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:11.745  



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 2. 2. 4. 50 8
3. 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 10. 3. 2. 34 15
4. 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 4. 4. 3. 29 11
5. 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 3. 6. 5. 21 14
6. 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 7. 5. 6. 10 18
7. 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 5. 7. 7. 9 19
8. 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 6. 8. 8. 5 22
9. 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 8. 9. 9. 1 26
10. 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 9. 10. 10. 29

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 41.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 4. 4. 3. 29 11
2. (6.) 40.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 7. 5. 6. 10 18
3. (7.) 68.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 5. 7. 7. 9 19
4. (8.) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 6. 8. 8. 5 22

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 76.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 67.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 2. 2. 4. 50 8
3. (3.) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 10. 3. 2. 34 15
4. (5.) 66.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 3. 6. 5. 21 14
5. (9.) 3.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 8. 9. 9. 1 26
6. (10.) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 9. 10. 10. 29