ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  HE Zi CHN CHN 1:59.817  
2 (4) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:00.404  
3 (6) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:02.983  
- (1) 76.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE PEN. no start
- (2) 122.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN PEN. no start
- (5) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL PEN. off track
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:50.383  
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:51.262  
3 (6) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.310  
4 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:51.520  
5 (3) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:00.827  
6 (5) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:52.079  
2 (6) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.238  
3 (5) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:53.948  
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:54.303  
5 (7) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:58.734  
6 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:59.441  
7 (2) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:02.689  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:53.007  
2 (6) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:54.295  
3 (4) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:59.609  
4 (1) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:59.833  
5 (2) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:03.109  
6 (5) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:08.704  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:49.706  
2 (1) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:52.244  
3 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.327  
4 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:05.038  
5 (6) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:08.885  
6 (4) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 2:12.208  
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:46.097  
2 (4) 52.  HE Zi CHN CHN 1:46.305  
3 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:47.131  
4 (5) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:47.453  
5 (6) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:48.205  
6 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:48.606  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2:00.269  
2 (2) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:03.264  
3 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:04.407  
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:23.038  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:50.805  
2 (5) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:55.838  
3 (4) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:56.519  
4 (6) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:59.132  
5 (2) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 2:00.765  
6 (3) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:01.488  
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:47.531  
2 (4) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:47.624  
3 (1) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:47.697  
4 (2) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:47.842  
5 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:48.142  
6 (5) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:02.976  
RACE: 29    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:44.191  
2 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:46.027  
3 (6) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:46.764  
4 (5) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:49.562  
5 (4) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:58.300  
- (2) 52.  HE Zi CHN CHN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.317
2 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 51.500
3 (1) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 58.223
4 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 59.906
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 50.248
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.463
3 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.529
4 (3) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 55.315
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  KANG Zitong CHN CHN 50.597
2 (3) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.610
3 (1) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 53.132
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:07.576  
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 52.991
2 (4) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.664
3 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 57.216
4 (2) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 58.948
RACE: 42    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.165
2 (2) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.232
3 (3) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 57.680
RACE: 43    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 49.897
2 (2) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.277
3 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 55.624
4 (1) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 58.783
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.395
2 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.457
3 (3) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 52.368
4 (4) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.448
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 48.908
2 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 51.408
3 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.547
4 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 144    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 49.935
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.530
3 (3) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 50.622
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.533
RACE: 145    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  LIU Siyu CHN CHN 50.335
2 (2) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.116
3 (3) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.389
4 (4) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 57.186
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 49.442
2 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.508
3 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.742
- (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN PEN. off track
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 49.152
2 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.760
3 (3) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 49.854
4 (4) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 50.421
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:00.112  
2 (3) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:16.200  
- (1) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL PEN. false start
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 56.254
2 (2) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 56.454
3 (4) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 56.830
4 (3) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 56.889
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 51.791
2 (1) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 53.738
3 (2) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.954
4 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.317
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.212
2 (3) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 53.106
3 (2) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 53.398
4 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME finished
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.486
2 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.841
3 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 50.964
RACE: 175    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 49.239
2 (3) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.784
3 (2) 52.  HE Zi CHN CHN 49.841
4 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.470
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  HE Zi CHN CHN 1:22.178  
2 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:22.591  
3 (3) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.089  
4 (5) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:28.663  
5 (6) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:28.731  
6 (1) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 1:38.480  
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.628  
2 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:23.295  
3 (2) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.818  
4 (3) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:33.050  
5 (1) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:39.447  
- (6) 51.  FAN Ziqi CHN CHN PEN. off track
RACE: 190    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:20.281  
2 (5) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:22.111  
3 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:22.157  
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:23.066  
5 (6) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:37.485  
6 (3) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:45.988  
RACE: 191    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:22.521  
2 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:24.345  
3 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.543  
4 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:28.493  
5 (3) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:32.223  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 275    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:19.773  
2 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 1:19.913  
3 (3) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.535  
4 (5) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.639  
5 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:25.151  
6 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 276    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:19.095  
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:20.501  
3 (4) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.606  
4 (3) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:20.680  
5 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:21.521  
6 (6) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:26.992  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 307    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:32.581  
2 (2) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 1:33.972  
3 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:38.344  
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:44.368  
RACE: 308    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:23.973  
2 (2) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:24.111  
3 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:27.779  
4 (4) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:27.880  
5 (6) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:28.151  
6 (5) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:28.357  
RACE: 309    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.827  
2 (3) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.928  
3 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:20.957  
4 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:22.507  
5 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:22.952  
6 (5) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.542  
RACE: 310    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:18.810  
2 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:18.907  
3 (3) 52.  HE Zi CHN CHN 1:19.121  
4 (4) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:19.828  
5 (6) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.205  
6 (5) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.339  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 53.  KANG Zitong CHN CHN 1. 1. 2. 89 4
2. 54.  LIU Siyu CHN CHN 5. 8. 1. 39 14
3. 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3. 2. 7. 36 12
4. 52.  HE Zi CHN CHN 6. 3. 3. 28 12
5. 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2. 13. 5. 26 20
6. 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 7. 6. 4. 13 17
7. 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 13. 4. 6. 11 23
8. 51.  FAN Ziqi CHN CHN 4. 7. 23. 10 34
9. 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 9. 5. 9. 5 23
10. 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 8. 9. 8. 2 25
11. 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 10. 10. 11. 31
12. 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 11. 11. 10. 32
13. 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 14. 15. 12. 41
14. 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 12. 16. 15. 43
15. 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 18. 12. 14. 44
16. 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 17. 14. 13. 44
17. 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 15. 18. 18. 51
18. 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 19. 17. 16. 52
19. 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 16. 20. 19. 55
20. 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 20. 19. 17. 56
21. 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 21. 21. 21. 63
22. 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 23. 23. 20. 66
23. 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 22. 22. 22. 66