ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:42.755  
2 (5) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2:43.003  
3 (3) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:44.966  
4 (4) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 2:45.730  
5 (6) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:48.972  
6 (1) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT NO TIME finished adv.->to A
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:54.651  
2 (5) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:54.774  
3 (4) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 2:55.140  
4 (6) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 2:55.212  
5 (3) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:57.180  
- (2) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH PEN. no start
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 2:42.586  
2 (1) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 2:43.417  
3 (4) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:45.422  
4 (2) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:51.571  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:47.098  
2 (7) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 2:48.699  
3 (3) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:48.857  
4 (2) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2:49.010  
5 (4) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:49.201  
6 (5) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:49.417  
7 (6) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 3:15.059  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 43.785
2 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 44.006
3 (4) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 44.121
4 (2) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 46.234
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 44.322
2 (3) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 44.779
3 (1) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:09.420  
4 (2) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:12.928  
RACE: 135    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 43.080
2 (3) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.350
3 (2) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 43.673
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 44.220
2 (2) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 44.496
3 (1) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 46.234
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 43.987
2 (2) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 44.605
3 (1) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 44.839
4 (4) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 48.341
RACE: 223    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 42.955
2 (4) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 43.467
3 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 43.672
4 (2) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 44.898
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 245    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 44.810
2 (2) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 45.342
3 (3) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 46.285
RACE: 246    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 43.056
2 (2) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 43.374
3 (3) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.422
4 (4) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 45.543
RACE: 247    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 42.853
2 (3) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 43.611
3 (4) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 43.613
4 (2) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 52.940
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 301    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:39.348  
2 (5) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 1:39.494  
3 (6) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:39.829  
4 (4) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:39.949  
- (1) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR PEN. false start->to B
- (3) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT PEN. no start
RACE: 302    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:34.672  
2 (4) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:34.930  
3 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:35.036  
4 (1) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:36.180  
5 (2) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:36.574  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 339    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:39.671  
2 (2) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:39.778  
3 (1) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:40.444  
4 (3) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:14.619  
5 (5) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:16.376  
RACE: 340    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:38.544  
2 (4) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:39.852  
3 (5) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 1:40.247  
4 (2) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:40.740  
5 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:41.677  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1. 1. 1. 102 3
2. 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 2. 3. 3. 47 8
3. 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 3. 2. 10. 34 15
4. 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 6. 7. 2. 26 15
5. 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 4. 4. 4. 24 12
6. 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 8. 5. 5. 11 18
7. 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 7. 6. 8. 6 21
8. 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 5. 9. 9. 5 23
9. 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 9. 10. 6. 3 25
10. 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 10. 8. 7. 3 25
11. 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 11. 11. 11. 33