ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1:28.241  
2 (1) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 1:30.423  
3 (5) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 1:35.026  
4 (4) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:39.733  
5 (2) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:49.363  
- (3) 90.  NAGY János HUN-DJKSE HUN PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:30.330  
2 (6) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 1:30.690  
3 (2) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 1:32.263  
4 (1) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 1:34.287  
5 (5) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 1:51.123  
6 (3) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:57.313  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:31.810  
2 (1) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 1:40.630  
3 (4) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 1:41.985  
4 (3) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:49.635  
5 (5) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:58.983  
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1:26.574  
2 (2) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:26.681  
3 (3) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 1:27.858  
4 (4) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 1:30.266  
5 (5) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 1:32.406  
6 (6) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 1:35.429  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 37.887
2 (3) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 39.020
3 (1) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 45.275
4 (2) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.767
2 (2) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.793
3 (3) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 39.291
- (1) 90.  NAGY János HUN-DJKSE HUN PEN. no start
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 36.569
2 (4) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 39.774
3 (1) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 40.416
4 (2) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 42.762
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 38.200
2 (3) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 38.350
3 (4) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 38.770
4 (1) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN NO TIME finished
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 36.010
2 (2) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 36.762
3 (3) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 38.478
4 (4) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 38.631
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 43.612
2 (2) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 44.924
3 (3) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 50.997
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.646
2 (1) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 38.962
3 (2) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 39.070
4 (3) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 39.207
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 36.002
2 (3) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 37.795
3 (2) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.895
4 (4) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 38.168
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 53.359
2 (3) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 54.961
3 (2) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 57.721
4 (4) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 59.625
5 (6) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:05.332  
- (5) 90.  NAGY János HUN-DJKSE HUN PEN. no start
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 55.151
2 (4) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 55.750
3 (5) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 57.069
4 (3) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 1:09.617  
5 (1) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:09.831  
- (6) 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL PEN. no finish
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 305    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 1:01.901  
2 (1) 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 1:02.069  
3 (2) 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:02.781  
4 (4) 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:10.267  
RACE: 306    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 53.300
2 (3) 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.396
3 (4) 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 54.992
4 (2) 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 55.333
5 (6) 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 56.530
6 (5) 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 58.799



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 152.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 2. 1. 1. 89 4
2. 106.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 5. 2. 60 8
3. 35.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 3. 2. 3. 47 8
4. 162.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 7. 3. 4. 23 14
5. 32.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 6. 4. 5. 16 15
6. 169.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 4. 6. 6. 14 16
7. 34.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 5. 8. 11. 6 24
8. 33.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 8. 7. 8. 4 23
9. 139.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 9. 11. 7. 2 27
10. 138.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 10. 9. 9. 28
11. 89.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 11. 10. 10. 31
90.  NAGY János HUN-DJKSE HUN