ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 2:35.116  
2 (4) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 2:35.260  
3 (6) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:38.446  
4 (1) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:41.513  
5 (2) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 2:44.892  
6 (5) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 2:59.691  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  LI Yihan CHN CHN 2:44.969  
2 (3) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 2:45.924  
3 (5) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:47.298  
4 (2) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:52.439  
5 (4) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 2:39.254  
2 (3) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:42.198  
3 (5) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:48.511  
4 (1) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 3:00.607  
- (4) 128.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:58.666  
2 (1) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 3:01.431  
3 (2) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 3:05.997  
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:42.441  
2 (5) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:43.521  
3 (2) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:43.669  
4 (4) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:47.558  
5 (6) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (3) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 2:34.571  
2 (5) 68.  LI Yihan CHN CHN 2:34.703  
3 (1) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 2:34.826  
4 (6) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 2:37.830  
5 (4) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:39.740  
6 (2) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 49.183
2 (3) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 49.291
3 (2) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 49.448
4 (1) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 54.232
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 48.206
2 (3) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 50.542
3 (1) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 51.685
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 45.874
2 (1) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.236
3 (3) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 47.542
4 (2) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 47.863
RACE: 52    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  LI Yihan CHN CHN 46.457
2 (1) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 49.846
3 (3) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 53.549
4 (4) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 53.698
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 47.447
2 (1) 68.  LI Yihan CHN CHN 47.579
3 (3) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 48.735
4 (4) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 44.952
2 (2) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.761
3 (4) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 49.308
4 (3) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 50.128
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 184    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 49.236
2 (2) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 51.984
3 (3) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 53.544
RACE: 185    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 46.964
2 (2) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.323
3 (3) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 50.362
4 (4) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 54.903
RACE: 186    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 48.873
2 (3) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 48.970
3 (2) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 49.091
4 (4) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 49.864
RACE: 187    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 45.200
2 (3) 68.  LI Yihan CHN CHN 45.302
3 (2) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 45.402
4 (4) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.400
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 68.  LI Yihan CHN CHN 1:47.104  
2 (6) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 1:49.046  
3 (4) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:50.038  
4 (1) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:50.122  
5 (2) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 1:52.831  
- (3) 128.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 1:39.386  
2 (2) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 1:39.644  
3 (1) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:39.900  
4 (3) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:40.170  
5 (4) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 1:54.276  
RACE: 198    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 1:46.513  
2 (4) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:46.644  
3 (2) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:48.084  
4 (5) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:49.748  
5 (3) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 1:52.812  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 316    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 1:54.919  
2 (1) 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 1:56.520  
3 (3) 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 1:59.438  
RACE: 317    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:41.069  
2 (2) 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:41.236  
3 (5) 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:42.859  
4 (3) 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:43.070  
5 (6) 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:43.098  
6 (4) 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:44.848  
RACE: 318    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 1:34.787  
2 (5) 68.  LI Yihan CHN CHN 1:34.927  
3 (3) 69.  WANG Ziyang CHN CHN 1:35.321  
4 (2) 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 1:37.264  
5 (6) 6.  WOLF Tobias AUT AUT 1:37.337  
6 (4) 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:37.908  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 70.  ZHANG Bohao CHN CHN 1. 3. 1. 81 5
2. 68.  LI Yihan CHN CHN 2. 2. 2. 63 6
3. 69.  WANG Ziyang CHN CHN 3. 1. 3. 60 7
4. 6.  WOLF Tobias AUT AUT 4. 5. 5. 18 14
5. 71.  ZHENG Haoyuan CHN CHN 6. 6. 4. 14 16
6. 132.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 12. 4. 6. 11 22
7. 126.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 5. 13. 7. 7 25
8. 133.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 7. 8. 9. 3 24
9. 131.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 8. 7. 12. 3 27
10. 149.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 13. 9. 8. 1 30
11. 130.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 9. 10. 11. 30
12. 29.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 10. 11. 10. 31
13. 129.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 11. 12. 15. 38
14. 28.  BEKYAROV Dimitar BUL-ICP BUL 14. 14. 13. 41
15. 127.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 15. 15. 14. 44
128.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN